penktadienis, vasario 26 d.
Lietuva
A. Anušauskas: Lietuva pradeda rengti visuotinį valstybės gynimo planą
Lietuvos institucijos pradeda rengti visuotinį valstybės gynimo planą, kuriame bus apibrėžta ne tik ginkluota gynyba, bet ir kitų institucijų bei
Lietuva
Atnaujinta 19.21
Prieš KAM surengta provokacija – meluojama, kad NATO traukiasi iš Lietuvos
Alfa.lt redakcija gavo laišką, skirtą žiniasklaidai. Pašto dėžutės adresas – Krašto apsaugos ministerijos (KAM) kontaktų imitacija. Turinys – provokacinio pobūdžio. Laiške
Pramogos
Th May: kariniai veiksmai ne tik teisingi, bet ir reikalingi
Sirija kartu su savo sąjungininke Rusija mėgina paslėpti mirtinos cheminės atakos įrodymus, pirmadienį pareiškė britų premjerė Theresa May.
Pasaulis
Rusija įspėta: JAV pasiruošusi vėl smogti
Jungtinės Valstijos šeštadienį perspėjo esančios „pasiruošusios iššauti“ ir suduoti daugiau karinių smūgių Sirijai, jeigu jos prezidento Basharo al Assado pajėgos surengtų naują cheminę ataką.
Pramogos
„Brexit“ nebe vienintelis Londono galvos skausmas. Sostinei pareikšti įtarimai dėl cheminės atakos organizavimo
Didžiosios Britanijos ambasadorė prie Jungtinių Tautų Karen Pierce pareiškė, kad Rusijos kariuomenės tvirtinimai, esą numanoma cheminė ataka Sirijos Rytų Gutos regione praėjusią savaitę buvo surengta gavus nurodymų iš Londono, yra „keistas“ ir „akivaizdus melas“.
Pasaulis
Ant karo slenksčio: JAV, JK ir Prancūzija paleido raketas
Jungtinės Valstijos, Didžioji Britanija ir Prancūzija šeštadienį surengė virtinę baudžiamųjų smūgių Sirijos prezidento Basharo al Assado režimui, atsakydamas į numanomas chemines atakas, kurias Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas pavadino „monstro nusikaltimais“.
Pasaulis
Galimai stovint ant karo slenksčio gali būti atšaukiami skrydžiai į Viduržiemio jūros regioną
Šią savaitę iš Vilniaus suplanuoti skrydžiai į netoli Sirijos konflikto zonos esančius oro uostus turėtų būti vykdomi numatytu laiku, informuoja bendrovė „Oro navigacija“.
Pasaulis
D. Trumpas įgėlė Rusijai: „Mūsų raketos atskries“
JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį pranešė, kad esant reikalui gins Sirijos žmones nuo cheminio ginklo atakų ir nebijos Rusijos įspėjimų jas numušti.
Pramogos
Th. May: Assadas „privalės atsakyti“
Sirijos prezidentas Basharas al Assadas ir jo šalininkai „privalės atsakyti“, jei pasitvirtins informacija apie numanomą nuodingų dujų ataką sukilėlių kontroliuojamame Dumos mieste, pirmadienį pareiškė Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May.
Aktualijos
Ieškomiausia ISIS kovojanti britė nori grįžti į tėvynę
Viena iš ieškomiausių pasaulio nusikaltėlių, britė Sally Jones, kaltinama žmonių verbavimu ISIS maldauja grįžti į Jungtinę Karalystę. Į Siriją pabėgusi moteris prisidėjo prie teroristų veiklos, tačiau dabar norėtų grįžti į tėvynę, tačiau jos prašymas buvo atmestas.
Pasaulis
Pasaulio lyderiai nesutaria dėl bausmės Sirijai ir Rusijai
Pasaulio galingieji nesutaria, kokias naujas sankcijas taikyti Sirijai po to, kai viename miestų buvo įvykdyta žiauri. Antradienį Didžiojo septyneto (G7) susitikime užsienio reikalų ministrai šalys atmetė Jungtinės Karalystės (JK) siūlymą įvesti naujas sankcijas ne tik Sirijai, bet ir Rusijai.
Pasaulis
Karo grėsmė: į ataką Sirijoje atsakys jėga
Jeigu pasikartos praėjusią savaitę Jungtinių Amerikos Valstijų suduoti smūgiai Sirijai, ši šalis ir jos sąjungininkai – Rusija ir Iranas žada atsakyti tuo pačiu.
Pasaulis
Sirija: cheminės atakos aukų skaičius drastiškai auga
Cheminė ataka Sirijoje pareikalavo daugiau aukų nei buvo manyta šios savaitės pradžioje. Remiantis paskutiniais duomenimis, “nuodingosios dujos” nužudė mažiausiai 72 civilius, tarp kurių – 20 vaikų, 17 moterų.
Aktualijos
Politikų laukia simuliacinės krizės valdymo pratybos
Neslopstant įtampai su Rusija, Krašto apsaugos ministerija kartu su amerikiečių ekspertais rengia vadinamąsias simuliacines stalo pratybas Lietuvos politikams ir už saugumą atsakingų institucijų atstovams. Per mokymus jie treniruosis dirbti krizės sąlygomis.
Pasaulis
“Lufthansa” nepaisys D. Trump’o draudimo dvi dienas
Skrydžių bendrovė „Lufthansa“ dar dvi dienas, iki vasario 5-osios dienos, skraidins į JAV visus keleivius, kurių, anot Valstijų prezidento Donald’o Trump’o, nebelaukiama, nes įsigaliojo draudimas į šalį atvykti piliečiams iš septynių musulmoniškų šalių.
Pasaulis
Rusai traukiasi iš Sirijos
Rusijos kariuomenės atstovai penktadienį pranešė mažinantys Sirijoje dislokuotas pajėgas, o konflikto zoną pirmasis paliks lėktuvnešis „Admiral Kuznecov“.
Pasaulis
Sudužo į Siriją skridęs Rusijos kariškių lėktuvas
Ankstų Kalėdų rytą Juodojoje jūroje sudužo Rusijos lėktuvas, į Siriją skraidinantis kariškius, katastrofos metu žuvo beveik šimtas žmonių.
Pasaulis
Mergaitės iš bombarduojamo Sirijos miesto sulaukė „Hario poterio“ autorės dėmesio
Septynerių metų Bana Alabed iš karo griaunamo Sirijos miesto Alepo prikaustė pasaulio dėmesį. Mergaitė su mama vaikšto po subombarduotą miestą ir kasdien per socialinį tinklą „Twitter“ prašo nustoti kariauti ir griauti jos gimtąjį miestą. Vos per vieną mėnesį sirės paskyra sulaukė beveik 100 tūkst. sekėjų.
Pasaulis
Prancūzija siūlosi pasaugoti meno kūrinius iš Irako ir Sirijos
Karas jau ne pirmus metus niokoja Iraką ir Siriją. Šalys nusiaubtos, o nuo kulkų žūsta ne tik taikūs gyventojai, bet visa jėga naikinami ir meno kūriniai. Kad pasaulis negrįžtamai neprarastų meno šedevrų, Prancūzijos prezidentas François Hollande pasiūlė atgabenti juos į netoli Paryžiaus statomą saugyklą.
Pasaulis
Pasaulis – ant pavojingos ribos
Michailas Gorbačiovas, buvęs Sovietų Sąjungos prezidentas, įsitikinęs, kad pasaulis balansuoja ant pavojingos ribos. Jis tai pareiškė kalbėdamas su “RIA Novosti” žurnalistais apie tarp JAV ir Rusijos santykius.
ŽYMA
KAM