šeštadienis, spalio 24 d.
Atradimai
Keturios tiesos
Ko mus moko klaidos?
Didesnių ar mažesnių jų esame padarę visi, bet ar suklupimai visuomet palieka tik graužatį? Keturi Lauros Čiginskaitės pašnekovai dalijasi, ko išmoko klysdami.
Pramogos
Londoną palikusi D. Virbilaitė: nežinau, kur yra mano namai
Vis daugiau Lietuvos gyventojų pakuojasi lagaminus ir skuba palikti gimtąjį kraštą, bet štai atlikėja ir muzikos studijos „Dloud“ įkūrėja Donata Virbilaitė pasielgė priešingai - po net 8-eris metus trukusių kelionių sugrįžo namo į Vilnių
Lietuva
Lietuva mini 100 metų moterų teisės balsuoti sukaktį
Lietuva penktadienį mini 100 metų sukaktį, kai moterims suteikta teisė balsuoti per rinkimus.
Pramogos
Britų superžvaigždė davė pažadą D. Grybauskaitei
Vienas iš populiariausių šių laikų britų kino aktorė, „Oscaro“ laureatė Helen Mirren apsilankė pas Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę ir pažadėjo jai kai ką atvežti.
Lietuva
Moteris ligoninėje buvo sterilizuota be jos žinios
Moteris iš Lazdijų ligoninės reikalauja teisme 150 tūkst. eurų už prieš 15 metų jai atliktą sterilizaciją be jos žinios – kad tai galėjo būti padaryta tik ligoninėje, patvirtina ir teismo medicinos ekspertai.
Pasaulis
Brangiausias ir pigiausias pragyvenimas Europoje (kainų palyginimas)
Prieš dešimtmetį pasaulį sudrebino finansų krizė, po kurios visos šalys atsitiesė skirtingu tempu - tačiau Lietuvoje atlyginimus ir kainas gerokai supurtė ir euro įvedimas 2015-ais metais. EBPO duomenimis, per dešimtmetį nuo krizės Lietuvoje realusis vidutinis atlyginimas augo labiausiai, lyginant su kitomis organizacijos šalimis - net 40 proc. Tuo tarpu „Eurostat” duomenimis, maisto kainos po euro įvedimo šalyje tepakilo 5,3 proc.
Aktualijos
Korupcija, nelygybė ir nepagarba – tyrimas atskleidė, dėl ko emigruoja lietuviai
Lietuva, kaip ir kitos Vidurio Rytų Europos valstybės, kenčia nuo didelių emigracijos mastų. Tačiau, nors šalies ekonominė gerovė neprilygsta ES vidurkiui ir pajamų nelygybė išlieka didelė, vien ekonominiais rodikliais migracijos paaiškinti negalima, tikina Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) sociologas dr. Dainius Genys – vienas iš mokslininkų, Vyriausybės užsakymu parengusių Lietuvos migracijos priežasčių tyrimą, rašoma VDU pranešime spaudai.
Lietuva
Lietuva valstybinėmis laidotuvėmis pagerbė partizanų vadą A. Ramanauską-Vanagą
Lietuva šeštadienį valstybinėmis laidotuvėmis pagerbė su sovietų okupacija kovojusio partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą.
Lietuva
Lietuvoje lankysis Jungtinės Karalystės princas
Lietuvoje lankysis Jungtinės Karalystės princas Edvardas.
Lietuva
Dėl „Brexit" plano B ieško ir Lietuvoje įsikūrusios įmonės
Jei nepavyks susitarti Jungtinei Karalystei (JK) su Europos Sąjunga (ES) dėl pasitraukimo iš bendrijos sąlygų, svaro kursas toliau riedės žemyn ir turės nemalonių padarinių į šią valstybę eksportuojantiems verslininkams, „Verslo žinioms“ pareiškė Alytuje sportinę aprangą siuvančios ir 350 darbuotojų turinčios įmonės „Haltex“ vadovas Robertas Mooresas.
Lietuva
Rugpjūtį iš Lietuvos emigravo daugiau, nei atvyko
Rugpjūtį iš Lietuvos emigravo tūkstančiu daugiau žmonių, nei atvyko, pirmadienį paskelbė Statistikos departamentas.
Lietuva
Darbo užmokestis Lietuvoje auga seniai nematytu tempu
Besiguodžiantiems, kad Lietuvoje mažai uždirbama ir atlyginimo toli gražu nepakanka būtiniausiems šeimos poreikiams patenkinti, statistikai atkirstų, kad darbo užmokestis Lietuvoje auga seniai nematytu tempu. O ekonomikos ekspertai netgi mato ekonominį pakilimą.
Lietuva
Vilniuje bus aptarti „Brexit" iššūkiai
Airijos vicepremjeras Simonas Coveney trečiadienį Vilniuje susitiks su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi aptarti Britanijos pasitraukimą iš Europos Sąjungos.
Lietuva
Lietuvė pasibaisėjo socialiniu būstu: tai gėda valstybei (nuotraukos)
„Tiesos“ redakciją pasiekė vienos Lietuvos pilietės žinia apie neūkišką šalies savivaldybę – valdžia skundžiasi socialinio būsto trūkumu, o turimu visiškai nesirūpina.
Lietuva
Dar labiau brangs kasdienių maisto produktų kainos
Trečdaliu didesnės nei pernai grūdų supirkimo kainos netruks atsirišti iki produktų lentynų – brangti turėtų miltai, duona, taip pat mėsa, paukštiena, kiaušiniai, rašo „Lietuvos rytas“.
Lietuva
Tėvas vaikų stovykloje įtariamas tvirkines tris mergaites
Klaipėdos teisėsaugos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo stovykloje atostogavusių trijų mergaičių tvirkinimo. Įtariamasis yra vienas stovyklautojos tėvas, jis kol kas yra sulaikytas.
Gyvenimas
Pažinčių portalo įkūrėją stebina Lietuvos moterys
Ilgus metus Niujorke ir Londone gyvenusiai verslininkei, pažinčių portalo įkūrėjai Relindai Dasilva grįžus gyventi į Lietuvą teko patirti tikrą kultūrinį šoką. Labiausiai Relindą stebina žmonių nepasitenkinimas viskuo ir abejingumas, kurį ji ypatingai pastebi tarp moterų.
Lietuva
Paauglį plyštančiu apendicitu operacijai vežusi greitoji stojo ir prie namų, ir nusipirkti braškių
Sūnų trūkusiu apendicitu į ligoninę lydėjusiai moteriai teko karčiai suabejoti, ar Hipokrato priesaikos be išlygų laikosi visi medikai – marijampolietė papasakojo, kad jos sūnų greitąja vežant į ligoninę, kartu keliavusios slaugytojos prašymu automobilis stojo tris kartus: kartą prie jos namų, dusyk – nusipirkti braškių.
Lietuva
Imigracija Lietuvoje išaugo dvigubai, emigracija sumažėjo beveik ketvirtadaliu
Pirmąjį šių metų pusmetį imigracija į Lietuvą augo maždaug dvigubai, o emigracija sumažėjo beveik ketvirtadaliu, rodo naujausia oficiali statistika.
Anglijoje
Lietuvoje paskelbti populiariausi šių metų vaikų vardai
Šiemet gimusiems berniukams dažniausiai registruojamas Luko, mergaitėms – Lėjos vardas, antradienį pranešė Registrų centras.
ŽYMA
KĘSTUTIS DVARECKAS