antradienis, rugsėjo 22 d.
Lietuva
Metinis būsto kainos augimas Lietuvoje – vienas didžiausių pasaulyje
Natūralu, kad dėl augančios ekonomikos ar infliacijos auga ir prekių kainos. Nekilnojamasis turtas – ne išimtis. Pagal naujausią būsto kainų
Komentarai
Baltijos šalys
Kodėl kainos kyla Lietuvoje, bet ne Estijoje ir Latvijoje?
Remiantis birželio mėnesio duomenimis, metinė infliacija iš trijų Baltijos valstybių buvo užfiksuota tik Lietuvoje. Nacionalinių statistikos tarnybų duomenimis, vartotojų kainų
Komentarai
Komentaras
Ar reikia tikėtis kainų mažėjimo ir juo džiaugtis?
Gegužės mėnesį vidutinės prekių ir paslaugų kainos sumažėjo puse procento, o metinė infliacija siekė vos 0,2 procento ir buvo mažiausia per pastaruosius ketverius metus. Dažną vartotoją tokia situacija džiugina, tačiau reikėtų prisiminti, kad kainų mažėjimas ne visur ir ne visada yra gera naujiena.
Pasaulis
Maisto kainos pasaulyje dėl COVID-19 gegužę smuko žemiausiai nuo 2018 metų gruodžio
Maisto kainos pasaulyje gegužę smuko į žemiausią nuo 2018 metų gruodžio mėnesio lygį ir tai lėmė „atsargų stabilumas bei paklausos
Komentarai
Komentaras
Pavojingos vertės teorija
Dramatiškų įvykių srautas nesenka. Tačiau net ir juose žmogus ieško ko nors gero ir teigiamo. Sudrebėję kasdienybės pamatai apnuogina ir klaidingus mūsų įsitikinimus, prietarus. Kai vienos kainos kyla, o kitos krenta ir nieko nėra stabilaus, pats laikas pažvelgti į mūsų supratimą apie tai, kas lemia kainas.
Pasaulis
WTI rūšies naftos kaina krito iki žemiausio istorijoje lygio
Visame pasaulyje dėl koronaviruso pandemijai drastiškai sumažėjus„juodojo aukso“ paklausai, amerikietiškos naftos kaina pirmadienį nukrito iki žemiausio istorijoje lygio. Pirmadienį gegužės mėnesio
Verslas
Mažmeninė prekyba
Vyriausybė nori reguliuoti kainas, prekybininkai tam nepritaria
Vyriausybei siekiant gauti instrumentą ekstremalios situacijos metu reguliuoti kainas, prekybos centrų ir vaistinių atstovai sako, kad kainų reguliavimas gali padidinti
Finansai ir investavimas
Eurozona
Patirtis: dvidešimt vieneri Portugalijos metai su euru
Portugalija eurą turi gerokai ilgiau nei Lietuva – šalis įsivedė jį dar 1999 m., kai šis tebuvo virtuali valiuta bei
Verslas
Euro penkmetis Lietuvoje: nebe priešas, dar ne draugas
Praėjo penkeri metai nuo euro įvedimo, bet pusė Lietuvos gyventojų bendros ES valiutos taip ir neprisijaukino
Finansai ir investavimas
Žaliavos
Naftos kainos po pakilimo vėl pasuko žemyn
Pirmą kartą per šešias prekybos sesijas antradienį pakilusios naftos kainos trečiadienį vėl pasuko žemyn.
Komentarai
Paralelės 54° šiaurės ir 33° pietų platumose
Nuo Honkongo rytuose iki Čilės vakaruose – minios protestuotojų kelia savo reikalavimus gatvėse.
Aktualijos
Milijonams keleivių Anglijoje kelionių traukiniais kainos kitąmet pakils bent £100
Keleivius kitais metais vėl apglėbs banga kylančių kainų, atidėtų bei atšauktų kelionių bei kitų trikdžių, gadinančių kasdienio gyvenimo kokybę.
Anglijoje
Ekspertai įspėja: Sainsbury's ir Asda susiliejimas nuliūdins jūsų kišenę
Nepaisant to, kad parduotuvių tinklo Sainsbury's atstovai žadėjo, kad įsigaliojus šiam susitarimui prekių krepšelio kaina kris bent 10%, ekspertai teigia, kad prekybos tinklų Sainsbury's bei Asda susiliejimas turės neigiamų pasėkmių: kils tiek maisto produktų, tiek kuro tinklams priklausančiose degalinėse kainos, prastės pasiūla.
Aktualijos
Priminimas Anglijoje gyvenančioms būsimoms mamoms apie išmokas
Jei dėl darbo stažo trūkumo jūs negausite įstatymais nustatytų motinystės išmokų, galite pretenduoti į kitokias motinystės išmokas skirtingiems vaiko priežiūros atostogų laikotarpiams.
Lietuva
Beprotybė tęsiasi - pensijinis amžius bus ilginamas dar 8 metais?
Lietuvoje mažėjant gyventojų ir sprendžiant pensijų sistemos problemas, šaliai ateityje gali tekti ilginti pensinį amžių, sako Lietuvos banko atstovas.
Verslas
Škotija pirmoji pasaulyje įsivedė minimalias alkoholio kainas
Škotija antradienį tapo pirmąja pasaulyje šalimi, įsivedusia minimalias alkoholio kainas, o Edinburgo vyriausybė išreiškė viltį, kad šis žingsnis, atliktas po daugelį metų trukusių teisinių ginčų, taps revoliucingu pavyzdžiu kitoms su girtavimu kovojančioms valstybėms.
Kultūra
Nei laiko, nei noro
Kol didžiosios šalies kultūros įstaigos skaičiuoja gana stabilius lankytojų srautus, gyventojai skundžiasi, kad šios srities paslaugos jiems tampa sunkiau prieinamos. Toks paradoksas signalizuoja, kad atskirtis tarp skirtingas pajamas gaunančių žmonių vis labiau didėja.
Aktualijos
JK lietuviai gali gauti išmokas už tai, kad jiems šalta
Jeigu Lietuvoje galioja lengvatinis pridėtinės vertės mokesčio tarifas centralizuotam šildymui, tai Didžiojoje Britanijoje kai kurie gyventojai gali gauti išmoką tiesiog už šaltą orą, taip pat papildomų pinigų namams pasišildyti.
ŽYMA
KAINOS