šeštadienis, vasario 27 d.
Aktualijos
Dienos grafikas
Likite namuose! Gerai, kaip liepsite
Gruodžio mėnesį gyvenimas Lietuvoje sulėtėjo, rodo „Google“ mobilumo duomenys, tačiau ne visose srityse – gyventojai dažniau nei įprasta vyko į
Pasaulis
Japonijoje stovinčiame kruiziniame laive koronovirusu užsikrėtę daugiau kaip 500 žmonių
Dar 88 žmonėms buvo diagnozuota naujojo koronaviruso infekcija kruiziniame laive, stovinčiame viename Japonijos uoste, antradienį pranešė medikai.
Pasaulis
Ginkluoti plėšikai Honkonge pavogė šimtus tualetinio popieriaus ritinėlių
Ginkluoti plėšikai Honkonge sugebėjo pavogti šimtus tualetinio popieriaus ritinėlių, kurių bendra vertė yra apie 120 eurų.
Pasaulis
Žemynas, kurį ką tik pasiekė koronavirusas, ruošiasi blogiausiam: reakcija gali būti neadekvati
Sparčiai plintantis koronavirusas sukėlė sumaištį daugelyje išsivysčiusių pasaulio šalių, tačiau Afrikoje – žemyne, kuris yra mažiausiai pasirengęs kovoti su epidemija – kol kas patvirtintas vienas susirgimo atvejis. Sveikatos apsaugos tarnybos vis dar ruošiasi blogiausiam.
Pramogos
D. Trumpas žino, kada baigsis koronaviruso krizė
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pareiškė manąs, kad daugiau nei 900 gyvybių pareikalavęs koronaviruso protrūkis užsibaigs balandį dėl šiltesnių orų.
Gyvenimas
Koronavirusas JK: keliems gydytojams diagnozavus virusą skubiai ieškomi jų pacientai
Anglijos visuomenės sveikatos priežiūros departamentas pranešė, kad sveikatos priežiūros darbuotojams buvo liepta savarankiškai karantinuotis, kai tik jiems buvo nustatytas koronavirusas.
Gyvenimas
Britai ketina pradėti vakcinos nuo koronaviruso bandymus su gyvūnais
Britų mokslininkams pavyko padaryti proveržį kuriant vakciną nuo naujojo koronaviruso, o bandymai su gyvūnais turėtų prasidėti ateinančios savaitės pradžioje, trečiadienį pranešė televizija „Sky News“, remdamasi Londone veikiančio Imperijos koledžo profesoriumi Robinu Shattocku.
Pasaulis
Ar medicininės kaukės gali apsaugoti nuo naujo koronaviruso?
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis, pabrėžia, kad medicininių kaukių dėvėjimas yra viena iš kvėpavimo takų infekcijų, tarp jų ir naujojo koronaviruso (2019-nCoV) infekcijos, prevencijos priemonė viruso paveiktose teritorijose.
Pasaulis
Koronavirusas: kas žinoma apie jo aukas
Pirmoji naujo, Kinijoje atsiradusio koronaviruso auka pasižymėjo ypatybėmis, kurios buvo būdingos ir daugumai vėliau nuo jo mirusių žmonių: tai buvo vyresnis nei 60 metų silpnos sveikatos žmogus.
Pasaulis
Koronaviruso infekcija diagnozuota vos gimusiam kūdikiui
Naujojo koronaviruso protrūkio epicentru tapusiame Kinijos vidurio mieste Uhane vienam naujagimiui ši infekcija buvo diagnozuota praėjus vos 30 valandų po gimimo, trečiadienį pranešė kinų valstybinė žiniasklaida.
Pasaulis
Koronaviruso aukų skaičius jau viršijo 400
Bendras užsikrėtusiųjų nauju koronavirusu skaičius Kinijoje pasiekė 20 400, patvirtinus 3235 naujus atvejus, antradienį pranešė Nacionalinė sveikatos komisija.
Pasaulis
Koronavirusas nesitraukia: užfiksuotas didžiausias mirčių skaičius per vieną dieną
Kinijoje išplitusio naujo koronaviruso aukų padaugėjo iki 170, taip pat patvirtinta daugiau kaip 1700 naujų užsikrėtimo atvejų, ketvirtadienį pranešė vyriausybė.
Pasaulis
URM suskaičiavo Kinijoje esančius lietuvius, du iš jų yra pačiame koronaviruso židinyje
Du Lietuvos piliečiai registravosi esantys kiniško koronaviruso židinyje Uhano mieste, antradienį pranešė naujienų portalas 15min.lt.
Pasaulis
Žiniasklaida: sukurti skiepai nuo pasaulį šiurpinančio koronaviruso
Honkongo tyrėjų grupė jau sukūrė vakciną nuo koronaviruso, atsiradusio Kinijos Uhano mieste, antradienį pranešė Azijos šalių žiniasklaida.
Lietuva
Lietuvos oro uostuose – laikinosios priemonės koronaviruso rizikai suvaldyti
Pasaulyje netylant kalboms apie koronaviruso grėsmę Kinijoje Lietuva imasi laikinųjų papildomų atsargos priemonių. Nuo šeštadienio visuose trijuose Lietuvos oro uostuose budi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai. Jie konsultuoja Kinijoje keliavusius asmenis. Anot specialistų, Lietuva yra pasiruošusi suvaldyti tokio masto riziką.
Pasaulis
Nerimas Kinijoje: prognozuoja dar tūkstantį užsikrėtimo naujuoju virusų atvejų
Kinijos Uhano miesto, atsidūrusio naujo mirtinai pavojingo viruso protrūkio epicentre, meras paskelbė, jog tikisi dar tūkstančio patvirtintų užsikrėtimo atvejų, pranešė valstybinis transliuotojas CCTV.
Pasaulis
Koronavirusas
Dėl 26 gyvybių pareikalavusio viruso Kinijoje ribojamas susisiekimas
Kinija penktadienį izoliavo milijonus žmonių, gyvenančių netoli naujo koronaviruso protrūkio epicentro, nutraukdama viešąjį susisiekimą devintame mieste, šaliai imantis precedento neturinčių karantino priemonių
Pasaulis
Koronavirusas Kinijoje: sprendžiama, ar skelbti ekstremalią situaciją
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ELPKC) praneša, kad 2019 m. naujojo koronaviruso 2019-nCoV) protrūkis, kilęs Uhano mieste, ir toliau plečiasi. Šiandien vyksta PSO sušauktas posėdis, kuriame bus nuspręsta, ar susidariusi padėtis dėl 2019-nCoV atitinka pasaulinio lygio ekstremalią situaciją, ir pateiktos rekomendacijos dėl situacijos valdymo.
Pasaulis
Koronovirusas
Kinija: naujuoju koronavirusu žmonės gali užsikrėsti nuo kitų žmonių
Kinijos aukšto rango užkrečiamųjų ligų specialistas patvirtino, kad šalyje išplitęs naujas koronavirusas, panašus į sukeliantį ūmaus kvėpavimo takų sindromą (SARS), užsikrėtusio
Pramogos
Vaistinėlė vasarai ir atostogoms
Pildant lagaminus ar krepšius atostogoms be drabužių, tinkamos avalynės, galvos apdangalų ir kitų būtinų daiktų, svarbu nepamiršti ir šeimos vaistinėlės. Vaistininkas Rimvydas Blynas pataria, kuo pasirūpinti prieš atostogas, kad nemalonūs netikėtumai jų nesugadintų.
ŽYMA
KORONOVIRUSAS