šeštadienis, spalio 31 d.
Pasaulis
Ekologija
Kanada iki 2021 metų pabaigos uždraus kelių rūšių vienkartinius plastiko gaminius
Kanada iki 2021 metų pabaigos uždraus plastikinius maišelius, šiaudelius ir dar keturių rūšių vienkartinius plastiko gaminius, trečiadienį paskelbė aplinkos ministras, pripažindamas, kad perdirbimo iniciatyvų įgyvendinimo srityje visgi atsilieka nuo Europos valstybių.
Pasaulis
Kanadiečių alaus darykla atsiprašė, kad alų maorių kalba pavadino ... „gaktos plauku“
Vienai kanadiečių alaus daryklai teko atsiprašinėti, kai vieną iš savo produktų maorių kalba pavadino ... „gaktos plauku“, o ne „plunksna“,
Pasaulis
Europos Komisijos iniciatyva
Vakcinos nuo COVID-19 tyrimams surinkta 7,4 mlrd. eurų
Per pasaulio lyderių ir filantropų telekonferenciją pirmadienį buvo surinkta 7,4 mlrd. eurų vakcinos nuo koronaviruso ir jo gydymo moksliniams tyrimams, pranešė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.
Pasaulis
Kanadoje po pražūtingų šaudynių uždrausti 1,5 tūkst. modelių šaunamieji ginklai
Kanados premjeras Justinas Trudeau penktadienį paskelbė, kad šalyje uždraudžiami 1,5 tūkst. modelių kariški šaunamieji ginklai, reaguojant į neseniai įvykusį šaudymo
Pasaulis
Kanados vyriausybė: milijonas iš Kinijos importuotų kaukių – netinkamos naudoti
Kanados vyriausybė penktadienį pareiškė, kad milijonas iš Kinijos importuotų apsauginių veido kaukių KN95 neatitinka griežtų standartų ir todėl negali būti
Pasaulio lietuviai
Toronte apžvelgtos bendradarbiavimo galimybės tarp Lietuvos ir Kanados
Vasario 5-9 dienomis Lietuvos ambasados Kanadoje darbuotojai lankėsi Toronte, kur susitiko su lietuvių bendruomenės atstovais, apžvelgė naujas verslo galimybes tarp Lietuvos ir Kanados bei teikė konsulines paslaugas.
Kava su IQ
Išskirtinis interviu
J. Payette: „Švietimas yra trumpiausias kelias į gerovės valstybę“
Gimusi valstybėje, kurioje galimybės suteikiamos visiems, nepriklausomai nuo to, iš kur esi kilęs, kokia kalba kalbi, kaip atrodai, kokius pasirinkimus gyvenime darai, IQ žurnalui teigė Kanados generalgubernatorė Julie Payette. Per pirmąjį oficialų vizitą Lietuvoje ji su IQ apžvalgininke Kotryna Tamkute kalbėjosi apie švietimo galią, klimato kaitą ir žmogaus teises.
Pasaulio lietuviai
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas susitiko su Kanados lietuviais
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas susitiko su Kanados lietuviais
Aktualijos
Senegalas pirmavo dviženkliu skirtumu, tačiau grupių etapą pergale užbaigė Kanada
Kanados krepšininkai pergale užbaigė pasaulio čempionato H grupės varžybas.
Aktualijos
Lietuva – antrame pasaulio čempionato etape: po „žaliąja mašina“ krito ir Kanada
Užsienio krepšinio sirgalių „žaliąja mašina“ vadinama Lietuvos rinktinė pasaulio čempionate kol kas važiuoja aukščiausia pavara.
Pasaulis
Kanadoje per šaudymą naktiniame klube sužeisti 5 žmonės
Toronte mažiausiai penki žmonės buvo pašauti per incidentą viename naktiniame klube, pirmadienį pranešė Kanados policija
Lietuva
L. Linkevičius susitiko su Kanados užsienio reikalų ministre
Liepos 2 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Kanados užsienio reikalų ministre Chrystia Freeland. Ministrai aptarė stiprėjančius dvišalius Lietuvos ir Kanados santykius, augantį šalių ekonominį bendradarbiavimą.
Lietuva
Kanadoje besilankantis ministras Linas Linkevičius susitiko su Ukrainos prezidentu
Liepos 2 dieną Kanadoje besilankantis ministras Linas Linkevičius susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymiru Zelenskiu. Susitikimas įvyko Toronte vykstančios trečiosios Ukrainos reformų konferencijos paraštėse.
Lietuva
L. Linkevičius lankysis Kanadoje
Liepos 1-3 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Toronte, Kanadoje vyksiančioje tarptautinėje Ukrainos reformų konferencijoje.
Pasaulis
Niagaros krioklys nušvis Lietuvos vėliavos spalvomis
Pirmą kartą istorijoje Niagaros krioklys bus apšviestas geltonos, žalios ir raudonos spalvos šviesomis, praneša Lietuvos ambasada Kanadoje. Planuojama, kad kriokliai Lietuvos trispalvės spalvomis bus apšviesti 22 val. vietos laiku (5 val. ryto Lietuvos laiku) ir degs 15 minučių.
Verslas
Beveik lūšnynų milijonieriaus istorija: praturtėjo dėl meilės žmonai metęs darbą policijoje
Pasiturinčiu policininku save vadinantis sėkmingas verslininkas Sunil Tulsiani saugų darbą valstybės tarnyboje iškeitė į verslą nekilnojamojo turto srityje. Ir nesigailėjo. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis teigė: šis žingsnis jį apsaugojo nuo skyrybų su žmona.
Aktualijos
Miesto gatvėse – kardu ginkluotas vyras (vaizdo įrašas)
Manchester’yje vidury baltos dienos vyras su didžiuliu kardu puolė policijos pareigūnų būrį ir vieną policininką sužalojo.
Aktualijos
Prievartautojas vaiką pagrobė prie namų
Manchester’yje vidury dienos pagrobta su bendraamžiais laiką leidusi 10-metė mergaitė, vaiką pagrobėjas bandė išprievartauti.
Aktualijos
Pakeliui į JK lėktuve sunegalavęs vyras mirė
Savaitgalį savo kelionės maršrutą buvo priverstas keisti keleivinis lėktuvas, skridęs į Jungtinę Karalystę – jo salone sunegalavo ir netrukus mirė vyras.
ŽYMA
KANADA