antradienis, spalio 27 d.
Lietuva
Seime įteikta 2019 metų Laisvės premija
Seimo Kovo 11-osios Akto salėje Lietuvos rezistentui, Sovietų Sąjungos gulagų sistemos kaliniui, Lietuvos istorijos metraštininkui Albinui Kentrai įteikta 2019 metų Laisvės premija.
Aktualijos
Už ginklų kontrabandą Anglijoje įkalinti broliai lietuviai (foto)
Anglijos spauda praneša apie du nuteistus nusiakltėlius iš Lietuvos - brolius Donatą ir Giedrių Armalius. Vyrai buvo sukūrę planą, kaip nelegaliai užsidirbti „kelis papildomus varus".
Aktualijos
Pareigūnams gatvėje įtarimą sukėlė grupelė asmenų, galimai užkirstas kelias nelaimei
Policijos pareigūnai patruliuodami Londono gatvėmis dažnai pamato įvairių asmenų, tačiau atpažinti galimą grėsmę reikia sugebėti.
Pasaulis
JAV ir vėl aidėjo šūviai, sužeisti žmonės
Naujajame Orleane per šaudymo incidentą žuvo trys žmonės, dar septyni buvo sužeisti, sekmadienį pranešė vietos policija.
Aktualijos
Londone masinis protestas
Solidarizuodamiesi su protesto prieš smurtą panaudojant šaunamuosius ginklus akcija, pavadinta „Žygiu už mūsų gyvybes“ (angl. March for Our Lives), daugybė žmonių šeštadienį dalyvavo proteste prie JAV ambasados Londone.
Aktualijos
Bristolio gyventojo namuose šiurpus radinys: 250 savadarbių bombų
Niekas net nebūtų įtaręs, kad jaunuolis savo trijų kambarių bute turi tokį pavojingų sprogmenų arsenalą, jeigu ne vyro saugumu susirūpinę kaimynai.
Pasaulis
Berniukas seserį nušovė dėl kompiuterinio žaidimo
Skaudi nelaimė savaitgalį įvyko Jungtinėse Amerikos Valstijose – nepasidalijęs kompiuterinio žaidimo su seserimi mažas berniukas ją nušovė.
Pasaulis
Šaudyta Stokholmo centre
Stokholmo centre Estermalmės rajone penktadienį buvo šaudoma, policija tebeieško šaudžiusiojo pranešė laikraštis „Aftonbladet“.
Aktualijos
Disidentei N. Sadūnaitei skirta Laisvės premija
79-erių vienuolė Nijolė Sadūnaitė, sovietmečiu persekiota ir kalinta už įsitraukimą į „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ leidybą, ketvirtadienį Seimo sprendimu sulaukė Laisvės premijos.
Aktualijos
JK dėl ginklų kontrabandos nuteisti du lietuviai
Jungtinės Karalystės teismas penktadienį nuteisė du lietuvius dėl ginklų kontrabandos, paskelbė vietos portalas „Sky News“.
Aktualijos
Atlikę kratą negalėjo patikėti savo akimis
Met's Trident pareigūnai kartu su kriminalistais atliko kratą Wandsworth rajone. Pasirinkę iš pažiūros niekuo neišsiskiriantį ir neįtartiną gyvenamąjį namą, pareigūnai buvo šokiruoti to, ką rado viduje.
Aktualijos
Incidentas metro. Paveiktos kelios linijos
Ketvirtadienio vakaras buvo tikras darbymetis policijos pareigūnams. Ir vėl nusitaikyta į Distrikto liniją, kur per plauką vos pavyko išvengti nelaimės.
Aktualijos
Londonas ginkluojasi: policininkams suteikiama daugiau ginklų
Skotlandjardas pranešė, kad dar daugiau pareigūnų netrukus turės elektrošoko prietaisus. Toks sprendimas priimtas norint policijos pareigūnams suteikti dar daugiau galimybių stabdyti teorizmo atakas ir užpuolimus peiliais.
Aktualijos
Aliarmas mokykloje – per pamokas sulaikytas asmuo su šautuvu
Antradienį vidurio Anglijoje gautas pranešimas apie ginkluotą vienos mokyklos mokinį, policija iš jo paėmė šautuvą ir šovinius.
Aktualijos
Londone – iki dantų ginkluoti paaugliai
Vėlų sekmadienio vakarą Šiaurės Londone esančiame parke pastebėti paaugliai, turintys šaunamuosius ginklus.
Aktualijos
Į mokyklas vaikai nešasi ir šautuvus, ir kirvius
Jungtinės Karalystės mokyklose pareigūnai iš mokinių konfiskuoja pačių įvairiausių ginklų. Tarp atimtų pavojingų radinių yra ir samurajaus kardų, dujinių pistoletų bei kirvių.
Aktualijos
Policija įspėja: mokyklose daugėja vaikų su peiliais
Per pastaruosius penkerius metus Londono mokyklose vaikų, atsinešančių peilius į pamokas, skaičius išaugo dvigubai. Policijos išplatintas nusikaltimų skaičius kelia susirūpinimą ir politikams.
Pasaulis
JK gyventojams voverės įgrisę, o JAV - sargauja namuose
Daugelis Jungitnės Karalystės gyventojų buvo susidūrę su voverėmis, tačiau ar kurį nors jų šis laukinis gyvūnas yra apsaugojęs? Pavyzdžiui, nuo vagių. Būtent tokį sargą prisijaukino JAV Aidaho valstijoje gyvenatis Adam‘as Pearl‘as.
Aktualijos
Newhamo policija daug žinantiems siūlo tūkstančius
Londone pradėjus plataus masto operaciją siekiant nustatyti asmenis, kurie nelegaliai laiko ginklus, už informacją apie juos siūlomas nemažas atlygis.
Aktualijos
Londono gatvėse aidi šūviai, Rytuose peršautas vaikas
Praėjusią savaitę Londono gatvėse įvykdytų nusikaltimų metu ne kartą panaudotas ginklas, savaitgalį pašauti dar trys žmonės, vienas iš jų – vos 13 metų paauglys.
ŽYMA
LAISVĖS PREMIJA