antradienis, rugpjūčio 11 d.
Temos
Vardas – tarpukaris, slaptažodis – modernizmas
Kauno mieste ir rajone tebėra išlikę apie 6000 modernizmo objektų – šventovių ir privačių namų, kuklių medinukų ir mūrinių vilų. Programos „Modernizmas ateičiai“ kuratorė Viltė Migonytė-Petrulienė ir fotografas Martynas Plepys „atrakina“ labiausiai poilsiu alsuojančią šio paveldo dalį – tarpukario kurortus.
Kultūra
Pabandom iš naujo
Prieš devynerius metus Europos kultūros sostine buvęs Vilnius iki šiol linksniuojamas kaip nesėkmės atvejis. Po ketverių metų šį titulą perimsiantis Kaunas tiki pats ir tikina kitus, kad jam gali sektis kur kas geriau.
Aktualijos
Neteisėtų deportacijų banga – įspėjimas ES piliečiams?
Jungtinės Karalystės vidaus reikalų ministrė Amber Rudd raginama prisiimti atsakomybę už sumaištį, kurią sukėlė neteisėti sprendimai iš šalies deportuoti daugybę niekuo dėtų žmonių.
Aktualijos
Bekojis britų biurokratams privalėjo įrodyti neįgalumą
Biurokratija, nesvarbu kurioje šalyje, kartais prasilenkia su sveiku protu. Šiaurės Airijoje karo veteranas, tarnybos metu netekęs kojų, valstybinėse įstaigose privalėjo įrodyti, kad yra neįgalus.
Pramogos
Britų biurokratai liepia pakenkti vaikui
Kartais atrodo, kad britiškas konsrervatizmas, biurokratija ir kvailas principingumas peržengia ribas. Londone valdininkai liepė motinai išardyti sode įrengtą žaidimų aikštelę mažamečiam vaikui.
Pramogos
Parodė biurokratams, kaip reikia dirbti
Essexo grafystės tarybos narys biurokratams parodė, kad problemas spręsti reikia ne kalbomis, o darbais. Valdininkams ginčijantis, kas atsakingas už gatvės apšvietimo lempų atnaujinimą, politikas ėmė ir jas pakeitė pats.
Gyvenimas
Pirmoji pagalba JK: kraujuojančiai pacientei liepė pildyti popierius
Apie Didžiosios Britanijos sveikatos priežiūros sistemą patys britai kuria anekdotus. Tačiau būtų juokinga, jeigu nebūtų graudu – kartais medicinos įstaigose pacientai išties patenka į absurdiškas situacijas.
ŽYMA
KAUNAS 2022