ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
Verslas
V.Vasiliauskas: dvi kredito unijos – ties nemokumo riba
Kapitalo pakankamumo normatyvo dabar nevykdančioms dviems kredito unijoms gresia nemokumas, įspėja Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas.
Verslas
Trečdalis šalies kredito unijų dirbo nuostolingai
Lietuvoje veikiančios kredito unijos pernai kartu patyrė 38,8 tūkst. eurų neaudituotų nuostolių — kur kas mažiau nei 2015 metais, kai jų nuostoliai siekė 3,6 mln. eurų.
Gyvenimas
Rinkis laimę
Ar visada susimąstome, kas svarbiausia gyvenime? Daugelis tiek susirūpinę vykdome visus „reikia“ ir „privalau“, kad tarsi nelieka laiko pagalvoti: o kas gi svarbu man pačiai? Manytume, šie gyvenimiška patirtimi paremti pastebėjimai privers stabtelti ir peržvelgti savo dienas ir darbus. Kol dar ne per vėlu susidėlioti savo gyvenimo akcentus...
Gyvenimas
Seksą irgi reikia planuoti
Garsus Didžiosios Britanijos psichologas ir seksologas daktaras Marty Kleinas iš pagrindų sukritikavo vyraujančią nuomonę, kad brandžiame ar net gerokai vyresniame amžiuje žmogaus seksualinis gyvenimas tampa mažiau intensyvus. Po 30 metų tyrinėjimų ir daugybės pokalbių su įvairaus amžiaus poromis jis priėjo prie nuomonės, kad vyresnio amžiaus žmonėms mėgautis sekso teikiamais malonumais trukdo ne amžius, o vis tie nelemti stereotipai.
Sveikata
Emocijos virsta... antsvoriu
Kelias į dailesnes formas turi prasidėti nuo kovos su emociniu valgymu. Kaip mes galime sau pagelbėti?
Gyvenimas
Paprastas laimės testas
O, kaip mes visi trokštame būti laimingi! Bet ar esame? Kartais galbūt ir patys nebežinome, nes laimė juk nepriklauso nei nuo turtų dydžio, nei nuo pareigų aukščio, nei nuo kūno svorio.
Pasaulis
Vėjuotosios Vėlinės
„Dabar gal ir aprimo vėlės ir kitos šmėklos mūsų šventojoj žemelėj, bet seniau, matyt, jų būta visur pilna, o jau Vėlinių vakarą ir didžiausi drąsuoliai ne tik niekur nėjo iš gryčios, bet ir gryčioj neapsiėjo be šventenybių“, – rašė žymus lietuvių kraštotyrininkas Balys Buračas.
Gyvenimas
Kaip atsakyti į „nepatogius“ klausimus
„Kokia tavo alga?“ „Kada ištekėsi?“ – tokie ir panašūs „nepatogūs“ klausimai kiekvieną gali išmušti iš pusiausvyros ir ilgam sugadinti nuotaiką.
Sveikata
7 Būdai gyventi geriau
Daug gyvenime pasiekę žmonės nuolat klausinėjami, kur jų sėkmės paslaptis. B. Tracy‘s, knygos „Dėmesio centras“, mokančios visaverčio gyvenimo, autorius siūlo asmeninės ir profesinės sėkmės pamokas, kurias jis pats atrado ir apibendrino daugiau nei trisdešimt metų tyrinėdamas sėkmingus žmones ir netgi skambiai pavadino jas XXI amžiaus pamokomis.
Sveikata
Įdomūs faktai apie maistą ir gėrimus
Gaidžio plunksna stiklinėje Visi mes mėgstame gerti kokteilius. Jie gali būti pačių įvairiausių skonių, spalvų ir stiprumo, bet visi turi bendrą bruožą – juos galima gerti per šiaudelį. O ar žinote, kaip atsirado toks gėrimo pavadinimas?
Gyvenimas
Kodėl bankrutuoja šeimyniniai santykiai?
Ar žinojote, kad šeimyninių santykių krizė vystosi pagal tuos pačius dėsnius, kaip ir finansų sistemos krizė? Bent jau taip tvirtina žurnalistės Paula Szuchman ir Jenny Anderson, „Newsweek Daily Beast“ ir „The Wall Street Journal“ bendradarbės, rašančios analitinius straipsnius apie tai, kas privedė JAV ekonomiką prie krizės 2008-aisiais.
Gyvenimas
Savimasažas pavargusioms kojoms
Nors visi žinome, kad kūno masažas – labai naudinga procedūra visam organizmui, bet ne kiekvienas tam susiruošiame vis skųsdamiesi laiko stoka, neretai – ir pinigų stygiumi. Bet žinovai sako, ir mes šiandien norime jums priminti, kad visai nesunkiai galime pasimasažuoti ir patys. Ir dar: masažas gali būti ir vietinis.
Sveikata
Netikėti pagalbininkai buityje
Ar žinote, kad cukrus, tas „baltasis priešas“ gali būti puikus kasdienis Jūsų pagalbininkas buityje? Taigi, neskubėkime jo išmesti į šiukšliadėžę, net jei nutarėme maitintis sveikai ir arbatos nebesaldinti. Kaip, beje, neišmeskime ir išgertos kavos tirščių ar arbatos žolelių. Visa tai galime puikiai panaudoti savo aplinkoje!
Gyvenimas
Penki Tibeto pratimai
Kiekvienas savyje mes turime savo jaunystės šaltinį. Norite būti jauni ir sveiki? Nieko nelaukdami kas rytą pradėkite daryti (jei dar nedarote) šį nesudėtingą pratimų kompleksą, kuris, kaip teigia knygos „Jaunystės šaltinis: 5 Tibeto pratimai“ autorius Peteris Kelderis ir daugybė šiuos pratimus kasdien praktikuojančių žmonių, sureguliuoja visas išsiderinusias organizmo funkcijas bei sustabdo senėjimą.
Gyvenimas
Kaip teisingai pyktis?
Padėti išsaugoti gerus poros ar sutuoktinių santykius padeda sąmoningai pasirinkta džiaugsmingo gyvenimo filosofija. Kitais žodžiais tariant, tai metodika, kai siekiama vienintelio tikslo – tapti laimingais ir tokiais būti kasdien, kiekvieną akimirką.
Gyvenimas
Dovanoti čekį? Ne!
Gauti dovanų visuomet malonu. Bet kodėl dažnai sakoma, kad dovanodami kitam dovanojame sau? Mokslininkų atliktų tyrimų duomenys rodo, kad dovanų teikimo akimirką didesnį poveikį dažniau patiria dovanotojas, o ne tas, kuriam dovana atitenka. Pavyzdžiui, JAV buvo atliktas tyrimas, kurio metu tyrimo dalyviams buvo įteikta po 20 dolerių ir vienų paprašyta nusipirkti ką nors sau, kitų – kitiems. Įvertinus laimės pojūtį paaiškėjo, kad dovanojusiųjų laimės rodikliai daug aukštesni. Tai iš tiesų parodo, ką mes galvojame, jaučiame, ieškodami dovanos, ir koks mūsų požiūris į tą žmogų, kuris tos dovanos nusipelnė.
Sveikata
Gero apetito!
Orams vėstant aštroko skonio meksikietiškos virtuvės patiekalai maloniai sušildys gomurį, o gal ir padės prisiminti kaitrią vasarą ar dar neatvėsusius įspūdžius iš kelionių po šiltus kraštus. Vienas iš tokių skanių ir nesunkiai pagaminamų patiekalų yra fahitos. Jos gali būti įvairios – su jautiena, su krevetėm ir kt.
Sveikata
Dietologai sukūrė naują idealios figūros formulę
Kūno masės indeksas (KMI) – tai ūgio ir svorio santykis, apskaičiuojamas pagal šią formulę: KMI = svoris (kg):ūgis² (m), kitaip tariant, svorį, išreikštą kilogramais, padalijus iš ūgio, pakelto kvadratu (išreikšto metrais). Daugybę metų dietologai pagal šią formulę įvertindavo, ar žmogaus svoris yra per mažas, ar normalus, ar yra antsvoris, ar nutukimas.
Sveikata
Kam Jums reikalingi pinigai?
Seniai pastebėta, kad šių laikų visuomenės požiūris į pinigus labai prieštaringas. Jie paverčiami kultu; jie garbinami kaip moteris; jų bijoma, kaip ugnies; jų gėdijamasi; jie netgi niekinami...
Gyvenimas
5 įpročiai, kurie išgelbės nuo santykių rutinos
Kas gi nenorėtų, kad medaus mėnuo truktų visą gyvenimą? Deja, seksologų nuomone, tam trukdo mūsų įgyjami blogi įpročiai. Kaip gi išlikti geidžiamiems ir mylimiems?
ŽYMA
KREDITO UNIJOS