antradienis, gegužės 26 d.
Pramogos
Didžiulis pasaulio žiniasklaidos dėmesys projektui AEROKINAS – virš 400 publikacijų, 350 mln. auditorija
Šią savaitę Vilniaus oro uoste buvo atidarytas festivalio „Kino pavasaris“ organizuojamas patyriminių kino seansų ciklas „Aerokinas“. Žinia apie pirmą kartą
Kultūra
Kinas
Garsiausi kino festivaliai savo aukso fondus perkelia į „YouTube“
Berlyno, Kanų, Toronto, Venecijos, „Sundance“ – iš viso daugiau kaip 20 garsiausių pasaulio kino festivalių pandemijos akivaizdoje susivienijo ir sutarė filmus nemokamai rodyti „YouTube“ kanalu.
Kultūra
Kinas
Virtualioje erdvėje atidaromas tarptautinis festivalis „Kino pavasaris“
Dėl koronaviruso grėsmės ir paskelbto karantino kino teatruose negalintis vykti tarptautinis festivalis „Kino pavasaris“ rengiamas nuotoliniu būdu.
Kultūra
INTERVIU
K. Kaupinis: „Politika yra aukščiausios rūšies menas“
Debiutinis pilnametražis Karolio Kaupinio filmas „Nova Lituania“, paremtas geografo Kazimiero Pakšto gyvenimo istorija, nukels į 1938–1939 m. Ievai Šukytei režisierius pasakojo,
Lietuva
„Keisti Dalykai“ pradėjo filmavimus Lietuvoje
Vienas didžiausių dienraščių JK, Metro, pranešė, jog „Keisti Dalykai“ (Stranger Things) serialo aktoriai jau pradėjo filmuoti naujas ketvirto sezono serijas Lietuvoje.
Verslas
Verslo aplinka
Nuo mokesčių lengvatos priklauso ir Lietuvos kino pramonės derlius
Pernai pasinaudojusios pelno mokesčio lengvata Lietuvos įmonės į kino pramonę investavo beveik 7 mln. eurų, pranešė Lietuvos kino centras (LKC).
Pramogos
R. Pattinsonas papasakojo apie „Hario Poterio“ filmavimą: dėl vaidmens turėjau mesti mokslus
Britų aktorius Robertas Pattinsonas pirmą kartą kino žiūrovams pasirodė daugiau nei prieš dešimtmetį, suvaidinęs vienoje populiariausių knygų ekranizacijų „Haris Poteris ir ugnies taurė“. Šiandien tarp ryškiausių Holivudo žvaigždžių atsidūręs vyras tikina, kad jo karjera prasidėjo atsitiktinai, o dėl jos teko paaukoti mokslus.
Pasaulio lietuviai
Baltarusijos lietuviams pristatytas filmas apie J. Tumą-Vaižgantą
Lapkričio 29 dieną Pelesoje Lietuvos ambasada Baltarusijoje surengė vietos lietuvių bendruomenių susitikimą, kurio metu aptartos svarbiausios lietuvių bendruomenių Baltarusijoje problemos bei vyko J. Tumo-Vaižganto 150-ųjų gimimo metinių sukakčiai paminėti sukurto filmo „Tumo kodeksas“ peržiūra.
Pramogos
Armėnijoje vykstančiame Europos kino festivalyje pristatyti du lietuvių režisierių filmai
Antrus metus Armėnijoje organizuojamame Europos kino festivalyje šiemet Lietuva pristatė du lietuvių režisierių filmus – Karolio Kaupinio „Nova Lituania” ir Mariaus Markevičiaus „Tarp pilkų debesų”.
Pramogos
Minske pristatyta Donato Banionio kūryba
Spalio 31 dieną Baltarusijos kino istorijos muziejuje Minske Lietuvos ambasada Baltarusijoje, bendradarbiaudama su Lietuvos literatūros ir meno archyvu, pristatė parodą apie žymų Lietuvos teatro, kino, televizijos aktorių ir režisierių Donatą Banionį „Soliaris. Donatas Banionis”.
Pramogos
Dokumentinio filmo „Rūta“ peržiūra Londone: dėl didžiulio susidomėjimo ambasada rengia antrąją šio filmo peržiūrą
Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėje Karalystėje, džiaugdamasi š. m. spalio 18 d. įvykusia sėkminga operatoriaus Ronaldo Buožio ir fotografo Roko Darulio sukurto dokumentinio filmo „Rūta“ premjera Londone, rengia antrąją šio filmo peržiūrą.
Pramogos
Šiandien vyks dokumentinio filmo „Rūta“ premjera Londone
Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėje Karalystėje kviečia kartu pažiūrėti operatoriaus Ronaldo Buožio ir fotografo Roko Darulio sukurtą dokumentinį filmą „Rūta“.
Pramogos
Startuoja dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“
Spalio 10 dieną startuoja tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“.
Kultūra
Filmininkai apie filmininką
„Aš nepadariau nieko revoliucingo – tai jau tikrai“, – dokumentinėje juostoje „Jonas nepaliauja flmuoti“ sako pats jos herojus Jonas Mekas. Tačiau režisierius Pipas Chodorovas kalbėdamas su Viktorija Vitkauskaite svarsto, kad šioje frazėje yra ir tiesos, ir netiesos, ir labai mekiško kuklumo.
Pramogos
Lietingam savaitgaliui: slapti Netflix kodai, leisiantys rasti naujas filmų bei serialų kategorijas
Visai neseniai paaiškėjo, kad platformoje Netflix galima naudoti kodus, kuriuos suvedę į paieškos laukelį galėsite rasti filmus, suskirstytus į daug preciziškesnes, naujas kategorijas.
Lietuva
„Netflix“ Vilniuje filmuoja detektyvinį serialą
Jungtinių Valstijų televizijos „Netflix“ užsakymu britai Vilniuje filmuoja detektyvinį serialą, dalis svarbiausių scenų bus filmuojamos Šeškinėje.
Lietuva
Lietuvoje palaidotas menininkas J. Mekas
Šių metų sausį miręs kino kūrėjas Jonas Mekas sekmadienį buvo laidojamas Biržų rajone, pranešė Lietuvos radijas.
Pramogos
Kodėl Holivudas ėmė nekęsti K. Heigl arba vienas interviu, dėl kurio ji labai pasigailėjo
Šių metų kovą ne vieno leidinio antraštėse sušmėžavo amerikiečių aktorės Katherine Heigl pavardė. To priežastis – jai patikėtas pagrindinis vaidmuo naujoje televizijai skirtoje komedijoje „Our House“. Kaip buvo rašyta žurnale „Variety“, filmuotis tokio formato filme aktorė buvo atrinkta pirmą kartą.
Pramogos
Pasaulį sudrebinusio serialo „Černobylis“ susidomėjimo banga atsirito iki Vilniaus
Milijonų žiūrovų dėmesį visame pasaulyje pastarąjį mėnesį prikaustęs HBO serialas „Černobylis“ įkvėpė milžinišką susidomėjimo bangą ne tik pačia prieš 33 metus įvykusia atomine katastrofa, bet ir vietomis, kuriose buvo sukurtas pats serialas. Tai gera galimybė pristatyti Vilnių, kuriame buvo nufilmuota daugiau nei du trečdaliai kūrinio.
ŽYMA
KINAS