sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Aktualijos
Kalinio deportacija iš JK kelia aistras
Buvęs kalinys bando sulaužyti nusistovėjusią tvarką, pagal kurią nuteistieji automatiškai deportuojami Jungtinės Karalystės.
Verslas
Kietas „Brexit“ Jungtinei Karalystei gali kainuoti 58 mlrd. svarų per metus
Jungtinės Karalystės išstojimas iš Europos Sąjungos be normalaus prekybos susitarimo, vadinamasis „kietasis“ „Brexit“, pridarys Didžiosios Britanijos ir Bendrijos įmonėms žalos už maždaug 58 mlrd. svarų sterlingų (80,4 mlrd. JAV dolerių) per metus.
Lietuva
Lietuva – svajonių šalis kai kuriems imigrantams
Ukrainiečiai ir baltarusiai, atvykę į Lietuvą dirbti, susiduria su ne tokia saldžia realybe. Jie tvirtina, kad dirbdami tokį pat darbą uždirba mažiau nei lietuviai, o kai kuriems darbdaviai nė neišmoka uždirbtų pinigų.
Aktualijos
Ragina prigriebti mokesčio vengiančius užsieniečius
Garsus Jungtinės Karalystės teisininkas ragina kur kas griežčiau persekioti vairuotojus iš užsienio, kurie nesusimoka už pasinaudojimą Dartfortd’o pervaža.
Pramogos
Britai: kokį įspūdį jie palieka užsieniečiams?
Britai yra užtektinai savikritiški bei išdidūs – o gal ir kuklūs – todėl nereikalauja svetimšalių pasakyti, ką šie mano apie juos. Tačiau ir nereikalaujant tokių atsakymų, jie gali būti tiesiog tėškiami į akis.
Lietuva
Emigrantams svarbus įstatymas skinasi kelią į Seimą
Rudenį Seimas turėtų nuspręsti dėl užsienietiškų vardų ir pavardžių rašymo lietuviškuose pasuose. Teisingumo ministerija paruošė du pasiūlymus, kuriuose numatytos taisyklės, kaip rašyti originalias pavardes užsieniečiams, su jais susitukuosiems žmonėms bei jų vaikams.
Anglijoje
Kvalifikuoti darbuotojai iš ES pasiruošę susikrauti daiktus
Daugiau nei pusė kvalifikuotų Jungtinės Karalystės kompanijų darbuotojų, atvykusių iš Europos Sąjungos valstybių. dėl „Brexit“ artimiauiu metu gali palikti šalį.
Aktualijos
Darbdaviams nereikės pateikti darbuotojų iš užsienio sąrašų
Sulaukusi didžiulės kritikos JK vyriausybė atsisako plano prašyti iš šalies kompanijų jose dirbančių užsieniečių sąrašų.
Lietuva
Kyšių daugiausiai tikisi Alytaus, Vilniaus ir Kauno valdininkai
Verslą reguliuojančios institucijos kyšio dažniausiai tikisi iš Alytaus, Vilniaus ir Kauno regionuose dirbančių smulkių ir vidutinių įmonių. Per pastaruosius penkerius metus iš viso kas aštunta Lietuvos įmonė teigia sulaukusi tokių užuominų ar net konkrečių kyšio prašymų iš valdininkų.
Aktualijos
Darbdavius gelbsti užsieniečiai
Daugiau nei ketvirtadalį visų Didžiosios Britanijos finansų sektoriaus darbuotojų sudaro užsieniečiai, atvykėliai užima nemažą dalį ir kitose svarbiose srityse.
Pasaulis
Švedai mieliau darbina savus
Vienas iš penkių migrantų, gyvenančių Švedijoje, negali susirasti darbo. Užsieniečių nedarbo lygis auga jau kuris laikas ir, manoma, kad tai tik pradžia. Visai kitokios tendencijos vyrauja kalbant apie bendrą bedarbystės lygį šalyje.
ŽYMA
KIETAS BREXIT