sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Lietuva
Paviešinus naujausią liudijimą Seime inicijuojamas Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir KGB ryšių tyrimas
„Taip, aš ten mokiausi“, – paklausta, ar iš tiesų mokėsi KGB mokykloje, žinomam režisieriui Donatui Ulvydui asmeninio pokalbio metu atsakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kai jis apie Prezidentę kūrė dokumentinį filmą „Valstybės paslaptis“. Šį faktą pats režisierius patvirtino lankydamasis Andriaus Tapino laidoje „Laikykitės ten“.
Lietuva
Europos Žmogaus Teisių Teisme priimtas sprendimas dėl bylos Drėlingas prieš Lietuvą
Rugsėjo 9 dieną Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) penkių Didžiosios kolegijos teisėjų atrankos komisijai atmetus pareiškėjo Stanislovo Drėlingo prašymą perduoti jo bylą svarstyti Didžiajai kolegijai, EŽTT 2019 metų kovo 12 dienos sprendimas byloje Drėlingas prieš Lietuvą (Nr. 28859/16) tapo galutiniu ir nebegali būti skundžiamas.
Lietuva
Po devyniais užraktais slėptos KGB šnipinėjimo technikos: net filmai nublanksta prieš realybę
Kol Lietuva buvo už „geležinės sienos“, visus piliečius akylai stebėjo KGB agentai. Tuomet atrodė, kad KGB mato ir gali viską, tačiau, kaip teigia istorikas Arvydas Anušauskas, tai tik ilgai ir nuosekliai kurto visagališkumo įvaizdžio nuopelnas. Tačiau, pabrėžia jis, KGB turėjo tokių šnipinėjimo technologijų, apie kurias lietuviai net nežinojo, o prieš Šaltojo karo šnipų žaidimus nublanksta visi Holivudo filmai.
Aktualijos
Į Lietuvą grįžęs emigrantas perspėja likimo brolius: tai turėtų žinoti visi
Ar Lietuvos pilietis, legaliai dirbęs užsienyje, grįžęs į Lietuvą gali tikėtis bedarbio išmokos? Tokį klausimą iškėlė Stasys, pats ketverius metus dirbęs svetur ir vėliau nusprendęs likti gyventi Lietuvoje. Paaiškėjo, kad tai tikrai įmanoma, tačiau užsienyje dirbę žmonės turėtų atlikti tam tikrus veiksmus.
Aktualijos
Lietuvos KGB agentai vis dar domina rusų žvalgybą
Rusijos saugumas yra nusitaikęs į buvusio bendradarbiavimo su sovietų KGB nedeklaravusius valstybės tarnautojus, tam naudoja Rusijos archyvuose saugomą informaciją, pirmadienį paskelbė Lietuvos žvalgyba.
IQ Tema
1938–1947 m. Posėdis, kolūkis ir „Lietūkis“
Valstybės sėkmė gali būti matuojama tuo, kaip kokybiškai ji reflektuoja praeitį, kaip ryžtingai kuria dabartį ir tiki ateitimi.
Aktualijos
KGB agentų pranešimai – jų veiklos atspindys
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras pradeda viešinti sovietų specialiosios tarnybos KGB agentų agentūrinius pranešimus. Anot centro, juose išsamiausiai atsispindi KGB agentų veikla.
Aktualijos
Seimas nenori viešinti buvusių KGB bendradarbių pavardžių
Ketvirtadienio vakarą balsuojant dėl įstatymo projekto, leisiančio paviešinti visų buvusių KGB bendradarbių, tarp jų ir prisipažinusių apie šią veiklą bei gavusių valstybės pažadą saugoti jų paslaptį, pavardes dauguma posėdyje dalyvavusių Seimo narių nubalsavo prieš.
Aktualijos
Bedarbis britas užsipuolė imigrantus: „Jie atima iš mūsų darbus“
Pietryčių Anglijoje prieš teismą stojo vyras, traukinių stotyje viešai iškeikęs atvykėlius iš Rytų Europos ir liepęs jiems dingti ten, iš kur atvykę. Jis imigrantus kaltino dėl to, kad yra bedarbis, tačiau vėliau pripažino, kad darbo negauna dėl žinių trūkumo ir pomėgio svaigintis.
Lietuva
Paviešino reikalingiausių Lietuvoje darbuotojų sąrašą
Lietuvos vyriausybė paviešino labiausiai Lietuvoje geidžiamų specialistų sąrašą. Paaiškėjo, kad tėvynėje darbdaviai jaučia ne tik informacinių technologijų specialistų, tačiau ir pramonės darbuotojų.
Pasaulis
Vokietijoje laisvas darbo vietas užima imigrantai
Vokietija yra viena tų šalių, į kurią bando ir nori patekti pabėgėliai iš Sirijos, Irako ir šiaurės Afrikos šalių. Daliai jų pasisekė ir imigrantai pradeda stotis ant kojų.
Pasaulis
Skurstančių Ispanijos gyventojų istorijos kelia šiurpą
Nors iš Ispanijos vis dažniau pasigirsta žinios apie atsigaunančią ekonomiką, nemažai daliai šios šalies gyventojų skurdi kasdienybė marina paskutinę viltį. Pasibaigus šiltąjam metų laikui, žmonės ėmė drastiškai taupyti: gyvena tamsoje, nešildomuose būstuose, o prausiasi vos vieną kartą per savaitę.
Pasaulis
Iš sniego gniaužtų Stokholmą vaduos studentai ir bedarbiai
Švedijos sostinės Stokholmo vadovai susirūpinę dėl artėjančios žiemos ir suka galvas, kaip efektyviai kovoti su sniegu, kurio jau lapkritį mieste iškrito daugiausiai per 111 metų.
Pasaulis
Ispanijoje darbą susirasti vis lengviau
Iš recesijos gniaužtų Ispanija vaduojasi jau ne vienerius metus ir kol kas jai sunkiai sekėsi gerinti ekonominius rodiklius. Ir pirmą kartą per kelis metus šalies bedarbystės rodikliai suteikė vilties.
Lietuva
Be darbo lieka per 30 dabartinių seimo narių
Po pirmojo rinkimų turo kai kurie dabartiniai Seimo ir Vyriausybės nariai jau turėtų pradėti sukti galvas, iš ko gyvens netolimoje ateityje – rinkėjų valia jų vietą parlamente užims kiti politikai.
Lietuva
“Coca-Cola” naujienos alytiškius paliko be žado ir pinigų
Iš Lietuvos traukiasi dvi stambios gamyklos. Alytuje užsidaro daugiau nei dvidešimt metų veikusi „Coca-Cola“ gamykla, duris užveria Kaune veikusi ir bulvių traškučius gaminanti bendrovė „Estrella“.
Pasaulis
Europa bijo naujos pabėlių bangos
Augant įtampai tarp Europos ir Turkijos, susitarimas dėl pabėgėlių gali nukeliauti į užmarštį. O tai reiškia, kad senąjį žemyną užplūs nauja pabėgėlių banga. Dėl kurios dabar ekspertai ypač baiminasi.
ŽYMA
KGB