antradienis, rugpjūčio 11 d.
Pramogos
Už vairavimą su šliurėmis gali būti skirta bauda
Kai tokie orai, daugelis šalies gyventojų įprastą apavą laisvalaikiu iškeičia į lengvas šliures – įsispyrę į jas ne tik vaikšto, bet ir sėda prie automobilio vairo. Ir kai kuriais atvejais už tai gali būti teisėtai bei labai griežtai nubausti.
Aktualijos
Padidėjo baudos vairuotojams
Nuo balandžio 1 d. Jungtinės Karalystės vairuotojams baudos už važiuojant kelyje išmestą šiukšlę padidėjo dvigubai iki 150 svarų sterlingų.
Aktualijos
Naujiems vairuotojams JK – komendanto valanda
Vyriausybė paskelbė planus, kurie palies ne vieną vairuotoją. Dokumentuose teigiama, kad asmenys, kurie ką tik išsilaikė teises du metus, pereinamuoju laikotarpiu, negalės važinėti automobiliu sutemus.
Lietuva
Į bėdą patekusią vienuoliktmetę išgelbėjo draugiški policininkai
Šiauliuose mažametė mergaitė pakliuvo į nepavydėtiną situaciją dėl miesto autobusus vairuojančių vairuotojų beširdiškumo. Tiesa, jai pagalbos ranką ištiesė ir namo padėjo sugrįžti policininkai.
Pasaulis
„Uber“ krečia seksualinio priekabiavimo skandalas
Po tyrimo dėl priekabiavimo pavėžėjimo paslaugų milžinė „Uber Technologies“ atleido daugiau kaip 20 žmonių.
Aktualijos
JK greitkelyje – lietuviško sunkvežimio sukelta sumaištis
Viename iš judriausių Jungtinės Karalystės greitkelyje eismo dalyvius kaip reikiant išgąsdino Lietuvoje registruotas sunkvežimis, ant asfalto slydęs tarsi ant ledo.
Pramogos
Kai vairuoja senukai: trumpa kelionė virto keliu be pabaigos
Tik vienas pasukimas ne ten kur reikia ir garbaus amžiaus vairuotoja atsidūrė kitoje Jungtinės Karalystės pusėje, nors važiavo į greta namų esančią ligoninę.
Aktualijos
Šiaurės Korėjoje nesėkmingai mėginta paleisti naują raketą
Naujas Šiaurės Korėjos raketos bandymas sekmadienį žlugo, pranešė Pietų Korėjos gynybos ministerija ir patvirtino JAV Pentagonas.
Aktualijos
Neįprastos priežastys vairuotojams skirti tūkstantines baudas
Vairuotojai gali būti nubausti didžiule bauda vien už tai, kad nepranešė, jog jų gyvenamasis adresas pasikeitė bei kitas, dažnai pamirštamas prievoles.
Pasaulis
Dėl Norvegijos sostinę sukausčiųsių šalčių įvestas drastiškas draudimas
Šalta ir sausa žiema norvegams kelia daug nepatogumų. Vienas jų – tai draudimas dyzelinių automobilių vairuotojams. Su šiomis transporto priemonėmis Norvegijos sostinėje bus draudžiama važinėti mieste neapibrėžtą laiką dėl didelio oro užterštumo.
Aktualijos
Telefonus naudojantiems vairuotojams dvigubins baudas
Jungtinės Karalystės policija pradeda specialią kampaniją, kurios metu žada susidoroti su vairuotojais, naudojančiais mobiliojo ryšio telefonus.
Lietuva
Policija gaudys mėgstančius greitį kelyje
Artėjant rugsėjui Lietuvos keliais važinėjantys vairuotojai turėtų atidžiai stebėti, ar neviršija leistino greičio. Lietuvos kelių tarnyba perspėjo, kad jau nuo kitos savaitės baus visus vairuotojus, kurie net ir nežymiai viršijo greitį.
Aktualijos
Streikuos Londono autobusų vairuotojai
Londono autobusų vairuotojai paskelbė, jog ateinančią savaitę organizuos du streikus, kurių kiekvienas tęsis 24 valandas.
Aktualijos
Stratforde susirėmė peiliu ir kirviu ginkluoti vyrai
Antradienio popietę, viduryje gatvės rytų Londone susirėmė du vyrai, iš kurių vienas buvo ginkluotas peiliu, o kitas kirviu. Liudininkų teigimu, vyrai tiesiog iššoko iš savo automobilių ir puolė vienas kito link.
Aktualijos
Vaiką pražudžiusi vairuotoja atsipirks pora šimtinių
Paskelbta bausmė moteriai, kuri vairuodama kalbėjosi telefonu ir partrenkė mažametį vaiką, kuris dėl patirtų sužalojimų mirė. Bausmė kaltininkei žmones supykdė.
Gyvenimas
Ar radijo klausymasis kenkia vairavimui?
Jeigu vairuodami automobilį įdėmiai klausotės radijo, ar pastebėtumėte šaligatviu einančią gorilą? Remiantis tyrimo, pristatyto kasmetinėje konferencijoje (the British Psychological Society Annual Conference in Nottingham), rezultatais, greičiausiai ne, – rašo medicalnewstoday.com.
Pasaulis
Vairuotojams pažiūrėti privalu!
Naujosios Zelandijos valdžia sumanė šiuolaikiniu būdu sudrausminti mobiliuoju telefonu kalbančius vairuotojus. Sukurtame video modeliuojamos situacijos, kuriose telefono siekiantis vairuotojas patenka į jam nepatogią ir netikėtą situaciją.
Aktualijos
Dviratininką užmušti galima ir be priežasties
Šylant orams gatvėse pasirodo vis daugiau dviratininkų, tačiau ne visiems eismo dalyviams tai patinka. O kodėl nepatinka – logiškai paaiškinti sunku.
Lietuva
Atsargiai: nulio promilių įstatymas pakeliui
Jeigu iki šiol manėte, jog galite išgerti taurę vyno ar bokalą alaus ir drąsiai sėstis prie vairo, šį nusistatymą gali tekti pakeisti kardinaliai jau netrukus. Vidaus reikalų ministerija įregistravo įstatymo pataisą, kurią priėmus, nulio promilių įstatymas galiotų visiems vairuotojams.
ŽYMA
KIM IL SUNGAS