trečiadienis, sausio 27 d.
Pasaulis
Indonezijos gelbėtojai po lėktuvo katastrofos surado žmonių palaikų
Indonezijoje narai sekmadienį iš jūros netoli sostinės Džakartos ištraukė žmonių kūnų dalių, nuolaužų ir drabužių, kariuomenei užfiksavus nukritusio keleivinio lėktuvo,
Pasaulis
Ekspertas: keltas „Estonia“ galėjo nuskęsti po susidūrimo su švedų povandeniniu laivu
Buvęs Estijos valstybės prokuroras Margusas Kurmas, vadovavęs tyrimui dėl kelto „Estonia“ katastrofos, pirmadienį paskelbtame interviu pareiškė, kad jis galėjo nuskęsti
Lietuva
Vyriausybė raginama imtis veiksmų dėl ekologinės nelaimės Kuršių mariose sprendimo
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Vyriausybę dėl Lietuvos gamtos ir biologinės įvairovės išsaugojimo.
Pasaulis
Iš mažiausio pasaulyje aktyvaus ugnikalnio – apokaliptiniai vaizdai: pradėta evakuacija
Tik 70 kilometrų nuo Filipinų sostinės Manilos nutolęs Taalio ugnikalnis pirmadienio rytą ėmė spjaudytis lava. Dėl pavojingo išsiveržimo apylinkėse paskelbta evakuacija, praneša bbc.com.
Pasaulis
Užsienio reikalų ministerijos turimais duomenimis nukritus lėktuvui Irane Lietuvos piliečiai nenukentėjo
Užsienio reikalų ministerijos turimais duomenimis sausio 8 dieną Irane, netrukus po pakilimo iš Teherano oro uosto, nukritus Ukrainos tarptautinių oro linijų lėktuvui Lietuvos piliečiai nenukentėjo.
Pasaulis
„Bek Air“ lėktuvo katastrofą užfiksavo stebėjimo kamera
Internete paskelbtas įrašas, kuriame užfiksuotas Almatoje nukritęs oro linijų „Bek Air“ lėktuvas „Fokker 100“..
Lietuva
Pirmasis Černobylį gesinusio ugniagesio žmonos interviu: su karstu autobuse po Maskvą vežiojo dvi valandas
HBO sukurtas miniserialas apie Černobylio katastrofą tapo aukščiausiu balu įvertintu serialu IMDb platformoje. Bėda ta, kad serialo populiarumas pridarė nemenkų bėdų vienos iš jo pagrindinių veikėjų prototipui realiame gyvenime – Liudmilai Ignatenko, ugniagesio Vasilijaus, kuris vienas iš pirmųjų atvyko į avarijos vietą ir gavo mirtiną radiacijos dozę, žmonai.
Pasaulis
Skelbia aliarmą: Uralo upę ištikus ekologinei katastrofai masiškai gaišta žuvys, miestams ima trūkti vandens
Mažėja Uralo upės vandens lygis. Trečia pagal ilgį upė Europoje prasideda Rusijos Uralo kalnuose, vinguriuoja per Kazachstaną ir įteka į Kaspijos jūrą. Nepaisant itin snieguotos žiemos ir lauktų potvynių, šiemet upės vandens lygis visai nepakilo, informuoja „Laisvosios Europos Radijas / Laisvės radijas“.
Pasaulis
Venecija kenčia nuo gąsdinančio dviejų reiškinių derinio
Potvyniai Venecijoje, nusinešę dviejų žmonių gyvybes ir padarę žalos šimtams statinių, įskaitant ir Šv. Morkaus baziliką, regis, nenumaldomi. Miestas – trapus lobis, pastatytas ant 118 salų šiaurės rytų Italijoje.
Pasaulis
Venecijos gyventojai nesulaiko ašarų: pabudę išvydo apokaliptinius vaizdus
Venecijiečiai trečiadienį pabudę išvydo pribloškiančius vaizdus, miestą užliejus aukščiausiam per daugiau kaip 50 metų potvyniui, dėl kurio žuvo du žmonės, o turistams teko bristi užtvindytomis gatvėmis ieškantis prieglobsčio.
Lietuva
Alytaus meras: gavome vandens tyrimų rezultatus – tai geriau prisėskite
Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis gavo vandens iš degusio pastato rūsių tyrimų rezultatus. Tarša viena iš cheminių medžiagų normas viršija 645 kartus.
Aktualijos
Keturiolikmetis berniukas, Blackpool šviesų festivalyje įstrigęs po tramvajumi, kovoja dėl savo gyvybės
Kraupus incidentas įvyko kasmetinio festivalio „Ride the Lights” metu, sužalotas berniukas buvo skubiai išgabentas į Alder Hey vaikų ligoninę Liverpulyje.
Pasaulis
Sibiro šiaurėje miškų gaisrai formuoja dūmų debesis, didesnius už visą ES teritoriją
Per Sibirą slenkantys dūmų ir suodžių debesys po trečią mėnesį besitęsiančių miškų gaisrų už poliarinio rato jau prilygsta ES teritorijos dydžiui, praneša portalas „The Guardian“.
Pasaulis
Miestas, į kurį perkėlė išgyvenusius Černobylio beprotybę: sergantys vaikai ir sunkiai suvokiamas skurdas
Evakavus gyventojus iš Pripetės, dvejus metus jiems buvo statomas naujas miestas – Slavutičius.
Pasaulis
Černobylio padarinius likvidavęs kėdainietis: tai buvo tarsi laužas, kurio negalėjai užgesinti
Daugiau nei prieš trisdešimt metų Sovietų Sąjungoje kilo didelė avarija – įvyko Černobylio atominis sprogimas. Šį įvykį ir šiandien supa daug paslapčių, nežinomų faktų. Daugelio susidomėjimą šia katastrofa vėl atgaivino serialas apie Černobylio ketvirtojo reaktoriaus sprogimą. Serialas tapo tikra sensacija ir sulaukė neįtikėtino dėmesio. Kėdainietis Vasilijus Rysakovas buvo vienas iš daugiau nei aštuoniasdešimt kėdainiečių, 1986 metų birželio 16 d. išvykusių į nelaimės vietą. Vyras su „Rinkos aikštės“ skaitytojais dalijasi savo prisiminimais ir pasakoja išgyvenimus, kuriuos patyrė būdamas Černobylyje.
Pasaulis
Policija: iš 45 metrų aukščio kritusios mažametės mirtis galėjo būti žmogžudystė
Pusantrų metukų amžiaus Chloe Wiegand mirtis sukrėtė visą pasaulį. Nuo 11 aukštų pastato aukščio laivo kritusios mažutės mergaitės gyvenimas baigėsi kai kruiziniam laivui Freedom of the Seas (Jūrų Laisvė aut. past.), kuriuo ji keliavo su šeima, prisišvartavus Puerto Rico San Juan uoste ji tariamai išsprūdo iš rankų ją laikiusiam seneliui.
Pasaulis
Kvailiausios lažybos istorijoje – aklai lėktuvą tupdęs pilotas pražudė 70 žmonių
1986-aisiais įvyko neįprasta „Aeroflot“ lėktuvo „Tupolev Tu-134A“ katastrofa. Iš Sverdlovsko (dabartinio Jekaterinburgo) į Grozną skridęs orlaivis nesėkmingai nusileido ir apsivertė. Tačiau dėl to kalti ne orai ir net ne lėktuvas – tiesiog pilotai susilažino ir užtraukė užuolaidas.
Pasaulis
Vienu pavojingiausiu pasaulyje laikomas ugnikalnis išsiveržė
Papua Naujojoje Gvinėjoje esantis Ulavuno ugnikalnis, laikomas vienu pavojingiausių pasaulyje, trečiadienį pradėjo spjaudytis pelenais, užtemdydamas padangę ir priversdamas pareigūnus paskelbti perspėjimą dėl galimo išsiveržimo.
Pasaulis
13 mirę ir bent 9 sužeisti: nepatenkintas darbuotojas ėmė šaudyti valdžios pastate
Policija patvirtino, kad žuvo 13 asmenų ir dar bent 9 yra sužeisti. Šaulys taip pat buvo nukautas, arba pats atėmė savo gyvybę (policija kol kas šio fakto patvirtinusi nėra), įvykio vieta - vienas iš valdžios pastatų Virginia Beach.
Pramogos
Garsusis britų mokslininkas paneigė Dievo buvimą
„Dievas nesukūrė visatos, o ir pačio Dievo nėra“, – toks tvirtas pareiškimas suskambo nuo vieno iš didžiausio šio laikmečio genijaus Stepheno Hawkingo.
ŽYMA
KATASTROFA