trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Verslas
Advokatai
Jungiasi dvi žinomos advokatų kontoros – JUREX ir TRINITI
Dvi verslo teisės advokatų kontoros, JUREX ir trijose Baltijos šalyse veikianti TRINITI, jungia jėgas ir nuo šiol Lietuvoje veiks kaip
Lietuva
Vaikai bus pradėti nemokamai skiepyti nuo meningokokinės infekcijos
Nuo liepos 1-osios vaikai bus pradėti nemokamai skiepyti nuo meningokokinės infekcijos, šią vakciną įtraukus į skiepijimų kalendorių.
Pasaulis
Europoje siaučia itin pavojinga liga
Nors vakcinacija nuo tymų paleista į rinka jau nuo 1963 metų, pastaruoju metu, kaip sako specialistai, vykstant antivakcinacijos judėjimui, visame pasaulyje ir Europoje nuo šios užkrečiamos virusinės infekcijos žmonės vis dar miršta. Čekiją stekena tymų protrūkis, kuriam pasitelkta ne tik medikų, bet ir kariuomenės pajėgos.
Lietuva
Lietuvoje vaikai bus nemokamai skiepijami nuo meningokokinės infekcijos
Jau nuo kitų metų liepos mėnesio Lietuvoje vaikai bus nemokamai skiepijami nuo vienos iš labiausiai tėvus gasdinančių ligų - meningokokinės infekcijos B grupės. Tai Delfi.lt patvirtino sveikatos ministras Aurelijus Veryga.
Pasaulis
Revoliucija: įprastinius skiepus pakeis pleistrai
Nepaisant to, kad vis daugiau suaugusiųjų yra nusistatę prieš skiepus, medikų teigimu kai kurie jų vis dar gelbsti pasaulį nuo pražūtingų ligų. Tiesa, kai kuriems žmonėms misija pasiskiepyti sunkiai įmanoma dėl labai didelės baimės.
Pasaulis
Italija stojo į kovą su vaikų neskiepijančiais tėvais
Vaikus užpuolę tymai tėvus išgąsdino ne vienoje Europos šalyje. Anot medikų, primirštos ligos ir vėl sugrįžta bei kelia pavojų sveikatai ir net gyvybei, nes vis daugiau žmonių ataisako skiepyti savo atžalas.
Komentarai
Kokia verslo ginčų ateitis?
Lietuvos verslininkai ginčus linkę spręsti per teismus – nuo 2012 m. kasmet teismai sulaukia vidutiniškai 97 tūkst. verslo bylų.
Gyvenimas
Teismas įpareigojo skiepyti vaikus
Du savo sūnus skiepyti kategoriškai dėl savo pažiūrų atsisakiusi britė privalės tai padaryti vykdydama teismo sprendimą.
Lietuva
Lietuvoje siaučia gripas
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informavo, kad sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) visoje Lietuvoje perkopė epideminį lygį.
Lietuva
Vaikų gyvybes gelbėjančiam skiepui pinigų nėra
Vaikų gyvybes šienaujantis meningokokas nejuokais išgąsdino tėvus. Po eilinio ligos protrūkio, kai nuo žaibinės infekcijos formos šiais metais mirė keturi vaikai, suskubta skiepyti mažamečius. Medikai tokio antplūdžio nesitikėjo – vakcinos greit baigėsi, o nauja siunta Lietuvą pasieks tik po kelių mėnesių.
Gyvenimas
Britai reikalauja skiepų vaikams
Šimtai tūkstančių britų reikalauja, kad valdžia finansuotų skiepus nuo meningito B ir vyresniems vaikams.
Sveikata
Gripo virusas į ligos patalą paguldo staiga
Susirgo ir kosti bei čiaudi kolegos ar šeimos nariai, o jūs tikitės neužsikrėsti? Ar žinote, kad čiaudint oras skrieja greičiau nei greitkeliu lekia automobiliai, todėl virusui jus pasivyti – vieni niekai? Sunkios ligos išvengti pavyks, jei esate pasiskiepiję nuo gripo. Nors sergamumas gripu ir peršalimo ligomis dabar auga, skiepytis dar nevėlu.
Sveikata
Susirūpinti apsauga nuo ūmios virusinės infekcijos reikia ir suaugusiesiems
Jei manote, kad tymai – tai paprasta vaikiška liga, labai klystate. Prasidėjusi tik karščiavimu ir sloga, ši infekcija gali sukelti plaučių ar smegenų uždegimą ir net tapti mirties priežastimi. Tačiau tymų galima išvengti pasiskiepijus.
Gyvenimas
Atskleista: gripo vakcina veiksminga vos trečdaliui pasiskiepijusių
Anglijos visuomenės sveikatos tarnyba (angl. Public Health England) pranešė, kad praėjusią žiemą skiepai nuo gripo neveikė taip, kaip buvo tikėtasi. Skiepų veiksmingumas pasireiškė tik 34 proc. atvejų suaugusiems ir 35 proc. vaikams.
Gyvenimas
Nauja skiepų programa Jungtinės Karalystės naujagimiams
Oficialiai pradėta vykdyti naujoji skiepų programa, kurios metu nuo gyvybei pavojingos B serogrupės meningokokinės infekcijos bus skiepijami visi Jungtinėje Karalystėje (JK) gimę naujagimiai, - praneša naujienų portalas bbc.com.
Lietuva
Vaikus skiepys per prievartą
Sveikatos apsaugos ministerija ruošiasi kovai su vaikų neskiepijančiais tėvais. Šiuo metu ruošiamame įstatymo papildyme bus numatytos baudos ir kitos sankcijos neskiepytų vaikų tėvams ar jų globėjams. O kol politikai galanda peilius, ligoninėse trūksta vienos svarbiausių vakcinų. Tad ką tik gimusių kūdikių nuo tuberkuliozės paskiepyti negali net ir prieš skiepus nenusiteikę tėvai.
Pasaulis
Neskiepiji vaikų, negausi pašalpų
Tėvai kalbėdami apie skiepų naudą ir žalą vis dažniau stoja į priešingas stovyklas. Vieni kategoriškai pasisako prieš skiepus, kiti gi įsitikinę, kad skiepai yra šių laikų išsigelbėjimas nuo gyvybei pavojingų ligų, kurios mirtimi grasė kiekvienam vos prieš kelis dešimtmečius.
Gyvenimas
Oficialu: nuo meningito B skiepijami visi vaikai
Po to kai Jungtinė Karalystė pagaliau baigė derėtis su vaistų gaminimo įmone dėl vakcinos kainos, oficialiai pranešta, kad šalyje nuo meningito B bus paskiepytas kiekvienas kūdikis, - skelbė portalas express.co.uk.
Pramogos
Šimtams vaikų Anglijoje dėl vakcinos trūkumo gresia mirtis
Nors Europoje jau dvejus metus pardavinėjama vakcina nuo B tipo meningito, Jungtinėje Karalystėje šia mirtį nešančia liga užsikrėtė daugiau nei tūkstantis žmonių, didžioji dalis jų – vaikai. Užsitęsus deryboms dėl vaistų kainos nuo meningino Anglijoje jau mirė šimtai.
Gyvenimas
Reakcija po skiepo. Kada verta sunerimti?
Nepaisant vakcinų gamintojų pastangų sukurti kuo saugesnius preparatus, įskiepytos vakcinos kartais sukelia nepageidaujamų reakcijų.
ŽYMA
JUREX