sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Gyvenimas
Kaip atremti žiaurią kritiką?
Reikia vieną kartą imti ir išmokti tvarkytis su kritika, nes ją įveikti kartais kainuoja per daug jėgų. Tie kurie jau
Kultūra
Opera
Opera „Lošėjas“: velnias ne toks baisus, koks piešiamas
Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) pirmą kartą parodytas Sergejaus Prokofjevo „Lošėjas“
Komentarai
Krizės ir neoliberalizmas ar darnus vystymasis ir gerovės valstybė?
Moksliniuose darbuose yra plačiai pripažinta, kad diskusijos apie darnaus vystymosi reikšmę ir naudą XXI amžiuje itin suintensyvėja įvairaus pobūdžio ekonominių, socialinių ir aplinkosaugos krizių kontekste. Politiniame lygmenyje pradedama diskutuoti apie naujų programų ir projektų poreikį, būtinybę priimti greitus sprendimus, efektyviai reaguoti į iškilusias krizes, pasiūlant įvairiausius sprendimų paketus. Jie, nors ir padeda pademonstruoti rezultatus trumpuoju laikotarpiu, tačiau ilguoju laikotarpiu gali būti neefektyvūs, neparemti moksliniais įrodymais ir duomenimis.
Lietuva
Britų armija pasirengusi padėti Lietuvai
Jungtinė Karalystė yra nepaprastai svarbi Lietuvos sąjungininkė, o jos vadovaujamos daugianacionalinės Jungtinės ekspedicinės pajėgos – ypatingai reikšminga saugumo ir atgrasymo priemonė Lietuvai.
Komentarai
Religijos kritika: daugės ir aštrės?
Valstybinė vartotojų teisių agentūra nubaudė restoraną „Keulė rūkė“ už tikinčiųjų jausmų įžeidimą bei religinės neapykantos kurstymą. Viešojoje erdvėje pasirodžius įvairiems šio sprendimo vertinimams, pasigedau platesnių diskusijų, kokių visuomenėje vykstančių sociopolitinių procesų padariniu galėtume įvardyti šiuos atvejus.
Kultūra
Kaip forma tampa turiniu
Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) Didžiojoje scenoje įvykusi spektaklio „Lokis“ premjera dar kartą leido įsitikinti, jog šiandienis LNDT repertuaro atžvilgiu
Lietuva
Lietuva siunčia žinutę išvykusiems į užsienį karo prievolininkams
Primename, jog pagal Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymą, piliečiai vyrai, sulaukę 18 metų, per 3 mėnesius negavę pranešimo apie įrašymą į karinę įskaitą, turi kreiptis į savo regioninį Karo prievolės komplektavimo skyrių ar poskyrį ir įsirašyti į karinę įskaitą.
Kultūra
Naujos knygos. Domėtis, suprasti ir atleisti
„Baltos lankos“ gerą verstinę grožinę literatūrą pastaruoju metu leidžia retai, bet visad maloniai nustebina. Šįsyk tai galima pasakyti apie amerikiečių ir japonų kilmės autorės, dzenbudizmo mokytojos romaną, nominuotą Bookerio, IMPAC Dublino ir JAV nacionalinės kritikų draugijos premijoms.
Kultūra
Savitas kartos manifestas
Kas gi yra ta Karolio Vilko „Vaikystė“, tiek ilgai ieškojusi namų, tiek sykių įvertinta, apdovanota, bet nedaugelio matyta?
Lietuva
Kariuomenė švaistė pinigus: peilis duonai kainavo 142 eurus
Lietuvoje skandalas – po atlikto tyrimo paaiškėjo, kad Krašto apsaugos ministerija nupirko kareiviams virtuvės įrankių aštuonis kartus brangiau nei tie patys daiktai kainuoja rinkoje.
Lietuva
Naujiena šauktiniams – vegetariškas meniu
Lietuvos kariuomenės laukia permainos. Planuojama, kad jau šių metų vasarą privalomąją karinę tarnybą atliekantys jaunuoliai galės rinktis vegetariškus patiekalus.
Lietuva
Jonui Valančiūnui – šaukimas į kariuomenę
Krašto apsaugos ministerija paskelbė šių metų šauktinių sąrašą. Jame 30 228 tūkst. jaunuolių, tarp kurių ir šiuo metu NBA žaidžiančio Jono Valančiūno pavardė. 23 metų centro, kuris šiuo metu atstovauja „Toronto Raptors“ ekipai, pavardė šauktinių sąrašuose 32-a.
Lietuva
Panevėžyje šauktinių jau yra užtektinai
Panevėžio regione taip pat sustabdytas karo prievolininkų šaukimas. Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija, šauktinių skaičius jau pasiekė nustatyta ribą šiems metams.
Lietuva
Lietuva negaili pinigų ginkluotei
Lietuva ir toliau aktyviai ginkluojasi. Šią savaitę pranešta, kad šalis iš Vokietijos pirks dešimtis artilerijos pabūklų – savaeigių haubicų „Pzh 2000”. Kaip teigė Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, pirkimo-pardavimo sutartis bus pasirašyta šią savaitę.
ŽYMA
KRITIKA