antradienis, rugsėjo 29 d.
Pasaulio lietuviai
Holivudo žvaigždes fotografuojanti lietuvė: C. Blanchett man yra absoliuti aktorės ikona
Panevėžietę Moniką Sėdžiūtę galima vadinti tikru laimės kūdikiu – jos vaikystės svajonės išsipildė su kaupu. Garsaus aktoriaus Laimučio Sėdžiaus 27-erių atžala jau antrus metus sėkmingai kopia fotografės karjeros laiptais Holivude.
Anglijoje
Edgaras Chudoba: „Emigracija mane pavertė grojančiu verslininku mados industrijoje”
Sėkmingai Jungtinėje Karalystėje įsikūręs buvęs muzikantas, verslininkas ir mados fotografas Edgaras CHUDOBA, dalydamasis gyvenimo patirtimi, atskleidžia visai kitą emigracijos pusę.
Aktualijos
Kauno valdžia kirs mažiau medžių
Po to, kai kertami medžiai supriešino dalį miestiečių su savivaldybe, Kauno valdžia kiek atsitraukė – žada kirsti tik medžius, kuriuos šalinti rekomenduos dendrologai.
Verslas
Pasišaipęs iš Vilniaus savireklamos, Kaunas giriasi pats
Kaunas yra atsipalaidavęs, bet tuo pačiu – pilnas žmonių ir veiksmo miestas. Tokią žinutę turistams siunčia Kauno miesto savivaldybė, paviešinusi įvaizdinį vaizdo klipą, į Lietuvos sostinę vykstančius žmones kviečiantį prieš tai užsukti į Kauną.
Kultūra
Valstybės šimtmetį Kaunas nori įamžinti meniniais akcentais
Kaunas, regis, mielai parodytų Vilniui, kaip organizuoti svarbių valstybės sukakčių įamžinimą. Sostinėje valdininkams, menininkams ir visuomeninkams bergždžiai ginčijantis dėl skirtingai suvokiamų valstybės šimtmečio paminklinių akcentų, Kaunas planuoja dar kartą pademonstruoti tvirtos rankos ir greitų sprendimų politiką.
Verslas
Kauno savivaldybė vėl parėmė inovatyvius startuolių projektus
100 tūkst. eurų parama įgyvendinti šešioms inovatyvaus verslo startuolių idėjoms – tai projekto „Kauno startuoliai“ lėšos, miesto savivaldybės padalytos iš pusšimčio kandidatų atrinktiems laureatams.
Lietuva
Lietuvą garsins atviras šalies nuotraukų bankas
Šiandien pradeda veikti pirmasis pasaulyje nuotraukų bankas, kuriam fotografijas dovanoja šalies gyventojai. Projekto „Real is Beautiful Stock“ idėja – sukurti atvirą platformą internete, skirtą dalintis Lietuvos grožiu. Svetainėje www.realisbeautiful.lt sukauptomis nuotraukomis gali naudotis visi, norintys garsinti Lietuvos vardą.
Pramogos
Garsios Lietuvos moterys erotinėje fotosesijoje nusimetė drabužius
Gerai žinomas garsenybių fotografas Lukas Gricius paskelbė seksualios fotosesijos rezultatus. Fotografas erotiškame amplua įamžino garsias Lietuvos moteris.
Pramogos
Čikagos lietuvė – viena geidžiamiausių nėščiųjų fotografių
Ivetė Ivens - vos dvidešimt šešerių savamokslė fotografė, kurios vienos nuotraukos kaina prasideda nuo 250 dolerių. Jau kuris laikas Čikagos lietuvė - viena geidžiamiausių fotografių tarp nėščiųjų bei naujai iškeptų mamyčių, o jos darbo kalendorius užpildytas iki pat 2018-ųjų vidurio. Ivetė išgarsėjo visoje Amerikoje pristatydama fotografijų ciklą “Maitinančios deivės”, kuriame užfiksavo drąsias mamytes nebijančias viešai krūtimi maitinti įvairaus amžiau savo atžalų.
Pramogos
Senoje nuotraukoje nesunku atpažinti garsią porą
Sekmadienį garsi Lietuvos režisierė pasidalijo pasidalijo prieš du dešimtmečius padaryta nuotraukoje, kurioje ji užfiksuota su savo gyvenimo vyru.
Pasaulio lietuviai
Tik Londone: iš statybininkų – į modelių kompaniją
Fotografija – daugeliui prieinama, bet ne kiekvienam skirta veikla. Londone gyvenantį ir dirbantį fotografą Robertą Lipnickį mažų mažiausiai galima vadinti atkakliu. Jaunas vyras dėl pomėgio, palaipsniui užimančio vis didesnę vietą gyvenime, privalėjo daug ir sunkiai dirbti, palikti namus Lietuvoje.
Pramogos
Užsienio spauda žavisi įspūdingais Lietuvos vaizdais
Užsienio spaudos dėmesio centre atsidūrė lietuvio fotografo Karolio Janulio nuotraukos, kuriose užfiksuoti gražiausi Lietuvos kampeliai.
Pasaulio lietuviai
Fotografas: Lietuva – graži šalis ir be įrodymų
Ne vienerius metus kurtame albume „Nuostabi šalis“ – keliasdešimt nuotraukų iš tokių Lietuvos vietų, apie kurių egzistavimą dažnas turbūt nė neįsivaizdavome. Tam, kad jas įamžintų, pilotas ir fotografas Vidas Kaupelis su kolega Algimantu Deikumi atliko daugiau nei pusantro šimto skrydžių, ore praleido 167 valandas. Tačiau lakūnai-fotografai nesugaišo nė minutės fotografuodami Trakų pilį, ar Vilniaus Katedros aikštę – įprastinių atvirukinių nuotraukų albume apie Lietuvą nėra. Plačiau apie, kaip pats vadina, komerciškai neracionalų projektą bei fotografijos ore subtilybes „Tiesa“ kalbėjo su vienu iš albumo autorių – vilniečiu Vidu Kaupeliu.
Pramogos
Pozuoti nuogai – priimtina
XIX a. pradžioje atsiradusi fotografija iš pradžių laikyta „akademinio meno“ rūšimi, todėl pozuoti fotografams nuogai buvo padoru ir priimtina, mat, skulptoriams modeliai taip pat pozuodavo nuogi.
Pasaulio lietuviai
Lietuvei Londone netrūksta nieko
Daura Gasiūnaitė atvyko į Londoną manydama, kad jei nepritaps ir jai čia nepatiks, grįš atgal. Bet atsitiko taip, kaip retai atsitinka ir pasakose: Londonas tapo vieta, kurnetrūksta nieko. Jauna moteris dirba mylimą darbą ir džiaugiasi nuostabia savo šeima.
ŽYMA
KAUNO SAVIVALDYBĖ