penktadienis, kovo 5 d.
Anglijoje
Karalienė Elizabeth patvirtino „Brexito“ sutarties įstatymą
Britanijos karalienė Elizabeth II ketvirtadienį oficialiai patvirtino istorinį įstatymą, atveriantį kelią Jungtinei Karalystei šio mėnesio gale išstoti iš Europos Sąjungos.
Pasaulis
„Brexitas“
Jungtinė Karalystė traukia atsisveikinimo nosinaitę
Įstatymas, atveriantis Jungtinei Karalystei kelią šio mėnesio pabaigoje išstoti iš Europos Sąjungos, trečiadienį sulaukė galutinio parlamento pritarimo, Lordų Rūmams atsisakius mėginimų priversti pakeisti šį istorinį teisės aktą.
Anglijoje
Lietuviui – aukso medalis iš Jungtinės Karalystės monarchės rankų
18-mečiui Arminui Bartkui, emigravusiam su šeima iš Lietuvos, Jungtinės Karalystės monarchė Elizabeth II sekmadienį vykusios ceremonijos metu įteikė specialų apdovanojimą už parodytus gabumus egzaminuose.
Pramogos
Karalienė norėtų, kad Harry ir Meghan išsaugotų visas pareigas, bet gerbia jų norą
Britų karalienė Elizabeth II norėtų, kad princas Harry ir jo žmona Meghan neatsisakytų karališkosios šeimos aukšto rango narių statuso ir visų pareigų, bet gerbia jų norą gyventi nepriklausomą gyvenimą.
Pramogos
Kalėdinės karališkosios šeimos tradicijos, iš kurių juokiasi pasaulis
Didžiosios Britanijos karališkoji šeima pasaulyje garsėja griežtomis tradicijomis, kurios susiformavo per šimtmečius. Tikriausiai nieko nenustebins ir tai, kad monarchų Šv. Kalėdų šventė atrodo visai kitaip. Šventinis sezonas karališkoje šeimoje būna kupinas pompastikos, tačiau tarp daugybės arbatos popietėlių ir iškilmingų pobuvių, yra ir keistų šeimos tradicijų, kurios kelia juoką.
Pramogos
Biografas pasisakė apie karališkosios šeimos gyvenimą ir seną karalienės romaną perteikusį serialą: jo kūrėjai turėtų atsidurti teisme
Britanijos karalienės Elžbietos oficialus biografas Williamas Shawcross vadina serialą apie britų karališkąją šeimą „The Crown“ („Karūna“) pasibjaurėtinai melagingu ir sako, kad tai – karališkosios šeimos privatumo pažeidimas, už kurį serialo kūrėjai galėtų atsidurti teisme.
Anglijoje
JK karalienė per parlamento atidarymą pristatė Johnsono vyriausybės „Brexit“ planus
Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II ketvirtadienį oficialiai atidarė naują parlamento sesiją, savo kalboje išdėstydama ministro pirmininko Boriso Johnsono planus pasinaudoti turima dauguma, kad išvestų Jungtinę Karalystę iš Europos Sąjungos ir pertvarkytų šalies viešąsias paslaugas.
Pasaulis
IQ mėnesio šalis
Jungtinė Karalystė
Viso pasaulio dėmesio centre įtvirtintų pozicijų Jungtinė Karalystė užleisti neketina.
Pramogos
Prezidentas dalyvavo Didžiosios Britanijos Karalienės Elžbietos II priėmime
NATO vadovų susitikimo išvakarėse Lietuvos Respublikos Prezidentas su pirmąja ponia Bakingamo rūmuose dalyvavo Jos Didenybės Didžiosios Britanijos Karalienės Elžbietos II priėmime, skirtame 70-osioms NATO įkūrimo metinėms paminėti.
Pramogos
Biografas apie karališkosios šeimos detales: slapti ritualai po Dianos mirties, įtartinas Charleso elgesys ir keistas Elžbietos II laiškas
Žurnalistas ir biografas Kennethas Rose‘as – žmogus, žinojęs labai daug karališkosios šeimos paslapčių, kurios dabar sudėtos į naują knygą, skelbia people.com. Knygos „Who Loses, Who Wins: The Journals of Kenneth Rose, Vol II 1979-2014“ ištraukas publikuoja „The Daily Mail“. Štai keletas itin įdomių istorijų bei faktų iš karališkosios šeimos gyvenimo užkulisių.
Anglijoje
Karalienė Elžbieta II kalboje teigė, kad siekis Jungtinei Karalystei spalio 31-ąją pasitraukti iš Europos Sąjungos lieka prioritetu
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pirmadienį pakartojo, kad jo šalis turi spalio 31 dieną pasitraukti iš Bendrijos, derybininkams Briuselyje pradėjus lemiamą derybų savaitę, pagaliau galbūt nulemsiančią „Brexit“ formą ir terminą.
Pramogos
Nuostabioji karalienė: kai Balmoral turistai jos nepažino, ši jiems iškrėtė pokštą
Grupelė turistų Balmoral susitiko su karaliene, kai ji nusprendė išeiti ramiam pasivaikščiojimui po Škotijos rezidencijos žemes.
Anglijoje
Sustabdyta Jungtinės Karalystės Parlamento veikla: ką tai reiškia ir kas bus toliau?
Jungtinėje Karalystėje (JK) bręsta nauja politinė krizė. Šalies premjeras Borisas Johnsonas paprašė karalienės leidimo sustabdyti Parlamento darbą iki spalio 14 d., o monarchė šiam prašymui pritarė. Tad dabar „Brexit“ procesą norintiems sustabdyti parlamentarams teks pasitempti, nes iki planuojamo išstojimo jie teturės mažiau nei tris savaites.
Pramogos
Anglijos karalienė jau planuoja 38-ąjį Meghan gimtadienį: kunigaikštienė sulaukė ypatingo kvietimo
Nors iki 38-ojo Meghan Markle gimtadienio liko dar keli mėnesiai, karalienė Elžbieta II, rodos, jau pradėjo planuoti šventę. Pasak Mirror.co.uk, monarchė pakvietė Meghan sukaktį paminėti karališkosios šeimos Škotijos aukštumose esančioje Balmoralo pilyje. Rugpjūčio 4 d. čia savo gimtadienį sutikti Meghan yra kviečiama kartu su vyru princu Harry ir jųdviejų sūnumi Archie. Tai būtų pirmoji mažojo karališkosios šeimos nario didesnė išvyka.
Pramogos
Balkone išsirikiavusios karališkosios šeimos nuotraukos sukėlė klausimų bangą
Susekso kunigaikščiai – princas Harry ir Meghan Markle – šeštadienį turėjo pirmąjį oficialų karališkąjį susitikimą su visuomene po to, kai pora susilaukė savo pirmagimio Archie. Tiesa, tradicinėje Vėliavos pagerbimo ceremonijoje (Trooping the Colour), skirtoje paminėti karalienės Elizabeth II gimtadienį, balkone princas su žmona stovėjo gerokai nuošaliau nuo kitų karališkosios šeimos narių.
Pramogos
Įdomu: kaip derėtų elgtis karalienės Elžbietos II akivaizdoje
Nedaugeliui, žinoma, nusišypso laimė būti pristatytam vienintelei, kad ir nominaliai, Jungtinės Karalystės vadovei karalienei Elžbietai II. Tuos, kuriems ši proga visgi pasitaiko, būsimas susitikimas gali ne tik džiuginti, bet ir gluminti.
Pasaulis
E. Macron‘o pergalė Prancūzijoje laimėjimas ir Europai?
Prezidento rinkimai Prancūzijoje baigėsi Emmanuel‘io Macron‘o pergale, kuris savo oponentę Marine Le Pen nugalėjo surinkęs 66,1 proc. balsų. Naujasis šalies vadovas inauguruotas jau bus ateinantį sekmadienį.
Pasaulis
Prancūzijos prezidento rinkimai: gresia „Frexit“?
Kraštutinių dešiniųjų kandidatė į Prancūzijos prezidentus Marine Le Pen demonstruoja tokį nusistatymą prieš Europos Sąjungą, kad prieš sutikdama duoti interviu vienai televizijai pareikalavo išnešti iš studijos Bendrijos vėliavą, o pagrindinis jos varžovas centristas Emmanuelis Macronas kitą dieną per savo kampanijos mitingą ES vėliava demonstratyviai mojavo nuo scenos.
ŽYMA
KARALIENĖ ELŽBIETA II