sekmadienis, balandžio 11 d.
Pasaulis
Aleksejus Navalnas
Pokrovo pataisos kolonija – Kremliaus ginklas A. Navalnui palaužti
Iki praėjusios savaitės netoli Maskvos esantį provincijos miestelį Pokrovą su sovietinių laikų daugiabučiais ir palaikėmis medinėmis trobomis garsino vienintelis dalykas
Pasaulis
EŽTT liepė paleisti A. Navalną
Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) pareikalavo, kad Rusijos valdžia paleistų suimtą opozicionierių Aleksejų Navalną, trečiadienį pranešė jo advokatė Olga Michailova
Pasaulis
Baltieji rūmai: J. Bidenas sieks uždaryti Gvantanamo kalėjimą
JAV prezidentas Joe Bidenas nori iki savo kadencijos pabaigos uždaryti terorizmu įtariamiems asmenims skirtą Gvantanamo kalėjimą, penktadienį pranešė Baltieji rūmai,
Pasaulis
Šri Lankoje narkotikus gabenusi katė pabėgo iš kalėjimo
Viename pagrindinių Šri Lankos kalėjimų sulaikyta katė, bandžiusi į teritoriją pernešti narkotikų ir telefono SIM kortelių, pabėgo, panešė portalas „The
Pasaulis
Mirties bausmė
JAV įvykdė pirmą per 17 metų federalinę egzekuciją
Buvusiam baltųjų viršenybės šalininkui, nuteistam už trijų vienos šeimos narių nužudymą 1996-aisiais, antradienį buvo įvykdyta pirmoji per 17 metų JAV
Verslas
Lukiškės
Aiškėja Lukiškių likimas: dalį ketinama parduoti, likusias patalpas – išnuomoti
Didžioji dalis buvusio Lukiškių kalėjimo komplekso Vilniaus centre bus parduodama, maždaug trečdalis – nuomojama edukaciniams projektams ir kitiems viešiesiems poreikiams.
Tema
NUSIKALTIMAS IR BAUSMĖ
Kraujo skonis
Jei yra nusikaltimas, turi būti ir bausmė. Su tuo niekas nesiginčija, tačiau ne visi sutinka, kad Lietuvos baudžiamoji sistema yra
Kava su IQ
Išskirtinis interviu
O. Sencovas: „Sapne dar esi laisvas žmogus, bet prabundi – tu kalėjime“
„Kalėjimas – labai gera gyvenimo mokykla, ir nesigailiu šios patirties. (...) Aš paprasčiausiai bandžiau likti žmogumi, nes kalėjimas žmones laužo, gadina labai stipriai“, – interviu IQ teigė Ukrainos režisierius ir aktyvistas Olegas Sencovas. Su juo Strasbūre kalbėjosi žurnalistas Evaldas Labanauskas.
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
O. Sencovas: „Sapne dar esi laisvas žmogus, bet prabundi – tu kalėjime“
„Kalėjimas – labai gera gyvenimo mokykla, ir nesigailiu šios patirties. (...) Aš paprasčiausiai bandžiau likti žmogumi, nes kalėjimas žmones laužo, gadina labai stipriai“, – interviu IQ teigė Ukrainos režisierius ir aktyvistas Olegas Sencovas.
Pasaulis
Visuomenė
Šveicarija linksta suteikti teisę kaliniams nusižudyti
Šveicarijoje sergantiems kaliniams bus leista prašyti pagalbos nusižudant, nors visas tvarkos detales dar reikės parengti, ketvirtadienį paskelbė kalėjimų sistemos pareigūnai.
Lietuva
Už kanapių laikymą ir suktinės pasidalijimą su nepilnamečiais – vieneri metai laisvės apribojimo
Klaipėdos apygardos teismas priėmė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje nepilnamečiui buvo pareikšti kaltinimai dėl nedidelio kiekio narkotinės medžiagos – kanapių laikymo, gabenimo ir platinimo kitiems nepilnamečiams.
Aktualijos
Velso vaikų namų savininkas nuteistas už seksualinį priekabiavimą prie berniukų
Johnas Allenas buvo nuteistas už nusikaltimus prieš penkis vaikus.
Aktualijos
Apgavikai, iš pensininkų išvilioję £750 000, kalės 18 metų - tarp jų ir lietuvis
Aferistai, iš pensijinio amžiaus asmenų išvilioję £750,000.00, į kalėjimą sėdo aštuoniolikai metų. Tarp gauvos narių ir lietuviškas, Vytauto Glinsko, vardas.
Aktualijos
Keturiolikmetis Kalėdas praleis už grotų: nepaisant policijos perspėjimų terorizavo žmones vietiniame „Burger King”
Kenton Knight iš Swindon, Wiltshire buvo viešai įvardintas po teismo nuosprendžio įkalinti vaiką po to, kai šis, nepaisant perspėjimų, toliau terorizavo žmones vietiniame „Burger King” greito maisto restorane ir keliuose prekybos centruose.
Aktualijos
Vyras, pavartojęs kokaino ir alkoholio, sukandžiojo kūdikį
Michael Dabbs dantis suleido į kūdikio petį pilvą ir kelį.
Aktualijos
Paauglė, savo vaikinui suorganizavusi seksą tryse su dvylikamete: „žinau, kad pasielgiau blogai”
Chloe Bradley, dvylikos metų mergaitę savo vaikinui atvežusi autobusu tam, kad jie galėtų kartu su ja užsiimti lytiniais santykiais, sako pasimokiusi ir supratusi savo klaidą.
Aktualijos
Dviejų vaikų nužudymo byla pasirodė dar kraupesnė - žudikai jų tėvai, be kita ko, dar ir brolis ir sesuo
Tristanas ir jo vyresnėlis brolis Blakeas žuvo Shiregreene, Sheffielde, šių metų gegužės gale. Jų mama, 34 metų amžiaus Sarah Barrass bei Brandon Machin, kuris iki šiol buvo įvardijamas kaip nužudytų vaikų dėdė, buvo apkaltinti dvejomis žmogžudystėmis.  
Lietuva
Tokio skandalo Lietuvoje dar nebuvo: emigrantą įkalino vietoj brolio dvynio, į laisvę nepaleido net ir išaiškėjus klaidai
Lietuvos teisinę sistemą sudrebino dar neregėtas skandalas, prilygstantis neįtikėtinai istorijai iš nieko bendro su realybe neturinčio holivudinio kino filmo: pareigūnai į pataisos namus uždarė ir net pusantrų metų kalino ne tą asmenį – vietoj 58 metų kauniečio Nikolajaus bausmę buvo priverstas atlikti jo brolis dvynys Aleksandras.
Aktualijos
Nužudytas 22-omis bausmėmis iki gyvos galvos nuteistas britų pedofilas: tvirkino 200 vaikų, vaizdus platino internete
2016 m. Richardui Huckle‘ui buvo skirta 22 laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės už 200 kūdikių ir vaikų išžaginimą Malaizijoje, skelbia skynews.com.
Lietuva
Po pragaro Pravieniškėse – šokiruojanti kalinio išpažintis: jie ten kone meldėsi, kad neišgyvenčiau
Pasižiūrėję į Vytautą ir išgirdę jo balsu sunkiai tariamus žodžius nė neįtartumėte, kad jam – dar tik 37 metai. Beveik prieš dvejus metus Pravieniškių pataisos namuose nutikusi tragiška istorija visiškai pakeitė vyro gyvenimą – šiandien jis mokosi iš naujo gyventi. „Esu lyg senas mažas vaikas“, – prisipažįsta Vytautas.
ŽYMA
KALĖJIMAS