pirmadienis, lapkričio 23 d.
Pasaulis
Klimato krizė: ledynai tirpsta blogiausio scenarijaus tempu
Ledynai Grenlandijoje ir Antarktidoje tirpsta tokiu tempu, kuris sutampa su mokslininkų parengtu „blogiausiu scenarijumi“ ir per pastaruosius du dešimtmečius globalų
Aktualijos
Tyrimas: be tinkamos kovos prieš klimato atšilimą Vidurio Europos laukia ilgalaikės sausros
Mokslininkai tvirtina, kad porą metų iš eilės pasikartojančių vasarinių sausrų Vidurio Europoje per artimiausią šimtmetį padaugės 7 kartus, o tyrime
Pasaulis
G. Thunberg savo laimėtą 1 mln. eurų premiją atiduos žaliųjų grupėms
Ekoaktyvistei Gretai Thunberg (Gretai Tumberg) pirmadienį buvo paskirta viena Portugalijos žmogaus teisių premija, bet kovotoja prieš klimato kaitą šį milijono
Pasaulis
Klimato kaita: vasaros gali tapti „žmonėms per karštos“
Vis aštrėjantis klimato atšilimas gali paversti vasaras „per karštas žmonėms“ dirbti ir gyventi. Milijonai žmonių visame pasaulyje gali susidurti su
Aktualijos
Klimato kaita: „didėja galimybė“ viršyti kritinę 1,5 laipsnių kilimo ribą
Pasaulio meteorologijos organizacija teigia, kad vis didėja galimybė, jog pasaulinė temperatūra per artėjančius 5 metus gali pakilti daugiau nei 1,5
Pasaulis
Klimato kaita: sodinti naujus miškus „gali labiau pakenkti, nei duoti naudos“
Du atskirai parengti tyrimai nustatė, kad vietoje pagelbėjimo aplinkai didelio masto medžių sodinimas gali apsiversti priešingai. Portalo BBC duomenimis, vienas tyrimas
Pasaulis
2020-ųjų balandis beveik pasiekė šilčiausio balandžio rekordą
Praėjęs balandis vidutine oro temperatūra beveik pasiekė 2016 metų balandžio rekordą, didžiausią pasaulyje per visą stebėjimų istoriją; ypač aukšta temperatūra
Pasaulis
Ispanija skelbia klimato nepaprastąją padėtį ir žada pereiti prie atsinaujinančių šaltinių
Ispanijos naujoji vyriausybė antradienį paskelbė „klimato nepaprastąją padėtį“ ir pažadėjo per pirmąsias 100 savo darbo dienų pristatyti įstatymo projektą dėl pereigos prie atsinaujinančių energijos šaltinių.
Komentarai
Kaip klimato kaita virto klimato krize?
Šis ruduo tapo visuotiniu klimato kaitos mėnesiu – visame pasaulyje į gatves plūdo planetos ateitimi susirūpinę aktyvistai, klausimui atsirado vietos ir aukščiausio rango politikų darbotvarkėse. Kadangi klimato kaitos procesai vyksta greičiau nei tikėtasi, siekiama užtikrinti intensyvesnius veiksmus stabdant klimato šiltėjimą. Viena efektyviausių priemonių – vėjo energetika.
Aktualijos
Islamo mokytojas seksualiai išnaudojo savo mokinę
Islamo mokytojas, kuris privačiai mokė 8-erių metų mergaitę pamokų metu ją prievartaudavo.
Komentarai
Sąjungininkas šaltis
Praėjusią žiemą jautresnius mūsų krašto geopolitikos entuziastus ne kartą mušė šaltas prakaitas nuo naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo verbalinių preferencijų. Tai jam NATO jau atgyvena, tai jam Putinas į partnerius tinka.
Aktualijos
Mikroautobusu taranavo iš mečetės išėjusius žmones
Po vidurnakčio Londone mikroautobusas tyčia užvažiavo ant šaligatvio ir rėžėsi į būrį žmonių, išėjusių iš musulmonų maldos namų. Tiriama, ar tai ne teroro aktas.
Pramogos
Išpuolis Londone: Islamo šventikai atsisakė laidoti teroristus
Daugiau nei 130 islamo religinių lyderių – imamų atsisakė atlikti tradicines laidojimo apeigas Londono teroristams. Jų teigimu, dėl tokių savo veiksmų išpuolio vykdytojai nenusipelnė būti laidojami, kaip musulmonai.
Aktualijos
Išpuolis Londone įvykdytas per šventą musulmonų mėnesį
Jungtinės Karalystės musulmonų taryba šiandien pasmerkė teroristinį išpuolį Londone. Pasak tikinčiųjų, nukauti teroristai negerbia nei tikėjimo, nei gyvybės.
Pasaulis
D.Trumpas paragino musulmonus kovoti su terorizmu
Nors JAV administracija kaunasi dėl draudimo kelių šalių, kuriose daugumą sudaro musulmonai, gyventojams atvykti į JAV, prezidentas Donaldas Trumpas kreipėsi į tautą, kurios teritorijoje yra švenčiausia islamo vietovė, su raginimu užtikrinti musulmonų vienybę kovoje su terorizmu.
Pramogos
Lindsay Lohan priėmė Islamo tikėjimą?
Aktorės Lindsay Lohan gerbėjai šnabždasi, kad vakarėliais ir audringomis linksmybėmis bei viešais romanais pagarsėjusi moteris slapta priėmė Islamo tikėjimą.
Pasaulis
Vokietija tikslas – dar vienas draudimas musulmonėms
Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad šalyje turi būti draudžiama nešioti visą veidą dengainčius moteriškus apdarus. Tai ji pareiškė per Kriščionių demokratų partijos suvažiavimą, kuriame jos žodžiai buvo sutikti gausiomis ovacijomis.
Pasaulis
Prancūzijoje – įtampa dėl uždraustų musulmoniškų drabužių
Prancūzijoje įsigaliojęs draudimas viešuose vandens telkiniuose maudyti su burkianiais kelia vis didesnę įtampą.
Pasaulis
Vokietija nori uždrausti musulmunėms dėvėti burkas
Vokietijoje gyvenančios ir islamą išpažįstančioms moterys greitu metu viešose vietose gali būti prievrstos rodytis be tradicinio galvos ir vedio apdangalo – burkos. Uždrausti šį tradicinį musulmonių rūbų dalį siūlo šalies vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere.
Pasaulis
Prancūzijoje – nauji draudimai musulmonams
Pranzūcijos miestų merų druadimai kelias aistras visoje šalyje. Kanų miesto meras uždraudė paplūdymiuose vilkėti burkinius – musulmoniškus moterų maudymosi kostiumėlius, kurie dengia visą kūną ir plaukus.
ŽYMA
KLIMATAS