trečiadienis, sausio 27 d.
Ekonomika
GYNYBOS TECHNOLOGIJOS
Kariai su mikroskopais
Unikalios technologijos šalių kariuomenėms suteikia gynybinį pranašumą, todėl būtina rūpintis vietos inovacijomis. Mūsų gynybos sektorius, regis, jau pasiekė lūžio tašką. Už
Pasaulis
Rusijos gynybos ministras pripažino jaučiantis didelę nostalgiją Sovietų Sąjungai
Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pripažino jaučiantis nostalgiją Sovietų Sąjungai, pareiškė norįs, kad Sibire iškiltų bent dar du dideli miestai.
Pramogos
Krepšininkas M. Pocius pasidalino velykine ką tik gimusių dvynukų nuotrauka
Buvusį krepšininką Martyną Pocių su žmona Viktorija vasario pabaigoje aplankė dvigubas džiaugsmas – porai gimė dvynukai.
Pramogos
Oksana Pikul-Jasaitienė atskleidė, ką gavo dovanų nuo Velykų bobutės (foto)
Dainininkei, grupės „OMG“ narei bei vizažistei Oksana Pikul-Jasaitienei šįkart Velykos tapo išskirtinės. Moteris ne tik paminėjo šią gražią pavasario šventę su šeima, bet ir spėjo pakeliauti – vedė seminarą Nyderlanduose.
Pramogos
Ne visuose pasaulio kraštuose per Velykas kiaušiniai svarbiausi
Margučius ir šokoladą nešantis Velykų Zuikis jau daug metų neužleidžia pozicijų kaip vienas pagrindinių šventės simbolių. Jo žvaigždės valanda išmušė dar XVIII amžiuje: nuo tada tikima, jog zuikiai ir kiaušiniai simbolizuoja vaisingumą bei atgimstančią pavasarinę gamtą.
Gyvenimas
Trys klasikiniai velykinių pyragų receptai, kurie tiks ne tik per šventes
Velykos – nuostabi, pavasariška ir visos šeimos mėgstama šventė, kai stalas lūžta nuo įvairiaspalvių patiekalų gausos. Visose kultūrose Velykų proga kepami ir gardūs pyragai. „Tiesa“ dalinasi trimis receptais. Prižadame – pirštus apsilaižysite!
Pramogos
Humoristė V. Mačiulienė dalina patarimus moterims
Kada išgirsime daugiau teisybės nei pažvelgę į realybę linksmesniu kampu? Būtent taip nutiks ir pokalbyje su humoriste Violeta Mičiuliene, kurio metu dalinami rimtai nerimti balandžio 1-osios patarimai moterims.
Gyvenimas
Velykinis pyragas šventiniam lietuvių stalui (trys receptai)
Etnologas Libertas Klimka sako, kad seniau Šv. Velykoms buvo gaminama daug gardžių ir gilią prasmę turinčių patiekalų, šios tradicijos suvienydavo šeimas.
Gyvenimas
Šventinis stalas: paprastai, bet dailiai
Prisikėlimo šventei svarbu ne tik margini kiaušiniai ir gardūs patiekalai, bet ir dėmesys stalo puošmenoms.
Pramogos
Velykinių margučių idėjos (foto)
Yra daugybė būdų Velykoms pasiruošti pagrindinių šios šventės simbolių – margučių. Šiais laikais jau neapsiribojama tradiciniais marginimo būdais, kartais dekoracijos paruošiamos netgi nenaudojant dažų.
Aktualijos
Europos Sąjunga kurs „karinę Šengeno erdvę“
Europos Sąjunga, reaguodama į Rusijos keliamą grėsmę, sieks palengvinti karių ir tankų judėjimą Bendrijos teritorijoje ir taip sukurti sąlygas kariniam transportui, panašias į jau esančias Baltijos šalyse.
Gyvenimas
Šiuolaikiškai įdarytų kiaušinių receptai
Įdaryti arba farširuoti kiaušiniai – vienas populiariauisų Velykų stalo patiekalų, be kurio šios šventės neįsivaizduoja daugelis. Jeigu jums šiek tiek pabodo klasikinis, lietuvoje populiarus silkėmis, grybais, šprotais įdarytų kiaušinių skonis, kviečiame išbandyti šiuos naujus receptus. Prižadame, svečiai jus tikrai pagirs už išradingumą.
Gyvenimas
Namų dekoro idėjos puošiantis šv. Velykoms
Nejučia atėjus pavasariui, netrukus į duris pasibels ir viena gražiausių metų švenčių – Šv. Velykos. Šios, ypač vaikų mėgstamos šventės atmosferą kurti galite pradėti jau dabar, papuošdami namus velykiškomis dekoracijomis. „Tiesa” dalinasi trimis idėjomis, kaip jaukiai, pigiai ir pavasariškai pasipuošti namus.
Gyvenimas
Velykoms artėjant: kokie kiaušiniai maistingiausi
Artėjant Šv.Velykoms dažnas rūpinasi kiaušinių dažais, stalo dekoracijomis ir iš anksto ruošiasi skanumynus. Ekspertai tikina, kad norint per šventę mėgautis ir pačiais maistingiausiais bei skaniausiais kiaušiniais, apie juos galvoti reikėtų jau dabar, likus daugiau nei dviems savaitėms.
Pramogos
Būtina žinoti prieš Velykas: britai paskelbė verdiktą dėl kiaušinių
Ne vienas iš vaikystės prisimename suaugusiųjų draudimus vengti žalių kaušinių, kuriuose esą slypi kaip reikiant susargdinti galinčios salmonelės. Ypač šios bakterijos pavojingos besilaukiančios moterims ir vyresnio amžiaus žmonėms.
Pramogos
Internautai šėlsta – nespėjus pasibaigti Kalėdoms jau prasidėjo Velykos
Antrąją šventų Kalėdų dieną įprasta parduotuvių lentynose matyti pudingus, pyragus ir kitus skanėstus, tačiau dar niekada nėra buvę taip, kad gruodžio 26 – ąją, parduotuvių lentynos būtų nuklotos šokoladiniais velykiniais kiaušiniais.
Aktualijos
Žydrųjų padangių sargai
Kokie sąjungininkų lėktuvai saugo Baltijos šalių oro erdvę?
Aktualijos
Krašto apsaugos ministras R.Karoblis: „Karinis aktyvumas Baltijos regione išaugo“
Karinis aktyvumas Baltijos jūros regione pastaruoju metu išaugo, bet situacija yra kontroliuojama, sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.
Aktualijos
D. Trumpas pagyrė Lietuvos įsipareigojimą didinti gynybos biudžetą
Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pagyrė Lietuvos įsipareigojimą didinti gynybos biudžetą ir kitąmet krašto apsaugai skirti NATO numatytą 2 proc. nuo bendrojo vidaus produkto rodiklį.
ŽYMA
KRAŠTO APSAUGA