sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Pasaulio lietuviai
Į Lietuvą grįžęs emigrantas pasibaisėjo: gaila, kad tautiečiai netobulėja
Grįžau brangiojon Lietuvėlėn. Pirma klaida buvo sėsti į taksi. Lietuvoje taksi blogiau nei trečiajame pasaulyje – ten bent savų neapiplėšinėja, tik turistus, o čia kaskart turi sėst pasidaręs namų darbus, atsiskaičiavęs realią kainą, ir dar išgert arbatos, kad nepritrūktų garo ginčui. Laimė, taksistas, gal kad jau metuose, pasitaikė sukalbamas.
Lietuva
Muitininkai išpildė Viktorijos iš Veisiejų Kalėdų svajonę
Gruodį Raigardo kelio posto muitinės pareigūnai apsisprendė dalyvauti projekte „Padovanok vaikui svajonę“ ir išpildyti Viktorijos iš Veisiejų Kalėdų norą - turėti šviečiančius LED batukus.
Pramogos
Kalėdinės karališkosios šeimos tradicijos, iš kurių juokiasi pasaulis
Didžiosios Britanijos karališkoji šeima pasaulyje garsėja griežtomis tradicijomis, kurios susiformavo per šimtmečius. Tikriausiai nieko nenustebins ir tai, kad monarchų Šv. Kalėdų šventė atrodo visai kitaip. Šventinis sezonas karališkoje šeimoje būna kupinas pompastikos, tačiau tarp daugybės arbatos popietėlių ir iškilmingų pobuvių, yra ir keistų šeimos tradicijų, kurios kelia juoką.
Pramogos
Sūnaus susilaukusi G. Žemaitė prisiminė vaikystės Kalėdas: ta staigmena įsirėžė į atmintį
Šių metų Kalėdos televizijos laidų vedėjai Gerdai Žemaitei yra ypatingos – moteris šventes praleis gausesnėje šeimoje. Balandį gimęs Gerdos sūnelis dar tik žengia pirmuosius žingsnius, tad kiekviena nauja patirtis – neįkainojama. Prakalbusi apie Kalėdas Gerda tik šyptelėjo, jog namuose atsiradusi eglutė iškart patraukė su pasauliu dar tik susipažįstančio sūnelio dėmesį.
Lietuva
Į verslą nėrusi O. Pikul-Jasaitienė šventes leidžia su šeima: tai – nelaužoma tradicija
Dar šių metų pradžioje Oksana Pikul-Jasaitienė įgyvendino vieną didžiausių savo svajonių – nusipirko patalpas, kuriose visai netrukus duris atvers jos grožio salonas. Oksana neslepia, kad dėl šio noro teko kaip reikiant pasistengti, o ir pradėti verslą nebuvo taip lengva.
Pasaulis
Lietuvės kurtą Kalėdinį vaizdo klipą transliavo Graikijos televizija
Lietuvės kurtą Kalėdinį vaizdo klipą transliavo populiari vieno didžiausių Graikijos televizijos Alfa TV laida Foss Sto Tounel, kiekvieną svaitę pritraukianti milijonines žiūrovų auditorijas.
Lietuva
Su šventėmis sveikina Dalia Grybauskaitė!
Jaukių ir ramių švenčių jums linki buvusi Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Pasaulis
Kalėdų proga popiežius Pranciškus pasiuntė besąlygiškos meilės žinią
Popiežius Pranciškus trečiadienį pasiuntė 1,3 mlrd. pasaulio katalikų besąlygiškos meilės žinią, sakydamas: „Dievas toliau myli mus visus, net ir blogiausius iš mūsų.“
Pasaulio lietuviai
Lietuvos atstovybėse užsienyje vyko kalėdiniai renginiai
Gruodžio mėnesį, artėjant didžiosioms žiemos šventėms, užsienyje gyvenantys lietuviai turėjo galimybę kartu su tautiečiais prisiminti lietuviškas tradicijas ir kartu pažymėti šventinį laikotarpį.
Lietuva
Seimo Pirmininko šventinis sveikinimas
Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis sveikina visus Lietuvos žmones Kūčių, šv. Kalėdų ir didžiųjų metų švenčių proga.
Sveikata
Mokslų daktarė patarė, kokia žuvis mums naudingiausia ant švenčių stalo
Tradiciškai žuvis prisimename atėjus adventui, kai dažno lietuvio pietų ar vakarienės meniu bent kelis kartus per savaitę tampa be mėsos. Labai rekomenduoju šią tradiciją išlaikyti ir visus metus, nes žuvys jau nuo seno vertinamos kaip puikus aukštos kokybės baltymų, riebalų ir svarbių mikromedžiagų šaltinis. Remiantis Lietuvos sveikos mitybos rekomendacijomis, žuvis reikėtų valgyti du kartus per savaitę. Kiekvienas papildomas 100 g per savaitę 5 procentais sumažina širdies ir kraujagyslių sistemos ligų riziką.
Aktualijos
Kalėdos Crawley: radus dviejų moterų palaikus areštuotas vyras
Vakarų Sasekso policija sekmadienį, apie 11.30 val. vietos laiku, pasirodė Crawley Down gyvenvietėje, kurioje buvo aptikti dviejų moterų palaikai.
Pasaulio lietuviai
Pasaulio Lietuvių Bendruomenės pirmininkė Dalia Henke šventinis video sveikinimas tautiečiams
Dalia Henke sveikinima tautiečius pasaulyje ir Lietuvoje visos PLB valdybos vardu.
Lietuva
Stulbinanti Karalienės Elžbietos dovana, kurią gaus visi rūmų darbuotojai
Karalienė visiems „Bekingemo rūmų“ darbuotojams dovanoja 6£ vertės dovaną iš „Tesco“.
Pasaulio lietuviai
Baltarusijos lietuvių vaikams surengta Kalėdinė vakaronė
Metams bėgant į pabaigą ir artėjant Kalėdoms, Lietuvos ambasada Minske mažuosius lietuvaičius pakvietė į šventinę Kalėdinę vakaronę su Kalėdų seneliu ir daugybe įvairiausių siurprizų.
Sveikata
Net ir nenuodingi grybai gali būti sunkios ligos ir mirties priežastimi
Botulizmas – pavojinga liga, kuriai būdingas raumenų paralyžius, o esant sunkiam paralyžiui, galimas kvėpavimo nepakankamumas ir mirtis (iki tol buvusių sveikų žmonių). Dažniausiai užsikrečiama toksinui patekus į žmogaus organizmą su maistu.
Aktualijos
Vaikas skubiai nugabentas į ligoninę: bažnyčios šventėje patyrė sunkius nudegimus
Šaltinis teigė, kad nelaimė įvyko šią popietę, kai Adiscombe katalikų bažnyčioje užsidegė eglutė ar dekoracijos
Lietuva
Kalėdų mugės lankytojus Bukarešte traukė Lietuvos stendas
Gruodžio 6 dieną Lietuva tradiciškai dalyvavo kasmetinėje Tarptautinės moterų asociacijos organizuojamoje kalėdinėje labdaros mugėje Bukarešte (Rumunijoje).
Pasaulio lietuviai
Egipto lietuviai Hurgadoje pažymėjo metų pabaigą
Gruodžio 7 dieną Hurgados (Egiptas) senamiestyje vyko tradicinė lietuvių bendruomenės metų užbaigimo šventė. Miesto lietuviai ir Lietuvos ambasada Egipte organizavo lietuvišką vakarą, kurio metu buvo apibendrinta metų patirtis bei planuojama kitų metų bendruomenės veikla.
Lietuva
Renginys Utenoje užbaigė šių metų JKLB projektą „Iš širdies į širdį"
Renginio dalyviai sulaukė ir netikėtų svečių: Lietuvos policijos atstovų bei dainininkų Mino ir Monique!
ŽYMA
KALĖDOS