sekmadienis, balandžio 11 d.
Pasaulis
Trys raketos pataikė į JAV ambasados kompleksą Bagdade
Irako sostinėje trys raketos sekmadienį smogė JAV ambasados kompleksui, neramumų apimtame Bagdade ir kituose miestuose tūkstančiams protestuotojų tęsiant sėdimuosius protestus prieš vyriausybę.
Pasaulis
Irane protestuotojai prie britų ambasados sudegino JK vėliavą
Po Didžiosios Britanijos ambasadoriaus suėmimo dėl įtarimų dalyvavus nelegalioje demonstracijoje, protestuotojai Irane sekmadienį sudegino britų vėliavą prie Jungtinės Karalystės ambasados, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentai.
Pasaulis
JAV Atstovų Rūmai nubalsavo riboti Trumpo įgaliojimus pradėti karą su Iranu
JAV Atstovų Rūmai pritarė daugiausiai simbolinę prasmę turinčiam nutarimui riboti prezidento Donaldo Trumpo įgaliojimus pradėti karą su Iranu, praneša BBC.
Pasaulis
Ar iš tiesų karas su Iranu – neišvengiamas?
Dabar, kai Jungtinių Valstijų kariuomenė nukovė Qasemą Soleimanį, neabejotinai svarbiausią karinę figūrą per visus keturiasdešimt Islamo Respublikos metų, įprasta būtų manyti, kad Teheranas sureaguos kraštutinėmis priemonėmis. Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei pažadėjo „žiauriai atkeršyti“, ir jo režimas platina vaizdo įrašus, kuriuose tūkstančiai gedinčių iraniečių reikalauja keršto.
Pasaulis
Johnsonas nežada „apraudoti generolo žūties“
Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas teigė neketinantis apraudoti Irano generolo Qasemo Soleimani žūties. Jo teigimu, generolas kėlė grėsmę „visiems mūsų interesams“, praneša BBC.
Pasaulis
„Hamas“ lyderis atvyko į Iraną dalyvauti generolo Soleimani laidotuvėse
Palestiniečių judėjimo „Hamas“ lyderis pirmadienį atvyko į Teheraną dalyvauti per JAV antskrydį Irake nukauto iraniečių aukšto rango generolo Qasemo Soleimani laidotuvėse.
Pasaulis
D. Trumpas grasina „dideliu kerštu“ Irano atakų atveju
JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį pažadėjo „didelį kerštą“, jei Teheranas imtųsi atakų keršydamas už iraniečių aukšto rango generolo Qasemo Soleimani nužudymą, ir taip dar labiau pakurstė būgštavimus dėl konflikto.
Pasaulis
Rusija švaistosi grasinimais Europos šalims: tapsite taikiniais
Europos valstybės, kur dislokuotos JAV vidutinio nuotolio raketas, potencialaus konflikto su Rusija metu galėtų tapti taikiniais, pirmadienį pareiškė rusų Strateginių raketinių pajėgų (RVSN) vadas Sergejus Karakajevas.
Pasaulis
Nepaisant Trumpo grasinimų „sugriauti ekonomiką“, Turkija telkia pajėgas puolimui
Turkija antradienį paskelbė netrukus pradėsianti puolimą Sirijos šiaurėje, JAV prezidentui Donaldui Trumpui tvirtinant, kad Vašingtonas neapleido savo sąjungininkų kurdų išvesdamas amerikiečių pajėgas iš to rajono.
Pasaulis
Kabulą sukrėtė galingas sprogimas, sužeisti mažiausiai 95 žmonės
Kabulą trečiadienio rytą sukrėtė galingas užminuoto automobilio sprogimas, po kurio virš miesto pakibo didžiulis dūmų debesis ir išdužo daugybės pastatų langai, pranešė pareigūnai ir liudininkai.
Pramogos
Didžiosios Britanijos ir Irano lošimas: padėtis yra gerokai trapesnė, nei atrodo iš šalies
Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Theresa May paskutines dienas kabinete praleis bandydama sugalvoti, kaip užtikrinti „Stena Impero“, naftos produktų tanklaivio su Didžiosios Britanijos vėliava, kurį Iranas sulaikė Hormūzo sąsiauryje praėjusią savaitę, paleidimą.
Pasaulis
Į pietų Siriją, spėjama, iš Izraelio buvo paleista raketų
Į pietų Siriją trečiadienio rytą buvo paleista raketų, kuriomis taikytasi į vyriausybės ir jos sąjungininkių kariuomenės pozicijas, pranešė padėtį šalyje stebinti organizacija.
Pramogos
Paskelbė filmuotą medžiagą, kurioje užfiksuotas Didžiosios Britanijos tanklaivio užėmimas
Paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota akimirka, kuomet Irano revoliucinė gvardija Hormūzo sąsiauryje užima tanklaivį su Jungtinės Karalystės vėliava. Jungtinė Karalystė šį incidentą apibūdino kaip priešišką veiksmą.
Pasaulis
Trumpas sako atšaukęs smūgius Iranui likus 10 minučių iki paleidimo
JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pareiškė, kad JAV yra pasiruošusios bet kurią akimirką duoti atkirtį amerikiečių bepilotį lėktuvą numušusiam Iranui, bet atskleidė, kad jis atšaukė raketų smūgius likus 10 minučių iki jų paleidimo, sužinojęs, jog dėl to galėjo žūti apie 150 žmonių.
Aktualijos
Vykdomas infrastruktūros šnipinėjimas gali sukelti „visišką chaosą“
Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius Gavinas Williamsonas (Gavinas Viljamsonas) apkaltino Rusiją šnipinėjant kritiškai svarbią Jungtinės Karalystės infrastruktūrą ir esą planuojant sukelti „visišką chaosą“ šalyje, galintį „lemti tūkstančių tūkstančius žūčių“.
ŽYMA
KARINIAI VEIKSMAI