šeštadienis, sausio 23 d.
The Economist
Didžiausios pasaulinės įmonės traukiasi
Reikšmingiausia pastarųjų trijų dešimtmečių verslo idėja susidūrė su rimtomis bėdomis
Aktualijos
Šią savaitę įsigalioja penkios svarbios pašalpų pataisos
Šią savaitę oficialiai įsigalioja net penkios svarbios socialinės paramos pataisos, kurios paveiks daugelį Jungtinės Karalystės gyventojų. Bene svarbiausia iš jų – pokyčiai paramos sitemoje šeimoms, kurie turi daugiau nei vieną vaiką. Taip pat keičiasi negalios, būsto, netekties iš išmokų šeimai taisyklės.
Aktualijos
Tūkstančiams drastiškai sumažintos būsto pašalpos
Pasirodo, Vyriausybei sumažinus būsto pašalpas, tūkstančiui Jungtinėje Karalystėje (JK) sunkiai besiverčiančių šeimų būsto pašalpos sumažėjo iki 50 p. per savaitę.
Aktualijos
Valdžia ir vėl mažina būsto pašalpas
Jungtinės Karalystės (JK) Vyriausybė pranšė planuojanti dar labiau mažinti pašalpas būstui. Šį kart labiausiai nukentės jauni žmonės.
Aktualijos
Britė verslininkė neteisėtai gavo £80 tūkst. pašalpų
Britė verslininkė Nicola Alcock melavo, kad yra vieniša motina ir prašė, kad valstybė jau suteiktų būsto bei vaikų priežiūros paramą. Per penkerius metus moteris neteisėtai gavo apie 80 tūkst. svarų sterlingų pašalpų.
Aktualijos
Iškeldinimo tempai: antstoliams darbo užtektinai
Vien tik į Anglijos gyventojų namus antstoliai pasibeldžia ir žinią apie iškeldinimą praneša daugiau nei šimtą kartų kasdien, dar daugiau vis dar turi stogą virš galvos, bet nėra dėl jo garantuoti.
Aktualijos
Už privataus būsto nuomą sumokama dvigubai daugiau
Žmonės, kurie privačiai nuomoja būstą kitiems, praėjusiais metais netiesiogiai gavo net 9,3 milijardus svarų „būsto pašalpos“ pinigų. Tai yra dvigubai didesnė suma už tą, kurią jie gaudavo prieš dešimtmetį.
Aktualijos
Augančios nuomos kainos iš namų veja nepasiturinčias šeimas
Dėl naujausių vyriausybės pašalpų įstatymų pakeitimų tūkstančiai mažas pajamas gaunančių šeimų bus priverstos apleisti savo būstus. Ne gana to, kad sumažės teikiamų pašalpų suma, nekilnojamo turto nuomos kainos ženkliai šoktels iki 2020-ųjų metų, - pranešė theguardian.com.
Aktualijos
Žada gerokai apkarpyti būsto pašalpas
Jungtinės Karalystės valdžia svarsto priversti būsto pašalpas gaunačius žmones atverti ir taip tuščias kišenes ir patiems prisidėti prie nuomos mokėjimo. Taip politikai stengiasi sumažinti dabar 12 milijardų svarų siekiančią valstybės sąskaitą vien už socialines išmokas, pranešė šaltiniai vyriausybėje.
Aktualijos
Šiuolaikinis Robinas Hudas: būsto pašalpas išdalino bėdžiams
Pasinaudojęs tarnybine padėtimi, namų ūkio pareigūnas įtariamas vykdęs didelias būsto pašalpų permokas draugams bei skurdžiau gyvenantiems. Vyras iššvaistė per 10 tūkst. svarų.
Aktualijos
Už apgavystes dėl pašalpų nubausta lietuvė gali netekti darbo
Už sukčiavimą gaunant jai nepriklausiančius 9 tūkst. svarų būsto pašalpų, nuteista lietuvė susidūrė su naujais nemalonumais. Šįkart socialine darbuotoja dirbanti moteris dėl apgavysčių su pašalpomis nemalonumų susilaukė darbovietėje.
Aktualijos
Būstas Anglijoje: socialiai remtiniems – nuolaidos perkant
Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Davidas Cameronas žada suteikti progą 1,3 mln. šeimų, gyvenančių socialiniuose būstuose, įsigyti savo namus.
Aktualijos
Benamė imigrantė atgaus namus Londono centre
Iš pašalpų gyvenanti penkių vaikų mama, kuri nesutiko kraustytis į valdžios jai siūlomą būstą už Londono ir pavertė save bename, pasiekė beprecendentę pergalę. Aukščiausias teismas nusprendė, kad iš buto pačiame Londono centre, Westminsteryje, ją išmetę valdininkai pasielgė netinkamai.
Aktualijos
Pašalpos Anglijoje: iš nekalbančių angliškai atims išmokas
Anglijos konservatorių partija ruošia planus, kaip skatinti šalyje gyvenančius imigrantus pradėti kalbėti angliškai. Siūloma įvesti dar griežtesnes sankcijas anglų kalba nekalbantiems imigrantams. Planuojama, kad iš asmenų, kurie nešneka angliškai ir atsisako mokytis kalbos, bus atimtos būsto pašalpos (angl. Housing Benefits), - pranešė portals telegraph.co.uk.
Aktualijos
Pašalpos Anglijoje: sankcijos skatina savižudybes
Kilus įtarimams dėl bedarbių pašalpų sankcijų taikymo veiksmingumo, Jungtinės Karalystės parlamentarai paragino kuo greičiau atlikti nepriklausomą tyrimą. Po įvykusių incidentų spėjama, kad sankcijos gali būti per griežtos, o jų netinkamas taikymas sukelti depresiją ir netgi vesti prie savižudybės, - pranešė portalas independent.co.uk.
Aktualijos
Nusukę 42 tūkst. svarų pašalpų vis tiek išsisuko
42 tūkst. svarų pašalpų gavusi pora sugebėjo savo vaikus leisti į privačią mokyklą. Tačiau dėl valdininkų klaidos, nuo bausmės sukčių pora išsisuko.
Aktualijos
Biudžetas: planuoja mažinti ir mokesčius, ir pašalpas
Pagrindiniu biudžeto svarstymo klausimu šiemet kaip įprasta taps taupymas. Iždo kancleris George‘as Osborne‘as planuoja paskelbti įplaukų didinimo bei deficito mažinimo planą, kuris šiemet labiausiai pakenks pašalpas gaunantiems asmenims.
Aktualijos
Nusukusi 66 tūkst. svarų pašalpų išvengė kalėjimo
Nepaisant apgavysčių, siekiant gauti daugiau nei 60 tūkst. svarų per įvarias pašalpas, dviejų vaikų mama išvengė kalėjimo. Moteris išsisuko tik su bausmės vykdymo atidėjimu ir paliepimu atlikti 100 valandų viešųjų darbų.
Aktualijos
Vieniša mama iš pašalpų apkeliavo pasaulį
Viena dukrytę auginanti britė prisipažino iš valstybės skiriamų pašalpų apkeliavusi pasaulį. Svajonių kelionei su dešimties mėnesių dukra britė išleido 3000 svarų mokesčių mokėtojų pinigų.
Aktualijos
Benamei imigrantei neįtinka gyventi ne Londono centre
Iš pašalpų gyvenanti penkių vaikų mama, imigrantė iš Kongo Demokratinės respublikos atsisako jai siūlomo būsto už Londono. Moteris jau trejus metus teisiasi su Westminsterio miestu, kad šis grąžintų ją į butą Londono centre. Jei moteris teismus laimės, laukia perversmas visoje nuomos rinkoje.
ŽYMA
KORPORACIJOS