sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Pasaulis
Baltarusija atitraukė kariuomenę nuo vakarinės sienos, tačiau stebės NATO aktyvumą
NATO pajėgų aktyvumas prie Baltarusijos sienos ir toliau kelia nerimą Minskui, todėl bus adekvačiai reaguojama į situaciją pasienyje, šeštadienį po
Lietuva
Lietuvos kariuomenė už 1,5 mln. eurų įsigys vokiškų H&K SFP-9 pistoletų
Kai kurių pasaulio valstybių policijos ir Japonijos karinių pajėgų naudojamas pusiau automatinis Heckler & Koch SFP-9 SF pistoleras buvo pirmą
Lietuva
Fiksuotas rekordinis pasitikėjimas Lietuvos kariuomene
Lietuvos visuomenės pasitikėjimas kariuomene yra aukščiausias per daugiau kaip 20 metų, rodo visuomenės nuomonės apklausos. Tokius rezultatus atskleidė šeštadienį dienraštyje „Lietuvos
Aktualijos
Verslas
A. Zuokui kapitalą susikrauti padėjo ir karinė technika
Buvęs sostinės meras, Vilniaus tarybos narys, „Laisvės ir teisingumo“ atstovas  Artūras Zuokas, daugiau negu prieš du dešimtmečius atstovavęs įmonei, gaminančiai karinę techniką ir ginklus, teigia, kad anksčiau apie šį verslą negalėjo kalbėti, nes tai siejasi su nacionaliniu saugumu, rašo „Kauno diena“. 
Pasaulis
NATO
JAV planuoja sumažinti savo karių skaičių Vokietijoje
JAV prezidentas Donaldas Trumpas nurodė Pentagonui per artimiausius mėnesius daugiau kaip ketvirtadaliu sumažinti Vokietijoje laikomų amerikiečių karių kontingentą, penktadienį pranešė dienraštis „The Wall Street Journal“.
Verslas
Gynybos technologijos
Lietuvos gynybos pramonė pasirengusi intensyvesnei veiklai, trūksta tik užsakymų
Unikalios technologijos šalių kariuomenėms suteikia gynybinį pranašumą, todėl būtina rūpintis vietos inovacijomis. Mūsų gynybos sektorius, regis, jau pasiekė lūžio tašką.
Aktualijos
Viešieji finansai
2 proc. efektas: Lietuvos kariuomenės biudžetas mažės dėl susitrauksiančio BVP
Dėl pandemijos sukeltos krizės mažėjant bendrajam vidaus produktui (BVP) mažės ir gynybos biudžetas, teks persvarstyti kai kuriuos kariuomenės plėtros planus
Komentarai
Komentaras
Aštuonios minutės saulės
Tai tikrai ne balandžio orų prognozė. Tai gana gerai žinomas faktas, kad, jei saulė staiga užgestų, dar bent aštuonias minutes to nepastebėtume. Tiek laiko iki mūsų užtruktų paskutiniams spinduliams atkeliauti.
Aktualijos
NATO
Lietuvos kariuomenės vadas: konflikto atveju Vokietijos dalinys būtų pasiruošęs veikti
Kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys sako, kad trejų metų sukaktį minintis Lietuvoje dislokuotas NATO batalionas yra svarbus Rusijos atgrasymo veiksnys, o jo kokybė gerokai išaugo.
Lietuva
Nuo 2020 m. keisis šauktinių amžius
Seimas nusprendė sumažinti į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą šaukiamų karo prievolininkų amžių. Nuo 2020 m. sausio 1 d. vietoj 19–26 metų bus šaukiami 18–23 metų vaikinai. Už šias Karo prievolės įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-3037(2) balsavo 88 Seimo nariai, susilaikė 1 parlamentaras.
IQ Tema
Paskutinė kliūtis: kodėl reikėtų į Lietuvos kariuomenę šaukti ir moteris?
Lietuvoje grąžinant privalomąją karinę tarnybą sustota pusiaukelėje – nenumatytas vaikinų ir merginų šaukimas lygiomis teisėmis. Metas ištaisyti klaidą.
Anglijoje
Britanijos kareiviai nufilmuoti pratybų metu šaudantys į Jeremy Corbyn atvaizdą
Didžiosios Britanijos Krašto Apsaugos Ministerija pradėjo tyrimą po to, kai viešojoje erdvėje ėmė plisti vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota kaip pratybų metu karininkai apšaudo Leiboristų lyderio Jeremy Corbyn atvaizdą.
Lietuva
Lietuvos kariuomenė siūlo nežinios jausmą dėl savo ateities keisti į užtikrintą ateitį
Lietuvos kariuomenė užsienyje gyvenančius tautiečius ragina grįžti į Lietuvą ir savo ateitį sieti su Lietuvos kariuomene, kadangi ji siūlo ne tik išskirtinį darbą, bet ir gerą kolektyvą, konkurencingus atlyginimus, socialines garantijas.
Anglijoje
Grįžtantiems į Lietuvą: viskas apie karo tarnybą
NUOLATINĖ PRIVALOMOJI PRADINĖ KARO TARNYBA – tik 9 mėnesiai
Lietuva
Krašto apsaugos savanorė – apie nuo 11 metų dėvimą uniformą, meilę Lietuvai ir aplinkinių požiūrį
Atėjus Kovo 11-ajai vis labiau norisi dėkoti aplinkiniams. Dėkoti už laisvę tiems, kurie tuomet už ją kovojo, ir tiems, kurie yra pasiryžę ją ginti šiandien. Vos 23-ejų Lietuvos Šaulių sąjungos narė, Krašto apsaugos savanorė Brigita Vinikaitytė dar būdama vaikas pradėjo pratintis prie kariškos uniformos, o meilę Lietuvai jai įskiepijo... kelionės.
Lietuva
Svarbi žinia emigrantams: skelbiami šauktinių Lietuvoje sąrašai
Jau yra sudaryti 2019 metų karo prievolininkų sąrašai. Ar patekote į juos galima pasitikrinti svetainėje https://sauktiniai.karys.lt.
Aktualijos
Karo magnatai
Pasaulinė prekyba ginklais klesti ir krypsta į pirkėjams palankią pusę.
ŽYMA
KARIUOMENĖ