sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Gyvenimas
Siekiama uždrausti pacientams kreiptis skubios medicininės pagalbos
NHS pacientai gali nebepapulti į skubios pagalbos departamentą, kada tik patys sugalvos. Siekiama, kad į skubią pagalbą pacientai galėtų būti nukreipti tik prieš tai nuvykus į polikliniką, arba paskambinus telefonu 111 ir operatoriams įsitikinus, kad pacientai tikrai yra kritinės būklės.
IT ir transportas
Apie nelaimę bus galima pranešti gestų kalba
Bendrosios pagalbos centras (BPC) 2018 m. pabaigoje pradės naudoti išmaniesiems telefonams skirta programėle, kuri leistų išsikviesti pagalbą ir vaizdo skambučio režimu – to pageidauja kurčiųjų bendruomenė.
Lietuva
Vėžiu sergančios mamos prašymas: padėkite nusipirkti laiko
Kaunietei menininkei Monikai Vilčinskienei tik 39-eri. Dviejų mažų mergaičių mama jau trejus metus kovoja su skrandžio vėžiu. Medikai konstatavo 4 stadiją. Jauna moteris vilties beveik nebeturi, tačiau ji prašo laiko, kuris kainuoja 66 tūkst. eurų.
Gyvenimas
Chaosas ligoninėse: nėra nei vietos sunkiausiems ligoniams, nei personalo
Jau devynios ligoninės Anglijoje paskelbė darbinčios tarsi per „didžiausius incidentus”, mat skubiosios pagalbos skyriai nebegali sustivarkyti su pacientų antplūdžiu. Sunkios būklės ligoniai medikų pagalbos turi laukti ilgiau nei keturias valandas, kai kurie paliekami šalti nelaimės vietoje arba greitosios pagalbos automobiliuose.
ŽYMA
KURTIEJI