šeštadienis, gegužės 8 d.
Pasaulio lietuviai
S. Eidrigevičiaus kūryba: kodėl šį menininką vertina visame pasaulyje?
Stasys Eidrigevičius – plataus diapazono menininkas, kurio kūrybą sunku įsprausti į rėmus. Jis yra vienas žinomiausių šiuolaikinių lietuvių dailininkų –
Lietuva
Rašytoja E. Puskunigytė: išgyventi tik iš kūrybos Lietuvoje nelabai įmanoma
Edita Puskunigytė – jauna rašytoja, literatūros pasaulyje debiutavusi savo romanu „Mergina po vidurnakčio“. Šiuo metu kūrėja intensyviai dirba jau prie
Pramogos
Žmonių fotografė Anastasiya Dmytriyeva: Žmogiškumas – tai savęs realizavimas iš geriausios pusės
Ukrainietė Anastasiya Dmytriyeva mokėsi dailės, jai sekėsi piešimas, tapyba, akvarelė, tačiau jos baigiamasis darbas buvo fotomeno kūrinys. Ji taip emocingai pristatinėjo savo darbą vertinimo komisijai, kad salėje įsivyravo tyla. Anastasijos kūrinys buvo įvertintas aukščiausiu balu. Po darbo gynimo viena komisijos narė jai patarė tęsti studijas užsienyje.
Pramogos
Minske pristatyta grafikės Kristinos Norvilaitės kūryba
Lapkričio 15 dieną Baltarusijos šiuolaikinio meno galerijoje Minske atidaryta žinomos Lietuvos grafikės Kristinos Norvilaitės-Geniušienės darbų paroda „Viską tau pasakysiu“.
Pramogos
Maskvoje pažymėtos 110-osios lietuvių kompozitoriaus S. Vainiūno gimimo metinės
Spalio 18 dieną Lietuvos ambasadoje Maskvoje surengtas koncertas, skirtas žymaus lietuvių kompozitoriaus, pianisto ir pedagogo Stasio Vainiūno 110-osioms gimimo metinėms pažymėti.
Lietuva
Baltarusijoje pristatyta poeto Antano Jonyno kūryba
Liepos 27-28 dienomis Baltarusijos Vitebsko srityje, šalia Lietuvos sienos įsikūrusioje Kaptariūnų meno kolonijoje vyko jau tradiciniu tapęs tarptautinis literatūros forumas „Literatūros tarpjūris“.
Anglijoje
Premjerės komanda ir toliau byra. Prarado svarbiausią žmogų kabinete
Sunkiose „Brexit“ derybose dalyvaujančią britų ministrės pirmininkės Theresos May vyriausybę trečiadienį sukrėtė naujas smūgi: atsistatydino premjerės pavaduotojas Damianas Greenas.
Anglijoje
Premjerė nemato atsivėrusios „Brexit“ bedugnės
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May pareiškė, jog ji vis dar tiki sėkminga „Brexit“ derybų pabaiga šią savaitę, nors Londono ir Briuselio pastangos pasiekti galutinį susitarimą baigėsi nesėkme.
Aktualijos
Prabilta apie antrą JK referendumą
Derybos dėl Brexit tampa vis aršesnės, politologai svarsto, kad antras referendumas dėl Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) yra daugiau nei tikėtinas.
Pramogos
Pranašaujama, kad Th.May poste neišsilaikys ilgiau kelių mėnesių
Jungtinės Karalystės ir pasaulio spaudoje pasirodo vis daugiau pranešimų, kad Theresai May pranašaujama liūdna baigtis. Teigiama, kad šalies vadovė neteko pasitikėjimo ne tik Parlamente, tačiau ir savo pačios atstovaujamoje konservatorių partijoje ir netrukus bus priversta atsistatydinti.
Pramogos
Theresa May atostogauja
Jungtinės Karalystės premjerė, kuri naująjame poste praleido vos mėnesį laiko, paskelbė, jog vyksta atostogų į Šveicariją.
Aktualijos
Th. May pažadas smulkiesiems verslininkams
Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May šiandien, rugpjūčio 4 dieną susitiks su smulkiųjų ir vidutinių verslininkų atstovais ir pažadės, jog ketina jiems padėti pasinaudoti visomis galimybėmis, kurios atsivers šaliai pasitraukus iš Europos Sąjungos.
Kultūra
Tikra kaip gyvenimas A. Mečys kūryba
Vargu ar kur nors Lietuvoje vyksta tokia paroda, kuri šiuo metu yra surengta Kaune, Mykolo Žilinsko galerijoje. Vargu ar šiuo metu atsiras dar vienas toks menininkas, kuris destruktyviais vaizdiniais sugebės sužavėti ir priversti vis sugrįžti iš naujo apžiūrėti jo kūrinius. Ir vargu, ar būnant šios parodos kaltininkui gyvam, paroda būtų surengta.
ŽYMA
KŪRYBA