sekmadienis, liepos 12 d.
Komentarai
KOMENTARAS
Trys švarkai trisdešimtmečio fone
Pirmą kartą pamatęs Lietuvos nacionalinio muziejaus Nepriklausomos valstybės atkūrimo 30-mečiui surengtos parodos „Nesusitaikę“ plakatą stabtelėjau. Teko pasukti galvą, kokia mintis slypi
Ekonomika
Įžvalgos
Demokratinės brandos spuogai
Mūsų jaunai demokratijai greitai sukaks trisdešimt. Nueitas kelias išties įspūdingas: destruktyvų, krizinį šoko ir chaoso pirmąjį dešimtmetį pamažu pakeitė kūrybos ir plėtros etapas. Jis taip pat nebuvo sklandus. 
Aktualijos
Laisvės dvasia
V. Landsbergis: Lietuva negali kapituliuoti
Stiprėjant revanšistinėms nuotaikoms Rusijoje, Lietuva turi išsaugoti laisvės dvasią ir neprarasti valios gintis, sako pirmasis Lietuvos vadovas po nepriklausomybės atkūrimo Vytautas Landsbergis.
Lietuva
Diplomatai tradiciniame bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ pagerbė Laisvės gynėjus
Šeštadienį, sausio 11-ąją Vilniuje, minint 29-ąsias Sausio 13-osios įvykių metines, surengtame tradiciniame XXIX tarptautiniame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ dalyvavo ir Laisvės gynėjų atminimą pagerbė Lietuvos diplomatai ir Lietuvoje reziduojančio užsienio valstybių diplomatinio korpuso nariai.
Kultūra
SATYRA. Gerovės imperija
Kadaise, prieš trejetą dešimtmečių, mano kartos individams pakenčiamai geroviška atrodė trainiotis gatvėmis pasidabinus „Adidas“, klausytis „Pompos“ ar „Scorpions“ lygio saviveiklininkų per „Panasonix“ tipo aparatūrą, važinėtis savadarbiais automotohibridais tokio evoliucijos lygmens, kai dar ne opelis, bet jau nebe moskvičius.
Pasaulis
Vašingtone vyko ministrų lygio susitikimas religijų laisvės klausimais
Liepos 17-18 dienomis Vašingtone, JAV, vyko antrus metus iš eilės rengiamas ministrų lygio susitikimas religijų laisvės klausimais, kuriame Lietuvai atstovavo ambasadorė ypatingiems pavedimams Loreta Zakarevičienė ir Lietuvos ambasados Vašingtone diplomatai.
Pramogos
Vos į laisvę išėjęs „Alfa vyras" veda naujus mokymus: po šių žinių tu nebijosi kalėjimo
Dar visai neseniai iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo išleistas vyrus viliojimo meno mokęs Airinas Arutiunianas sukūrė naują mokymų programą. Keletą mėnesių Lukiškėse praleidęs vyras savo patirtį sudėjo į vaizdo įrašą, kuriame mokoma, kaip nebijoti kalėjimo.
Aktualijos
Manifestas už liberalizmo atnaujinimą
Sulaukę sėkmės liberalai tapo savimi patenkintu elitu. Jiems reikia prisiminti, ką reiškia trokšti radikalių veiksmų
Atradimai
Koks didžiausias Nepriklausomos Lietuvos pasiekimas?
Atsakymai į šį klausimą dažniausiai pažyra per nacionalines šventes ir svyruoja nuo mokslinių įžvalgų iki banalių pagraudenimų. Ieva Rekštytė-Matuliauskė šešiems pašnekovams siūlo pasvarstyti tarsi savo dienoraščiui, nuoširdžiai ir be progos.
Aktualijos
Sveikinimai Lietuvai – nuo Meksikos iki Japonijos
Prezidentė Dalia Grybauskaitė sulaukė pasaulio lyderių sveikinimų, skirtų Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai. Užsienio šalių vadovai Lietuvai linki klestėjimo, o visiems šalies žmonėms – laimės, sėkmės ir gerovės, pranešė Prezidentūra.
Komentarai
Kaip prarandama laisvė?
1985-ieji. Amerikietis bando tarybiniam žmogui paaiškinti, kas yra žodžio laisvė. „Matai, – sako amerikietis, – kadangi pas mus yra žodžio laisvė, aš galiu išeiti į gatvę ir šaukti: „Šalin Reaganą!“ „A... – atsako tarybinis pilietis, – pas mus irgi yra žodžio laisvė. Aš irgi galiu išeiti į gatvę ir šaukti „Šalin Reaganą!“
Aktualijos
Neteisėtai suimtiems imigrantams vyriausybė sumoka milijonus
Didžiosios Britanijos vyriausybė buvo priversta išmokėti milijonines kompensacijas po to, kai neteisėtai buvo suimti šimtai niekuo nenusikaltusių imigrantų.
Aktualijos
Po užrašo „Facebook“ suimta moteris
Oxfordshire grafystėje, Thames Valley policija suėmė moterį, kuri socialinėje paskyroje „Facebook“ parašė, kad savo grožio salone neaptarnaus Islamo tikėjimo asmenų.
ŽYMA
LAISVĖ