ketvirtadienis, liepos 9 d.
Pasaulis
Kontrolė
Virš Honkongo tvenkiasi debesys: Kinija atidarė savo nacionalinio saugumo agentūrą
Kinija trečiadienį atidarė Honkonge nacionalinio saugumo agentūrą, leisiančią kinų agentams pirmą kartą atvirai veikti Honkonge pagal griežtą naują saugumo įstatymą, Pekinui viešai demonstruojant griežtesnę šio finansų centro kontrolę.
Pasaulis
Turkija sako kontroliuojanti COVID-19 pandemiją
Turkijoje koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemija yra kontroliuojama, trečiadienį pareiškė šalies sveikatos ministras, tačiau perspėjo piliečius, kad jiems vis dar reikia
Pramogos
JK ketina steigti „pirmąją interneto kontrolierę“
Jungtinės Karalystės vyriausybė trečiadienį pranešė ketinanti leisti savo ryšių reguliavimo institucijai stebėti interneto turinį ir skirti dideles baudas socialiniams tinklas, nesugebantiems šalinti „žalingos“ medžiagos.
Aktualijos
Žmogaus teisės
Kontrolierius nepatenkintas nekontroliuojamu žmonių sekimo terminu
Seimo kontrolierius paragino Valstybės saugumo departamento (VSD ) direktorių daugiau dėmesio skirti žmogaus teisių apsaugai, kontroliuojant pareigūnų veiksmus, ir užtikrinti pareigūnų vedamų bylų tinkamą tvarkymą. VSD žada atsižvelgti į rekomendacijas.
Lietuva
Nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. pasikeitė leidimo laikinai gyventi LR išdavimo tvarka
Nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. prašymą dėl leidimo laikinai gyventi užsieniečiai gali pateikti tik atvykę į Lietuvos Respubliką, išskyrus užsienietį, kuris yra lietuvių kilmės asmuo arba turi teisę atkurti Lietuvos Respublikos pilietybę Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo nustatyta tvarka, arba užsienietį, kuris yra perkeliamas įmonės viduje. Pastarieji užsieniečiai prašymą dėl leidimo laikinai gyventi taip pat gali pateikti Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei ar konsulinei įstaigai.
Komentarai
Valdiškos įmonės: švelniai prispausta uodega, plačiai pražioti nasrai
Valstybės valdomos įmonės (VVĮ) ir savivaldybių valdomos įmonės (SVĮ) yra vienos didžiausių ir kartu labiausiai pasislėpusių įtakos grupių Lietuvoje.
Gyvenimas
Pasitikrink, ar buvai tikras džentelmenas per Naujuosius
Jau praūžė didžiosios metų šventės, bet tai anaiptol nereiškia, kad domėtis vakarėlių etiketu per vėlu. Galbūt Giedriaus Drukteinio atsakymai į klausimus leis pasitikrinti, ar buvai tikras džentelmenas Naujamečiame pokylyje ar jaukiame vakarėlyje mylimosios namuose. Ir, be jokios abejonės, leis pasitaisyti ateityje, jei padarei „ką nors ne taip“.
ŽYMA
KONTROLĖ