penktadienis, spalio 30 d.
Komentarai
KOMENTARAS
Trys švarkai trisdešimtmečio fone
Pirmą kartą pamatęs Lietuvos nacionalinio muziejaus Nepriklausomos valstybės atkūrimo 30-mečiui surengtos parodos „Nesusitaikę“ plakatą stabtelėjau. Teko pasukti galvą, kokia mintis slypi
Pasaulis
„Nėra laisvės be solidarumo“: žurnalistai Lenkijoje kviečia ginti demokratiją
Po naujo radikalų nacionalistų išpuolio Lenkijoje prieš LBGT+ bendruomenę, taip pat kasdien gausėjant autoritarizmo ženklų ne tik mažumų, bet ir opozicijos sąskaita, liberalių pažiūrų laikraščio „Gazeta Wyborcza“ žurnalistai kreipiasi į visuomenę ir kolegas užsienyje – atėjo laikas ginti pagrindinius demokratijos principus.
IQ Tema
Antrasis popiežius: Benediktas XVI iki šiol nešioja garbingiausią Bažnyčios titulą
Netikėtas Benedikto XVI atsistatydinimas suglumino Katalikų bažnyčią. Net ir po penkerių metų pasigirsta skirtingų šio poelgio vertinimų.
Aktualijos
Naisių politinė religija: nieko asmeniško, tik racionalus išskaičiavimas?
Valstybinės religijos Lietuvoje nėra. Kaip ir kliūčių realizuoti tikėjimo laisvę. Nepaisant to, bendruomenių skirstymas į religines ar nereligines verčia jas kovoti dėl valstybės pripažinimo. Šis, nors ir simbolinis, pirmiausia suteikia ekonomiškai išskaičiuotas ir pagrįstas privilegijas.
Komentarai
„Tradicinės vertybės“, religingumas ir seksualinė orientacija: ar ir kaip įmanoma suderinti?
2017 metais publikuotą savo knygą „Statant tiltą: kaip Katalikų bažnyčia ir LGBT bendruomenė galėtų sukurti pagarba, gailestingumu ir jautrumu grįstus santykius“ (Building a Bridge: How the Catholic Church and the LGBT Community can enter into a Relationship of Respect, Compassion, and Sensitivity) jėzuitų vienuolis ir kunigas Jamesas Martinas pradeda prisiminimais apie 2016 m. Orlando mieste, Floridos valstijoje įvykusį teroro išpuolį naktiniame bare, kuriame rinkosi gėjai. Išpuolio metu žuvo 49 žmonės.
Kultūra
Liturginės tekstilės lobyne – unikalūs siuviniai
Nuo lapkričio 23 d. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Vilnius) veiks paroda „Siuvinėtas dangus. Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių XV–XX a. siuvinėti liturginiai drabužiai“. Joje pristatomas Lietuvos siuvinėtų liturginių drabužių lobynas nuo seniausių artefaktų iki šiuolaikinių kūrinių.
Lietuva
Algirdo Brazausko dukros teismas nepasigailėjo
Algirdo Brazausko dukra Laima Mertinienė, padariusi avariją, pabėgo iš įvykio vietos ir dėl to neteko teisės vairuoti automobilį trejus metus. Be to moteriai buvo skirta 868 eurų bauda.
Pramogos
K. Brazauskienė: „Vyras yra labai didelė vertybė“
Viena gyvenanti Kristina Brazauskienė prisipažino, kad po Prezidento Algirdo Brazausko mirties joks vyras neužkariavo jos širdies, o gyvenime vestuvių daugiau tikrai nebus.
Lietuva
Gyvenimas Turniškėse: vieni gyvent nenori, kitų – neišvarysi
Prezidento Algirdo Brazausko našlė Kristina vis dar gyvena rezidencijoje Turniškėse Vilniuje. Ekspertų teigimu, Anapilin prieš kelis metus iškeliavusio šalies vadovo žmona turėtų išsikraustyti, nes sutartis baigėsi šią savaitę. Tad moteris, pagal galiojančius teisės aktus, Turniškėse valstybei priklausančiame būste gyvena nelegaliai.
ŽYMA
KATALIKŲ BAŽNYČIA