ketvirtadienis, vasario 25 d.
Anglijoje
Bus balsuojama dėl nepasitikėjimo May
Įtakingas Didžiosios Britanijos Konservatorių partijos pareigūnas trečiadienį pareiškė, kad vėliau šiandien torių parlamentarai balsuos dėl nepasitikėjimo savo lydere ir šalies premjere Theresa May dėl nepopuliarios „Brexit“ sutarties, kurią ji praeitą mėnesį sudarė su Europos Sąjungos lyderiais.
Anglijoje
Briuselis tvirtina nesiruošiantis persvarstyti „Brexit“ susitarimo
Europos Sąjunga jau pasiūlė Didžiajai Britanijai „geriausią ir vienintelę įmanomą“ sutartį dėl „Brexit“ sąlygų ir nesiruošia jos persvarstyti, pirmadienį, artėjant balsavimui britų parlamente, įspėjo Europos Komisija.
Anglijoje
Britanija gali vienašališkai nutraukti "Brexit" procesą
Europos Sąjungos šalys gali vienašališkai nutraukti išstojimo iš bloko procesą, antradienį sakė ES aukščiausios instancijos teismo patarėjas teisiniais klausimais Manuelis Camposas Sanchezas-Bordona
Anglijoje
„Brexit“ priešininkai įteikė peticiją dėl antro referendumo organizavimo
Siūlymą surengti antrąjį referendumą dėl „Brexit“ šalininkai iš visų pagrindinių Didžiosios Britanijos partijų pirmadienį ministrei pirmininkei Theresai May įteikė peticiją su daugiau nei milijonu parašų jos rezidencijoje Dauningo gatvėje.
Anglijoje
Po ES viršūnių susitikimo „Brexit“ sutarčiai teks įveikti dar kelias kliūtis
Net jeigu Europos Sąjungos lyderiai per sekmadienį įvyksiantį susitikime pritartų Jungtinės Karalystės išstojimo sutarties pagrindinėms sąlygoms, šiai sutarčiai dar liks įveikti daugiau kliūčių. Kokie yra kiti žingsniai, laukiantys Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos procese?
Anglijoje
ES: britai dar gali atšaukti „Brexit“
Europos Vadovų Tarybos (EVT) lyderis Donaldas Tuskas patikino, jog ES yra pasirengusi atšaukti „Brexit“, britams to panorėjus.
Anglijoje
ES ministrai pasakė, ką galvoja apie susitarimą dėl „Brexit“
Europos Sąjungos ministrai pirmadienį paragino atsargiai žiūrėti į tikimybę greitai pasiekti susitarimą dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Bendrijos.
Anglijoje
Th. May iš ES tikisi kompromiso
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May trečiadienį atsakė į Europos Sąjungos kritiką jos vyriausybės planams dėl „Brexit“ pareikšdama, kad Briuselis taip pat turi pademonstruoti pasirengimą siekti kompromiso.
Anglijoje
ES lyderiai Zalcburge aptars paskutinį „Brexit“ derybų etapą
Europos lyderiai trečiadienį susirinks į viršūnių susitikimą mažinti vasarą kilusios įtampos dėl migracijos ir pasirengti paskutiniam derybų dėl „Brexit“ susitarimo etapui.
Aktualijos
Imigrantai iš ES per metus prie JK biudžeto prisideda daugiau nei britai
Naujausias ekonominis tyrimas atskleidė šokiruojančią tiesą – imigrantai iš Europos Sąjungos (ES) prie Jungtinės Karalystės (JK) biudžeto prisideda labiau nei eiliniai britai.
Anglijoje
Susitarimas dėl „Brexit" - vis dar realus ir gali įvykti labai greitai
Europos Sąjungos (ES) vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier pirmadienį pareiškė, kad „realu“ tikėtis, jog susitarimas su Londonu dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš Bendrijos sąlygų bus pasiektas per artimiausias aštuonias savaites, vis labiau artėjant „Brexit“.
Anglijoje
„Brexit“ strategija – katastrofa šaliai
Kurį laiką iš viešumos dingęs kontraversiškasis politikas Borisas Johnsonas priminė, kad dabartinis Jungtinės Karalystės „Brexit“ planas reiškia Europos Sąjungos pergalę derybose ir katastrofą jo šaliai.
Anglijoje
ES siūlo Didžiajai Britanijai po „Brexit“ glaudžiai bendradarbiauti vienoje srityje
Šią savaitę „Brexit“ derybose dalyvaujančios šalys tarėsi dėl savo ateities santykių ir aptarė ypač svarbius piliečių saugumo ir Europos stabilumo klausimus, penktadienį pranešė ES vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier.
Anglijoje
„Brexit" gali žlugti dėl sienos su Airija klausimo
Keblus Airijos sienos klausimas vis dar gali sužlugdyti pastangas susitarimą dėl Didžiosios Britanijos tvarkingo išstojimo iš Europos Sąjungos, penktadienį perspėjo ES derybininkas Michelis Barnier ir pabrėžė, kad būtina „skubiai“ ieškoti išeities.
Anglijoje
„Brexit": Europos Sąjunga Britanijai pateiks išskirtinį pasiūlymą
Europos Sąjunga nori sudaryti „ambicingą susitarimą“ su išstojančia Britanija, smarkiai viršijantį bet kokius ankstesnius bloko susitarimus su kitomis šalimis, trečiadienį pakartojo ES vyriausiasis derybininkas.
Anglijoje
Žmogus metė darbą, kad per visą Europą skelbtų žinią „Stop Brexit"
Jungtinės Karalystės narystę Europos Sąjungoje aistringai palaikantis britas paliko darbą ir yra užsibrėžęs kelis mėnesius važinėti po žemyną, kad jo kelionės maršrutų žemėlapis taptų per visą Europą užrašytais žodžiais „Stop „Brexit“ (Sustabdykite „Brexit“).
Anglijoje
Donaldas Trumpas spraudžia britus į kampą
Jungtinėje Karalystėje viešintis JAV prezidentas Donaldas Trumpas reikalauja, kad britų valdžia atsisakytų ilgai rengto „Brexit“ plano jeigu nori ateityje prekiauti su amerikiečiais.
Aktualijos
Kelionėms iš JK gresia papildomas mokestis ir pareiga
Netolimoje ateityje į Europos Sąjungos teritoriją keliaujantiems asmenims bus privaloma užpildyti specialią formą ir susimokėti papildomą mokestį – ši prievolė greičiausiai galios Jungtinės Karalystės gyventojams.
Anglijoje
„Brexit“: JK ir ES nesusitarė
Po Europos Sąjungos viršūnių susitikimo Briuselyje aiškėja, kad bendrijos ir Jungtinės Karalystės atstovams nepavyksta rasti bendros pozicijos dėl „Brexit“.
Anglijoje
„Brexit” sąskaita - 10 mlrd. didesnė nei manyta
Jungtinės Karalystės (JK) Parlamento nariai perspėjo, kad vadinamoji „Brexit” sąskaita šaliai pasitraukiant iš Europos Sąjungos (ES), gali būti 10 mlrd. didesnė nei skaičiuota iki šiol.
ŽYMA
KOPTAI