ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
Lietuva
Iš Kroatijos grįžtantiems lietuviams įvedama privaloma izoliacija, iš Ukrainos – naikinama
Iš Kroatijos grįžtantiems lietuviams nuo pirmadienio įvesta privaloma dviejų savaičių izoliacija, siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui. Toks sprendimas priimtas dėl spartaus
Aktualijos
Kroatija ir Bulgarija reikšmingai priartėjo prie euro įvedimo
Kroatija ir Bulgarija penktadienį atliko didelį žingsnį euro įvedimo link, ir tai pabrėžia bendros valiutos bloko patrauklumą, nepaistant 2010–2015 metų
Finansai ir investavimas
Valiutos
Kroatija ir Bulgarija – kelyje į euro įvedimą
Kroatija ir Bulgarija penktadienį atliko didelį žingsnį euro įvedimo link, ir tai pabrėžia bendros valiutos bloko patrauklumą, nepaistant 2010–2015 metų skolų krizės ir besitęsiančių debatų, kaip užkirsti kelią galimoms būsimoms problemoms.
Pasaulis
Kroatija
Kroatijos premjero partija džiaugėsi preliminariais rinkimų rezultatais
Kroatijos premjero Andrejaus Plenkovičiaus konservatyvi partija HDZ sėkmingai pasirodė per sekmadienį įvykusius parlamento rinkimus ir turi geras pozicijas derybose dėl
Pasaulis
Kroatija
Kroatijos parlamento rinkimuose svarbų vaidmenį gali iškovoti radikalus muzikantas
Po rinkimų kampanijos, kurioje dominavo sveikatos krizės tema, kroatai sekmadienį renka naują parlamentą.
Pasaulis
Kroatija iš dalies suvaržė keliones iš Balkanų šalių
Balkanuose daugėjant užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, Kroatija vėl nustatys privalomą 14 dienų saviizoliaciją keliautojams iš Bosnijos, Kosovo, Serbijos ir Šiaurės
Pasaulis
Kroatija
Prezidentas su charakteriu
Kroatijos vadovo rinkimus laimėjęs Zoranas Milanovičius piešia „normalios“ liberalios lygių piliečių demokratijos viziją. Tačiau tai ne pirmas pažadas, kurio buvęs šalies ministras pirmininkas neišpildė.
Pasaulis
Transportas
Kroatija žada padėti mažesnėms šalims dėl Mobilumo paketo
Nuo sausio pirmininkavimą Europos Sąjungai (ES) perėmusi Kroatija žada padėti Lietuvai ir kitoms Vidurio bei Rytų Europos šalims derybose dėl Mobilumo paketo, turinčio įpareigoti vežėjus grąžinti vilkikus į registracijos šalį kas aštuonias savaites.
Pasaulis
Zagrebe vyko tradicinė kaklaraiščio ambasadoriaus skyrimo ceremonija
Spalio 1 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė dalyvavo Zagrebo „Mimaros“ dailės muziejaus tradiciniame renginyje – kaklaraiščio ambasadoriaus skyrimo ceremonijoje, kurią rengia visuomeninė organizacija „Academia Cravatica“.
Lietuva
Atidaryta Lietuvos ambasada Kroatijoje
Birželio 6 dieną, oficialaus vizito Kroatijoje metu, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Kroatijos Parlamento pirmininko pavaduotoju Željko Reineriu ir Kroatijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretore Andreja Metelko Zgombič oficialiai atidarė Lietuvos ambasadą Zagrebe.
Pramogos
Lietuvoje sukurto išmaniojo blenderio “Millo” Kickstarter kampanija žada nustebinti visą pasaulį
Kaip tikisi “Millo” išmaniojo blenderio išradėjas, tai bus didžiausia kada nors istorijoje Lietuvoje sukurto ir pagaminto produkto Kickstarter kompanija – Millo Kickstarter. Vieta kur trokštantis tapti pirmaisiais “Millo” savininkais gali už ypatingą kainą užsakyti šią naujovę kol ji dar nepasiekė parduotuvių lentynų.
ŽYMA
KROATIJA