šeštadienis, spalio 24 d.
Pasaulis
Iš parduotuvės pašalinus užsienietišką produkciją pasirinkimo neliko (nuotraukos)
Visame pasaulyje dažnėjant nacionalizmo apraiškoms ar atsiskyrimo nuo globalaus pasaulio idėjoms vienas prekybos centras labai aiškiai parodė, kaip izoliacija nuo kitų tautų paveiktų eilinius šalies gyventojus.
Pasaulis
Rasistai apsijuokė: autobuso sėdynes palaikė burkomis
Visas pasaulis šaiposi iš nacionalistų, kurie tuščias autobusų sėdynes palaikė keleivėmis, vilkinčias tradicinius musulmonų moterų apdarus ir bijojo jų keliamos grėsmės.
Anglijoje
Nusikaltimų iš neapykantos vėl daugėja
Rasinės neapykantos nusikaltimų Londono metro per pastarąjį pusmetį padaugėjo daugiau, nei 50 proc. Manoma, kad daugiausiai įtakos tam turėjo „Brexit“.
Aktualijos
Imigrantai planuoja masinį boikotą
Siekiant atkreipti dėmesį į ksenofobiją bei norint parodyti imigrantų indėlį į Jungtinės Karalystės gerovę, planuojamas masinis boikotas „Viena diena be mūsų“.
Aktualijos
Išpuoliai nesiliauja: nokautuotas už kalbėjimą lenkiškai
Dar vienas imigrantas iš Lenkijos buvo sumuštas iki sąmonės netekimo ir atsidūrė ligoninėje dėl to, kad viešoje vietoje kalbėjo savo gimtąja kalba.
Pramogos
Britų politikai skatina rasistinę neapykantą
Tarptautiniai ekspertai sunerimę, kad tokie Didžiosios Britanijos politikai, kaip Davidas Cameronas, Nigelas Farage’as ar naujoji Vyriausybė bei institucijos kalti dėl šalyje žaibiškai augančios ksenofobijos prieš užsieniečius.
Aktualijos
Daugiausiai rasistinių išpuolių – prieš lenkus ir lietuvius
Britų žurnalistų atliktas tyrimas parodė, kad po referendumo praėjus trims mėnesiams Jungtinėje Karalystėje daugiausiai ksenofobinių išpuolių patyrė šalyje gyvenantys lenkai ir lietuviai.
Verslas
Šalutinis efektas
Anksti pasistačiusi Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą Lietuva siekia tapti šių technologijų lydere Baltijos jūros regione. Tai padės plėtoti kitus verslus.
ŽYMA
KLAIPĖDOS UNIVERSITETAS