antradienis, liepos 7 d.
Pasaulis
16-metis įsilaužė į „Apple“ kompiuterines sistemas
Vienas australų moksleivis, esą svajojęs dirbti JAV technologijų milžinėje „Apple“, įsilaužė į šios kompanijos kompiuterines sistemas, pranešė Australijos žiniasklaida, tačiau pati įmonė penktadienį patikino, kad dėl šio incidento jokiems klientų duomenims pavojus iškilęs nebuvo.
Pasaulis
Netyčia nutekino beveik pusę milijono slaptažodžių
Estijos informacinės sistemos administracijos (RIA) Atsako į incidentus departamentas (CERT) maždaug 200 tūkst. estų per darbdavius informavo apie jų socialinių tinklų paskyrų slaptažodžių nutekinimą, pranešė visuomeninio transliuotojo ERR naujienų portalas.
Aktualijos
Kibernetinė ataka plastikos chirurgijos klinikoje: tarp nukentėjusiųjų ir žinomos britų žvaigždės
Britų policija antradienį pranešė tirianti kibernetinę ataką, per kurią iš vienos Londono plastikos chirurgijos klinikos buvo pavogta konfidencialių duomenų, tarp jų – kai kurių garsenybių nuotraukų.
Aktualijos
Konkurencingumo reitinge Lietuva nusileido šešiomis pozicijomis
Paskelbtame Pasaulio ekonomikos forumo konkurencingumo reitinge Lietuva išlaikė pernykštį indeksą, tačiau dėl kitų šalių progreso nukrito šešiomis pozicijomis. Tarp  137 valstybių pasaulio valstybių Lietuva užima 41 vietą.
Pasaulis
Kibernetinė ataka: bijoma naujo smūgio
Prasidėjus naujai darbo savaitei – pirmadienį – baiminamasi naujos kibernetinės atakos bangos. Apie tai, kad reikia ruoštis naujam išpuoliui perspėjo Europos ir D. Britanijos policijos bei saugumo agentūros.
Gyvenimas
Kibernetinė ataka prieš NHS – Rytų Londone atšaukiamos gydytojų apžiūros
Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Michaelis Fallonas pabrėžė, kad sveikatos apsaugos sistema (NHS) buvo jau ne kartą įspėta apie kibernetinių atakų pavojų. Nepaisant to, sistema nebuvo atnaujinta ir programišiai įsilaužė.
Anglijoje
„Brexit“: prieš balsavimą įvykdyta kibernetinė ataka
Tinklalapio, kuriame reikėjo registruotis balsavimui dėl „Brexit“, užstrigimas pernai galėjo būti užsienio valstybių bandymas kištis į referendumą. Įtariama, kad pernai birželį prieš vyriausybės tinklalapį buvo įvykdyta kibernetinė ataka.
Anglijoje
Prieš „Brexit“ – grėsmė nacionaliniam saugumui
Besiruošiant pradėti „Brexit“ procesą ES komisaras Julianas Kingas paskelbė apie būtinybę susirūpinti saugumu. Politikas įspėjo, kad Europai reikalingas stiprus bendradarbiavimas saugumo klausimu.
Pramogos
Įspėjo dėl Rusijos vykdomos propagandos
Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius apkaltino Rusiją, jog ši vykdo ilgalaikę ir gerai apgalvotą kibernetinių atakų, nukreiptų prieš vakarus, kompaniją.
Pramogos
Skandalas: pavogtos įžymybių sekso vaizdajuostės
Iš Bahamų kilęs vyras kaltinimas įsilaužimu į 130-jų įžymybių elektroninius paštus. Teigiama, jog įsilaužėlis sugebėjo pavogti asmenines nuotraukas, filmų scenarijus ir netgi sekso įrašus bei kitą informaciją.
Aktualijos
Dėl kompaniją sužlugdžiusios internetinės atakos suimtas paauglys
Po to, kai Jungtinėje Karalystėje (JK) populiari telefono ryšio ir interneto paslaugas tiekianti kompanija „TalkTalk“ patyrė milijonų klientų informaciją atskleidusią kibernetinę ataką, policija paskelbė suėmusi įtariamąjį, - pranešė naujienų portalas metro.co.uk.
Aktualijos
Lietuvis programišius „nulaužė” pagrindinius Manchesterio valdžios ir policijos puslapius
Lietuvis programišius trečiadienio naktį šiurpino Manchesterio pareigūnus. Pirma jis porą kartų iš eilės „nulaužė” pagrindinį policijos puslapį, o vėliau, manoma, pasikėsino ir į Machesterio oro uosto ir miesto tarybos internetines svetaines.
ŽYMA
KONKURENCINGUMO REITINGAS