ketvirtadienis, balandžio 22 d.
Aktualijos
Renginiai
Naujos taisyklės renginių organizatoriams: bilietus parduoti galės tik internetu, privalės registruoti dalyvius
Vyriausybė nusprendė nuo rugsėjo neriboti dalyvių skaičiaus renginiuose, tačiau bilietai turės būti parduodami tik internetu arba užtikrinama dalyvių registracija elektroniniu
Anglijoje
Jungtinė Karalystė siekia gaivinti kultūros sektorių: skirs 1,57 mlrd. svarų
Jungtinės Karalystės vyriausybė pirmadienį paskelbė, kad skirs 1,57 mlrd. svarų (1,73 mlrd. eurų), kad padėtų teatrams, muziejams, paveldo objektams ir
Komentarai
KOMENTARAS
Neliko prasmės, nes jos ir nebuvo
Šių metų pradžioje Ramūnas Karbauskis paskelbė pasitrauksiantis iš Seimo Kultūros komiteto pirmininko pareigų. Bet gegužę jau pranešė apsigalvojęs. Nes, pirmininko
Komentarai
Komentaras
Neliko prasmės, nes jos ir nebuvo
Šių metų pradžioje Ramūnas Karbauskis paskelbė pasitrauksiantis iš Seimo Kultūros komiteto pirmininko pareigų. Bet gegužę jau pranešė apsigalvojęs. Nes, pirmininko žodžiais, pasitraukti „nebeliko prasmės“.
Lietuva
Lietuvoje gyvenanti etiopė E. Maštavičienė: kultūra yra išmokstamas, ne įgimtas dalykas
„Iš prigimties visi žmonės esame vienodi. Skirtingas kultūras, kuriose gyvename, mes perimame iš aplinkos“, – įsitikinusi prieš trylika metų su
Komentarai
Komentaras
Kultūra, amžinoji šalies Nemenčinė
Yra tokia sritis, kuri Lietuvoje tarsi ir egzistuoja, bet tarsi ir nelabai. Kuri lyg ir arti sostinės, lyg ir gražiose vietovėse, lyg ir turėtų įsipaišyti į mūsų kasdienybės akiračius, bet vis atsiduria paraštėje. 
Komentarai
KOMENTARAS
Kultūra, amžinoji šalies Nemenčinė
Yra tokia sritis, kuri Lietuvoje tarsi ir egzistuoja, bet tarsi ir nelabai. Kuri lyg ir arti sostinės, lyg ir gražiose
Aktualijos
Krizė
Kultūros sektoriaus nuostoliams dėl koronaviruso bus skirta puspenkto milijono eurų
Kultūros sektoriaus nuostoliams dėl koronaviruso padengti Vyriausybė skirs 4,5 mln. eurų, sako kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas. Anot jo, apie 2 mln.
Aktualijos
Krizė
Valdžia ties pagalbos ranką menininkams ir žiniasklaidai
Siekiant sumažinti karantino sukeltos krizės žalą, menininkams planuojama skirti daugiau stipendijų, o žiniasklaidai prarastą komercinę reklamą kompensuoti galėtų socialine ir kultūrine reklama.
Lietuva
Baltarusijoje pristatyta paroda „Lietuvos kelias į laisvę“
Minint Lietuvos valstybės atkūrimo 102-ių metų sukaktį, Minsko meno galerijoje atidaryta Zenono Nekrošiaus ir Virgilijaus Usinavičiaus fotografijų paroda „Kelias į Laisvę. Lietuva 1988–1991 metais“.
Lietuva
Prezidentas įteikė Nacionalinę kultūros ir meno premiją V. Kuodytei
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda už asmenybės žymę šiuolaikiniame teatre įteikė Nacionalinę kultūros ir meno premiją laureatei aktorei Viktorijai Kuodytei.
Pasaulio lietuviai
Ieva Gudmonaitė (Išvari Prema): menininkė, atsidavusi Vedų kultūrai
Ieva Gudmonaitė (Išvari Prema) 2015 m. išleido savo pirmąją knygą Sniego skonis, kuri pateko į kūrybiškiausių metų knygų dvyliktuką. Tai intelektuali, žaisminga, lyriška poezija, kurią skaitydamas pajunti, jog mūza, neketino sprukti tolyn nuo autorės ir nebuvo gaudoma su didžiulėmis pastangomis, poeziją kurti skatino vidinis, gilus sielos poreikis. Taigi, „Sniego skonis” nėra kartus.
Pasaulio lietuviai
Ieva Marija Kiršinaitė: Tikėjimo paliesta menininkė apdovanota sėkme
Ieva Marija Kiršinaitė, anot jos pačios savamokslė menininkė domisi tapyba, grafika. Ji įkvėpimo ieško gamtoje, meno parodose, kartais sumanymų padiktuoja nuotraukos.
Kultūra
Abejonių kėlusį V. van Gogho autoportretą tapė pats menininkas
Tyrėjai pirmadienį patvirtino, kad niūrus olandų dailininko Vincento van Gogho autoportretas, kurio autentiškumu abejota kelis dešimtmečius, tikrai yra vienintelis žinomas jo darbas, nutapytas jam segant psichoze.
Pramogos
Atgimsta Kalvarijos sinagogų kompleksas
Kalvarijos (Marijampolės raj.) sinagogų kompleksas susideda iš trijų istorinių pastatų, jį sudaro XVIII a. statyta, vadinamoji vasarinė sinagoga, XIX a. žieminė sinagoga ir XX a. statyta Talmudo mokykla, dar vadinama rabino namu. Tai didelę meninę ir istorinę vertę Suvalkijos kraštui turintis pastatų ansamblis.
Lietuva
Telšių katedrai grąžintas restauruotas stebuklais garsėjantis Šv. Antano Paduviečio paveikslas
2019 m. gruodžio pradžioje, Telšių katedrai, po beveik metus trukusių restauravimo darbų buvo grąžintas Šv. Antano Paduviečio paveikslas. Šiuo metu paveikslas puošia Didžiojo Šv. Antano altoriaus centrą.
Kultūra
Interviu
J. Haidas: „Tamsybei ir kvailumui privalome duoti atsaką“
Kauno Istorijų festivalyje viena istorija nuskambėjo simfoninės muzikos garsais: pirmąkart po karo pabaigos atliktas Kauno geto kalinio ir orkestro nario Percy Haido kūrinys „Geltonoji fantazija“. Šia proga į Lietuvą atvykęs jo sūnus amerikietis Josephas Haidas su Viktorija Vitkauskaite kalbėjosi apie nepaprastą tėvų likimą, muzikos galią ir priešnuodžius prieš neapykantą.
Pasaulio lietuviai
Paryžiuje surengtas Lietuvos garbės konsulų Prancūzijoje, Monake, Maroke ir Tunise suvažiavimas
Gruodžio 12 dieną Lietuvos ambasada Paryžiuje surengė susitikimą su Lietuvos garbės konsulais Prancūzijoje, Monake, Maroke ir Tunise.
Pramogos
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kviečia teikti kūrinius Vaikų literatūros premijai gauti
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija iki gruodžio 31 dienos kviečia teikti kūrinius, vaikų literatūros kritikos darbus, projektus, skatinančius skaitymą, Vaikų literatūros premijai gauti.
ŽYMA
KULTŪRA