sekmadienis, vasario 28 d.
Aktualijos
Po Brexit lietuviai dažniau galvoja apie grįžimą į tėvynę: kur ieškoti pagalbos?
Nors viešojoje erdvėje aršiausiai eskaluojamas lietuvių emigracijos klausimas, visgi pastaruoju metu nemažai išvykusiųjų pasvajoja apie grįžimą į Lietuvą. Kaip tikina migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“ projekto koordinatorius Justinas Uba, šiek tiek aktyviau apie grįžimą į Lietuvą pradėta domėtis Jungtinei Karalystei paskelbus apie ketinimą trauktis iš Europos Sąjungos.
Aktualijos
Atskleisti migracijos planai po „Brexit“: įgūdžiai svarbiau už kilmę
Kai tarp Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos nebeliks laisvo judėjimo, kad sukontroliuotų žmonių patekimą į šalį, bus taikoma nauja imigracijos sistema, teigiama Bbc.com.
Sveikata
Suomijoje – pietų miegas darbo vietose: tam net samdomi ypatingi specialistai
Suomijoje, Helsinkyje, vis labiau populiarėja miegas darbo vietoje. Taip, supratote teisingai. Suomijos darbo sąjungų atstovai priėmė išvadą, kad keliasdešimt minučių trunkantis miegas darbo vietoje ne tik teigiamai veikia darbuotojų produktyvumą, bet ir turi įtakos įmonės klestėjimui. Be to, jei jau leidžiama darbuotojams valandą praleisti snaudžiant specialiai tam pritaikytoje patalpoje, už tą laiką darbdavys taip pat privalo mokėti, rašo Theqtimes.com.
Aktualijos
Migrantai iš ES, prieš įsidarbindami JK, privalės turėti 30 000 svarų sterlingų
Kitą savaitę Britanijos valdžia planuoja paviešinti pranešimą, kuriame bus skelbiama, jog Europos Sąjungos migrantai, panorę po „Brexit“ atvykti dirbti į Britaniją, iš anksto turės turėti darbą, kurio atlyginimas sieks 30 000 svarų sterlingų pre metus.
Pramogos
Anglijos karalienė ieško darbuotojo
Ar kada svajojote dirbti pačiai Anglijos karalienei? Galbūt pats metas šį troškimą išpildyti, kadangi Jos Didenybė ieško žmogaus, galinčio prisijungti prie namų ūkio komandos Bakingamo rūmuose.
Pasaulio lietuviai
Svajonių darbas: lietuvė uždirba pinigų gyvendama prabangiuose viešbučiuose
Lietuvės Karolinos Valeikaitės gyvenimas daugeliui primena pasaką. 25-erių mergina keliauja po pasaulį, gyvena prabangiausiuose ir egzotiškiausiuose viešbučiuose, o už tai ne tik nemoka pinigų, bet dar gauna didžiulį honorarą. Karolinos darbas – savo kailiu išbandyti ir patirti viešbučių siūlomus patogumus, juos nufotografuoti ir aprašyti asmeninėje socialinio tinklo paskyroje bei tinklaraštyje.
Lietuva
Jungtinės Karalystės bankas stabdo veiklą Lietuvoje
Jungtinės Karalystės (JK) bankas „Barclays“ stabdo operacijų centro Lietuvoje veiklą – apie 460 darbo vietų ji perkelia į nuo 2016 metų Vilniuje veikiančią tarptautinę programavimo ir informacinių technologijų bendrovę „HCL Technologies“ (HCL).
Aktualijos
4 mln. britų darbininkų gyvena skurde
Pernai Britanijoje dirbančių, tačiau galą su galu sunkiai suduriančių žmonių skaičius pasiekė 4 mln. Tai reiškia, kad maždaug kas aštuntas dirbantis žmogus yra laikomas vargšu.
Pasaulio lietuviai
Kita emigracijos pusė: neišmokėtos algos ir išvarymas iš būsto
Neretai emigruojantys tautiečiai darbą užsienyje suranda per lietuviškas bendroves. Jos gali suteikti ir darbą, ir būstą, ir visą reikalingą informaciją. Vis dėlto kartais emigrantai būna apgauti ir jiems paprasčiausiai nusvyra rankos. Su tokia istorija į Alfa.lt kreipėsi viena skaitytoja.
Aktualijos
Jungtinėje Karalystėje darbo neteks šimtai „Ikea“ darbuotojų
Viena didžiausių baldų kompanijų visame pasaulyje „Ikea“ praneša, kad įgyvendinant naują tarptautinį planą, planuojama atleisti daugiau nei 7500 darbuotojų visame pasaulyje.
Aktualijos
JK drąstiškai sumažėjo darbininkų
Artėjant „Brexit“, Didžiojoje Britanijoje dirbančių darbininkų iš Europos Sąjungos (ES) skaičius trečiąjį ketvirtį sumažėjo labiausiai nuo 1997 metų, kuomet buvo pradėta rinkti šiuos duomenis, parodė paskelbti oficialūs duomenys.
Pramogos
Paaiškėjo, kas neturės darbo
Be darbo tikriausiai liks nekvalifikuoti vidutinio amžiaus žmonės – greičiausiai mes tiesiog juos išlaikysime. Faktas, kad bus daug depresuotų, sutrikusių žmonių, o su tokiais visuomenė vargiai galės kurti naujas darbo vietas. Taip ateitį piešia Lietuvoje viešėjęs airių vadybos filosofas, rašytojas, profesorius Charlesas Handy. Jo teigimu, užaugome visuomenėje, kuri sakydavo, kad visiems mums duos darbo, tačiau taip tikrai nebus. Pasak C. Handy, negalime sukurti darbo visiems: tai per daug sudėtinga.
Aktualijos
JK bus naikinama tūkstančiai darbo vietų
Restruktūrizaciją vykdantis farmacijos milžinas „Novartis“ antradienį paskelbė iki 2022-ųjų Šveicarijoje panaikinsiantis daugiau nei 2 tūkst. darbo vietų, dar 400 darbo vietų gali būti panaikinta Jungtinėje Karalystėje.
Anglijoje
Britų kompanija ruošiasi atleisti dešimtis tūkstančius darbuotojų
Jeigu Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) sąlygos bus nepalankios, darbo gali netekti dešimtys tūkstančių „Jaguar Land Rover“ darbuotojų, įspėjo automobilių gamintojos generalinis direktorius Ralfas Spetha.
Pramogos
Ką daryti, kad po atostogų nereikėtų atostogų?
Tai, kaip planuojame darbus prieš atostogas ir po jų, ne mažiau svarbu nei pačios atostogos, sako psichologė Evelina Adakauskienė. Netinkamai paskirstę darbo krūvius jausime stresą ir tinkamai nepailsėsime. Be to, atostogų planavimas suteikia daug džiaugsmo dar joms neprasidėjus, tačiau verta palikti laiko ir spontaniškiems sprendimams. Ir bent jau ilsėdamiesi pamirškite darbo paštą, kitaip padarysite sau meškos paslaugą, primena psichologė.
Pramogos
Svajojate dirbti Buckinghamo rūmuose? Karalienė ieško darbuotojų
Maisto gerbėjai turėtų pasirūpinti savo gyvenimo aprašymais, mat, kaip praneša people.com, Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II ieško virtuvės darbuotojo. Siūlomas darbas pilnu etatu su tam tikromis privilegijomis, pavyzdžiui, gyvenimu Buckinghamo rūmuose.
Aktualijos
JK rekordiškai sumažėjo darbuotojų iš Europos Sąjungos
Per pastaruosius tris mėnesius iki birželio mėnesio, nedarbo lygis Jungtinėje Karalystėje nukrito 65 tūkst. iki 1,36 mln. žmonių ir yra žemiausias per 40 metų ,patvirtino Nacionalinio Statistikos departamento paviešinti duomenys.
Pramogos
Kaip pamilti nemėgstamą darbą? Yra išeitis
Nedaug žmonių pasaulyje užsiima tuo, kas jiems prie širdies. Dauguma dirba tokius darbus, kur jiems pavyko įsitaisyti ir kur juos daugmaž tenkina atlyginimas.
Aktualijos
Smūgis JK rinkai - darbo neteks tūkstančiai
Bankrutavusi Didžiosios Britanijos mažmenininkė „Poundworld“ uždarys visas likusias parduotuves, taip pat savo skirstymo centrą ir pagrindinę būstinę, pranešė mažų kainų prekybos tinklo administratoriai.
Gyvenimas
Paprastas būdas sužinoti, ar Jums dar ne laikas keisti darbą
Vasara ne tik atostogų, bet ir apmąstymų metas. Galbūt savo darbe jaučiatės prastai, tačiau niekaip nenusprendžiate ką daryti? Tyrimai rodo, kad daugybė žmonių lieka dirbti nemėgiamuose darbuose ilgiau nei norėtų. Yra begalė priežasčių, kodėl žmonės lieka darbuose, kurių iš tiesų nemėgsta, o dažnai ir nekenčia. Viena iš tokių priežasčių yra nepasitikėjimas savo jausmu ir baimė suklysti, priimti neteisingą sprendimą. Kaip žinoti, kad tai nėra tik akimirkos jausmas, ir kad jau laikas į gyvenimą įnešti pokyčių?
ŽYMA
KREDITO UNIJA