ketvirtadienis, liepos 9 d.
Pasaulis
Klimato kaita: sodinti naujus miškus „gali labiau pakenkti, nei duoti naudos“
Du atskirai parengti tyrimai nustatė, kad vietoje pagelbėjimo aplinkai didelio masto medžių sodinimas gali apsiversti priešingai. Portalo BBC duomenimis, vienas tyrimas
Pasaulis
2020-ųjų balandis beveik pasiekė šilčiausio balandžio rekordą
Praėjęs balandis vidutine oro temperatūra beveik pasiekė 2016 metų balandžio rekordą, didžiausią pasaulyje per visą stebėjimų istoriją; ypač aukšta temperatūra
Pasaulis
Ispanija skelbia klimato nepaprastąją padėtį ir žada pereiti prie atsinaujinančių šaltinių
Ispanijos naujoji vyriausybė antradienį paskelbė „klimato nepaprastąją padėtį“ ir pažadėjo per pirmąsias 100 savo darbo dienų pristatyti įstatymo projektą dėl pereigos prie atsinaujinančių energijos šaltinių.
Komentarai
Kaip klimato kaita virto klimato krize?
Šis ruduo tapo visuotiniu klimato kaitos mėnesiu – visame pasaulyje į gatves plūdo planetos ateitimi susirūpinę aktyvistai, klausimui atsirado vietos ir aukščiausio rango politikų darbotvarkėse. Kadangi klimato kaitos procesai vyksta greičiau nei tikėtasi, siekiama užtikrinti intensyvesnius veiksmus stabdant klimato šiltėjimą. Viena efektyviausių priemonių – vėjo energetika.
Aktualijos
Islamo mokytojas seksualiai išnaudojo savo mokinę
Islamo mokytojas, kuris privačiai mokė 8-erių metų mergaitę pamokų metu ją prievartaudavo.
Komentarai
Sąjungininkas šaltis
Praėjusią žiemą jautresnius mūsų krašto geopolitikos entuziastus ne kartą mušė šaltas prakaitas nuo naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo verbalinių preferencijų. Tai jam NATO jau atgyvena, tai jam Putinas į partnerius tinka.
Aktualijos
Mikroautobusu taranavo iš mečetės išėjusius žmones
Po vidurnakčio Londone mikroautobusas tyčia užvažiavo ant šaligatvio ir rėžėsi į būrį žmonių, išėjusių iš musulmonų maldos namų. Tiriama, ar tai ne teroro aktas.
Pramogos
Išpuolis Londone: Islamo šventikai atsisakė laidoti teroristus
Daugiau nei 130 islamo religinių lyderių – imamų atsisakė atlikti tradicines laidojimo apeigas Londono teroristams. Jų teigimu, dėl tokių savo veiksmų išpuolio vykdytojai nenusipelnė būti laidojami, kaip musulmonai.
Aktualijos
Išpuolis Londone įvykdytas per šventą musulmonų mėnesį
Jungtinės Karalystės musulmonų taryba šiandien pasmerkė teroristinį išpuolį Londone. Pasak tikinčiųjų, nukauti teroristai negerbia nei tikėjimo, nei gyvybės.
Pasaulis
D.Trumpas paragino musulmonus kovoti su terorizmu
Nors JAV administracija kaunasi dėl draudimo kelių šalių, kuriose daugumą sudaro musulmonai, gyventojams atvykti į JAV, prezidentas Donaldas Trumpas kreipėsi į tautą, kurios teritorijoje yra švenčiausia islamo vietovė, su raginimu užtikrinti musulmonų vienybę kovoje su terorizmu.
Pramogos
Lindsay Lohan priėmė Islamo tikėjimą?
Aktorės Lindsay Lohan gerbėjai šnabždasi, kad vakarėliais ir audringomis linksmybėmis bei viešais romanais pagarsėjusi moteris slapta priėmė Islamo tikėjimą.
Pasaulis
Vokietija tikslas – dar vienas draudimas musulmonėms
Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad šalyje turi būti draudžiama nešioti visą veidą dengainčius moteriškus apdarus. Tai ji pareiškė per Kriščionių demokratų partijos suvažiavimą, kuriame jos žodžiai buvo sutikti gausiomis ovacijomis.
Pasaulis
Prancūzijoje – įtampa dėl uždraustų musulmoniškų drabužių
Prancūzijoje įsigaliojęs draudimas viešuose vandens telkiniuose maudyti su burkianiais kelia vis didesnę įtampą.
Pasaulis
Vokietija nori uždrausti musulmunėms dėvėti burkas
Vokietijoje gyvenančios ir islamą išpažįstančioms moterys greitu metu viešose vietose gali būti prievrstos rodytis be tradicinio galvos ir vedio apdangalo – burkos. Uždrausti šį tradicinį musulmonių rūbų dalį siūlo šalies vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere.
Pasaulis
Prancūzijoje – nauji draudimai musulmonams
Pranzūcijos miestų merų druadimai kelias aistras visoje šalyje. Kanų miesto meras uždraudė paplūdymiuose vilkėti burkinius – musulmoniškus moterų maudymosi kostiumėlius, kurie dengia visą kūną ir plaukus.
Pasaulis
Prancūzija mečetes uždarinėja vieną po kitos
Paskutinius metus kruvinų teroro išpuolių krečiama Prancūzija bando naikinti terorizmo šaknis pirmiausia šalies viduje.
Aktualijos
Šiandien teroro atakų tikimybė – itin didelė
Pasak naujienų portalo express.co.uk, šiandien galimos islamo ekstremistų (ISIS) teroro atakos, mat besibaigiantis Ramadamo mėnesis, jų teigimu, yra tinkamas metas žudynėms, visapusiškai atiduodant pagarbą Allahui. 1,5 milijardo musulmonų visame pasaulyje, kurie šiuo metu vis dar laikosi Ramadamo, patys yra pavojuje todėl, kad yra spaudžiami ekstremistų ir neseka jų keliu.
Pramogos
Dėl musulmonų vandens parkas uždraudė bikinius
Vandens parkas Stoke-on-Trent mieste per išskirtinį renginį uždraudė lankytojams dėvėti bikinius. Juos siūloma keisti į „Islamui priimtinesnius” drabužius. Tą dieną į vandens parką nebus įleidžiami ir vyrai.
Aktualijos
Norėjo nemokėti skolos, nes yra musulmonas
Vyriškis pabandė atsikratyti savo studentiškos paskolos jos nesumokėdamas, ir motyvavo tai savo religija – jis yra musulmonas. Tačiau studentas buvo perspėtas, kad tokie bandymai išsisukti nuo finansinių įsipareigojimų gali jam sutrukdyti patekti į rojų.
Pasaulis
Religinės žydų ir musulmonų apeigos persikėlė į ligonines
Nuo šiol Norvegijoje gyvenantys musulmonai ir žydai ritualinius savo atžalų apipjaustymus galės atlikti saugiai. Jie su atžalomis laukiami šalies pietuose įsikūrusioje ligoninėje Kristiansand‘e. Tai pirmoji medicinos įstaiga, kurioje atlikta apipjaustymo procedūra nuo 2013-ųjų, kai ją įteisino šalies parlamentas.
ŽYMA
KLIMATAS