antradienis, rugpjūčio 11 d.
Pasaulis
Kvailiausios lažybos istorijoje – aklai lėktuvą tupdęs pilotas pražudė 70 žmonių
1986-aisiais įvyko neįprasta „Aeroflot“ lėktuvo „Tupolev Tu-134A“ katastrofa. Iš Sverdlovsko (dabartinio Jekaterinburgo) į Grozną skridęs orlaivis nesėkmingai nusileido ir apsivertė. Tačiau dėl to kalti ne orai ir net ne lėktuvas – tiesiog pilotai susilažino ir užtraukė užuolaidas.
Pramogos
Mergaitė iš motinos globos atimta dėl neįprastos priežasties
Jungtinėje Karalystėje nagrinėjama analogų neturinti vaiko globos byla – mergaitę nuo motino norima atskirti dėl to, kad ši nesirūpina sveika dukros mityba.
Sveikata
Paauglio mama įspėja tėvus į vaikų antsvorį žiūrėti itin rimtai
Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus grupėse, o per pastarąjį penkmetį ši problema itin padidėjo paauglių tarpe, ypatingai berniukų. Teigiama, kad kas penktas 6-11 metų vaikas Lietuvoje turi antsvorį. Specialistų teigimu, tokį gyvenimo būdą lemia sėslumas, kompiuteriniai žaidimai ir nesupratimas, ką reiškia pilnavertė mityba.
IQ Tema
„Nenoriu lošti“ iniciatyva tapo įstatymu
Nuo gegužės 1-osios lošimus organizuojančios bendrovės įpareigotos į salonus ir lažybų punktus neįleisti nuo lošimų atsiribojusių asmenų. Norai geri, tačiau juos įgyvendinti nebus lengva.
IQ Tema
Valstiečių pokeris: azartinių lošimų imsis, bet ar bus naudos?
Draudimų vėzdo įsitvėrusi naujoji Lietuvos valdžia netrukus paskelbs karą dar vienam priklausomybę sukeliančiam verslo sektoriui – lošimams. Čia slypi ir pavojų, ir galimybių.
IQ Tema
Lažybos ir sutartos rungtynės: įvarčiai į savus vartus
Ypatingų rezultatų nedemonstruojantis Lietuvos futbolas tarptautinėje sporto bendruomenėje gerokai dažniau linksniuojamas dėl sukčiavimo
Gyvenimas
Atidėtas sprendimas neteikti pagalbos antsvorio turintiems pacientams
Nacionalinės Sveikatos Apsaugos (NHS) Vale of York grupė peržiūrės įstatymą, kurio pataisos teigia, jog nutukę ir rūkantys pacientai turės metus laiko laukti neskubių operacijų.
Pramogos
Vaikų nuomonė: uždrausti greito maisto pristatymą į mokyklas
Vaikų nuomone, draudimas pristatyti į mokyklas nesveiką maistą padėtų kovoje su nutukimu.
Gyvenimas
Lietuviai nutukę labiau nei britai
Naujausia ataskaita rodo, kad Jungtinė Karalystė patenka į dešimtuką šalių, kuriose nutukusių suaugusiųjų yra daugiausiai. Šiame sąraše – ir Lietuva. Beje, aukščiau už britus.
Pramogos
Pramogoms pinigų pakanka, nutukimo gydymui prašo aukoti
Nutukimo kamuojama jauna moteris žmonių prašo paaukoti pinigų operacijai – pasakoja skaudžią savo patirtį, tačiau nuslėpė, kad netrukus mėgausis prabangia kelione kruiziniu laivu. Be to, ji ignoruoja gydytojų patarimus natūraliai mesti svorį.
Gyvenimas
Nutukusiems vaikams – sveiko maisto talonai
Karališkosios visuomeninės sveikatos bendrijos (angl. Royal Society for Public Health, RSPH) pranešime siūloma įvesti naują maitinimo programą pradinių klasių mokiniams, – pranešė naujienų portalas guardian.co.uk.
Aktualijos
Cameronas imasi rimtai karpyti pašalpas
Independent.co.uk pranešė apie Davido Camerono siūlymą apkarpyti arba išvis sustabdyti pašalpų teikimą nutukusiems žmonėms, narkomanams ir alkoholikams, kurie atsisako priimti pagalbą ir gydytis.
Gyvenimas
Vers kavinėse ir restoranuose nurodyti kalorijas
Pagal naujausią maisto priežiūros ir kontrolės įstatymą kiekviena įstaiga Anglijoje, teikianti maitinimo paslaugas, privalo nurodyti kiekvieno patiekalo, užkandžio ar gėrimo kaloringumą. Tačiau Britanijos maisto priežiūros ir kontrolės asociacijos lyderio teigimu, dauguma didžiųjų Anglijos restoranų vykdo šį nurodymą, tačiau mažesnės užeigos net neketina to daryti.
Gyvenimas
Nepatogi tema: nutukę vyrai patys renkasi gyventi su vis didėjančiu ligų maišeliu
Internete gausu straipsnių apie įvairiausias moteriškas sveikatos bėdas ir nepatogumus. Deja, apie vyrų problemas, kad ir kokios jos aštrios ir svarbios, dažnai pamirštama, o gal tiesiog ne taip patogu kalbėti. Ligų amžius jaunėja, jos sunkėja, o visuomenė ir toliau laikosi sovietinio palikimo minties, kad geriau privačias problemas palikti už savo namų durų.
Pramogos
Už patyčias iš stambių žmonių - baudos
Šaipymasis iš stambių žmonių turėtų būti vertinamas taip pat griežtai, kaip ir rasizmas arba seksizmas, įsitikinę ekspertai Anglijoje. Jie teigė, kad už tokias patyčias turėtų bausti teismai.
Pramogos
Gydytojas: nutukusių mamų kūdikiai neturėjo gimti
Amerikietis gydytojas Edwardas Archeris teigia, kad dėl nutukimo epidemijos Jungtinėje Karalystėje reikia kaltinti per dažnai atliekamas cezario pjūvio operacijas. Jis įstikinę, kad neatliekant procedūros, nutukimo būtų išvengta, mat „viršsvorį turintys kūdikiai, kurie anksčiau nebūtų išgyvenę, dabar lengvai išvysta šį psaulį.”
Gyvenimas
Pietryčių Londonas – apkūniausias
Apkūniausi Londono gyventojai koncentruojasi pietryčių Londone. Remiantis oficialia statistika, daugiausiai storulių gyvena Lewishame ir Southware.
Pramogos
Londono meras susirūpino nutukusiais vaikais: uždraus greitą maistą
Meras Borrisas Johnsonas užsimojo išguiti greito maisto užkandines kuo nuo toliau nuo mokyklų. Savaitės pabaigoje jis žada siūlyti neleisti atidaryti greito maisto kavinių arčiau nei dešimt minučių pėsčiomis nuo mokymosi įstaigų.
Pramogos
Paaiškėjo, kur daugiausiai gyvena nutukusių britų
Nutukimo epidemija Jungtinėje Karalystėje nesustabdomai plinta, o valstybinės institucijos iki šiol neranda tam priešnuodžių, skelbė „DailyMail“.
ŽYMA
LAŽYBOS