penktadienis, rugsėjo 25 d.
Verslas
Keleivių teisės
ES pradės teisines procedūras Lietuvai ir dar 9 valstybėms dėl pažeidžiamų keleivių teisių
Ketvirtadienį EK pranešė, kad ji pradeda pažeidimo procedūrą prieš 10 ES valstybių narių, kurios pažeidžia įvestas Bendrijos keleivių teises. Dėl tos pačios priežasties teisinės procedūros Graikijai ir Italijai pradedamos jau antrą kartą, praneša portalas „Euractiv“.
IT ir transportas
Aviacija
„Lufthansa“ vadovas: be valstybės pagalbos neišgyvensime
„Deutsche Lufthansa“ praranda milijoną eurų per valandą, nes koronaviruso pandemija paralyžiavo keliones, pareiškė bendrovės vadovas vadovas Carstenas Spohras ir perspėjo,
IT ir transportas
Aviacija
„Lufthansa“ nutraukia padalinio „Germanwings“ veiklą, atsisakys 40 orlaivių
Vokietijos oro milžinė „Deutsche Lufthansa“ paskelbė pirmuosius verslo pertvarkos žingsnius, kuriuos paskatino koronaviruso pandemijos sukelta krizė, su kuria susidūrė aviacijos pramonė.
IT ir transportas
MRO sektorius
Lėktuvų traukos zona: Lietuva turi galimybę tapti vienu svarbiausių aviacijos priežiūros taškų
Kaunas, o ir kartu Lietuva, siekia tapti reikšmingu aviacijos techninės priežiūros, remonto ir eksploatacijos (MRO) centru. Potencialo yra, kaip ir darbų, kuriuos reikia nuveikti.
Verslas
Aviacija
Koronavirusui sudavus smūgį viso pasaulio aviacijai, bankrutavo Jungtinės Karalystės bendrovė
Koronaviruso epidemijai sudavus skaudų smūgį viso pasaulio oro bendrovėms, žlugo „Flybe“, viena didžiausių Didžiosios Britanijos oro vežėjų.
Verslas
Aviacija
Būk gerutis, neauk didutis: kodėl skrydžių bendrovėms nepatinka aukštesni keleviai
Skrydžių bendrovės į lėktuvų salonus stengiasi pasodinti kuo daugiau keleivių. Ateityje geriau nebus.
Verslas
Aviacija
„Air Baltic“ vadovas M. Gaussas: „Visa jaunoji karta negali sulipti į jachtas“
Kai lietuvis, latvis ar estas tolimos šalies oro uoste pamato „Air Baltic“ logotipą, šis jam primena, kad iki namų liko netoli, įsitikinęs Martinas Gaussas. Jis „Air Baltic“ generaliniu direktoriumi tapo sunkiausiais bendrovei laikais ir puikiai supranta, kad nuolatiniai pokyčiai versle yra būtini. Apie tai M. Gaussas pasakojo žurnalo IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui.
Verslas
„Boeing 737 MAX“
Niekaip nesibaigianti istorija: „Boeing“ orlaivių „737 MAX“ degalų bakuose rado pašalinių objektų
JAV orlaivių gamintoja „Boeing“ antradienį pranešė, kad klientams nepristatytų orlaivių „737 MAX“ – šio modelio orlaiviai šiuo metu uždrausti naudoti visame pasaulyje – degalų bakuose buvo rasta potencialiai pavojingų pašalinių objektų, todėl bendrovė ketina sugriežtinti kontrolės priemones.
IT ir transportas
Aviacija
Nesulaukdama „Boeing 737 MAX“, „Ryanair“ gali keisti vasaros skrydžių tvarkaraščius
Didžiausia Europoje pigių skrydžių bendrovė, airių vežėja „Ryanair Holdings“ planuoja peržiūrėti vasaros tvarkaraštį dėl draudimo eksploatuoti orlaivius „Boeing 737 MAX“, pranešė naujienų agentūra „Bloomberg“, cituodama bendrovės darbuotojams išsiųstą laišką.
Pasaulis
Skandalingiausios lėktuvų numušimo istorijos
Vos tik prasidėję 2020-ieji aviacijos istorijoje jau yra pažymėti krauju – sausio 8 d. Iranas sugebėjo numušti vos iš Teherano oro uosto pakilusį Ukrainos lėktuvą, pražudydamas visus juo skridusius žmones.
IT ir transportas
„Boeing 737 MAX“ grįžimą tolina galimos naujos problemos
Nuo praėjusių metų kovo sustabdytas vieno ambicingiausių „Boeing“ modelių 737 MAX naudojimas, tikimasi, bus atnaujintas šį pavasarį. Visgi nors gamintojas stengiasi grąžinti modelį į rikiuotę kuo greičiau, atsiranda naujų problemų, rašo „The New York Times“.
Verslas
Žiežmariai, prašome leidimo kilti!
Atrodo, kad naujo ir didžiausio šalies oro uosto tarp Vilniaus ir Kauno Lietuvai gali prireikti
Aktualijos
Tęsiantis pilotų streikui, „British Airways“ vėl atšaukė beveik visus savo skrydžius
Antrąją pilotų streiko dieną „British Airways“ vėl priėmė sprendimą atšaukti beveik visus savo skrydžius, teigiama bendrovės pranešime, identiškame pirmadienį paskelbtam pranešimui.
Aktualijos
„British Airways“ pilotai pradėjo visuotinį streiką
Jungtinės Karalystės (JK) oro linijų bendrovės „British Airways“ pilotai pirmadienį pradėjo visuotinį streiką, o beveik visi bendrovės skrydžiai gali nevykti dvi dienas.
Aktualijos
Geros žinios keliautojams: nebegalios 100ml skysčių limitas ir nebeturėsite ištraukti skysčių iš rankinio bagažo
Informacinių Technologijų pasiūlyti sprendimai, leidžiantys pareigūnams matyti 3D vaizdą, leis jiems atidžiau apžiūrėti skysčius bei nešiojamus kompiuterius neištraukus jų iš bagažo vienetų.
Pramogos
Oro linijų paskelbtas streikas sukėlė įsiutį: griūna vestuvės ir atostogų planai
Britanijos Orlaivių Pilotų Sąjunga paskelbė, kad jos nariai rugsėjo mėnesį streikuos, tad British Airways lėktuvai į orą nekils ištisas tris dienas.
Anglijoje
Kietasis „Brexit“ turės didžiulių pasekmių kelionėms lėktuvu. Ko galima tikėtis?
Vis stiprėjant galimybei, kad tarp Jungtinės Karalystės ir ES įvyks kietasis „Brexitas“, milžiniškas sukrėtimas palies ir Europos bei likusio pasaulio komercinės aviacijos rinką, praneša portalas Businessinsider.com.
Pramogos
Sasekso kunigaikščiai išvadinti veidmainiais: kalba apie aplinkosaugą, o skraido privačiais lėktuvais
Aplinkos apsaugos kampanijų atstovai britų karališkosios šeimos narius Meghan Markle ir princą Harry išvadino veidmainiais po to, kai pora ilsėtis skrido privačiais lėktuvais.
Pasaulis
Apmaudžios pilotų klaidos: tarp jų – ir daugiausia aukų aviacijos istorijoje nusinešusi nelaimė
Kaskart lipdami į lėktuvą, atiduodame savo gyvybę į piloto rankas. Tai baugi mintis, žinant, jog didžioji dauguma lėktuvų katastrofų įvyksta būtent dėl žmogiškosios klaidos, o ne kokios nors kitos priežasties.
ŽYMA
LĖKTUVAI