antradienis, sausio 19 d.
Pasaulio lietuviai
Karolina Dabašinskaitė: nuo degtukų dėžučių kolekcijos iki kvapą gniaužančių kelionių
Kelionių aistra užsikrečiame kone kiekvienas. Vieni keliauja po savo šalį, kiti negali atsispirti traukai pirmiausia pažinti pasaulį. O pažinę šios aistros keliauti nebeatsigina visa savo gyvenimą. Štai vieni keliauja motociklais, kiti renkasi kiek ekstravagantiškesnes keliones ir leidžiasi į nuotykį senais automobiliais.
Pasaulio lietuviai
Jurgita Smyth: Vaistai nuo kelionių ligos – daugiau kelionių
Nepažinti pasaulio kraštai visada vilioja kiekvieną iš mūsų „Gerai ten, kur mūsų nėra“, – sakoma žinomame posakyje. Tačiau viltis sako, ką kita. Atrodo, kad ten, už jūrų marių, skraido mūsų laimės paukštė. Kelionės būna įvairios: vienos gniaužia kvapą nuo nematytų tolių egzotikos, kitos praturtina istorine bei pažintine prasme. Įdomu pasinerti į dar nepažintą kultūrą, žavėtis gamtovaizdžiais, atrasti vasarą žiemos laiku ar paslidinėti, kai gimtinėje kupa žaluma.
Lietuva
Intriguojanti naujiena: Kaune išskirtinė kavinė laikui su gyvūnais
Jauki kavinė, esanti pačioje Kauno širdyje, netoli Soboro, ne tik svetinga kiekvienam atėjusiam, tačiau kaip niekur kitur - svetingiausia gyvūnams. Čia pavalgyti užsukusiems žmonėms nereikia sukti galvos, kur palikti savo augintinius, kol šeima mėgaujasi bendrai leidžiamu laiku ir skaniu maistu - gyvūnams įrengta jauki, jų poreikius atitinkanti erdvė.
Pramogos
Kova dėl patekimo į didįjį „Eurovizijos“ konkursą tęsiasi: gerai žinomi vardai ir aiškėjantys lyderiai
Trečiadienį LRT didžiojoje studijoje vyko antroji „Eurovizijos“ nacionalinė atranka pavadinimu „Pabandom iš naujo!“. Antrojoje laidoje savo jėgas išbandyti į sceną lipo 12 dalyvių.
Pramogos
Šiuolaikiški pasaulio muziejai
Muziejai šiandien mėgaujasi aukso amžiumi. Visame pasaulyje auga naujų pažintinių centrų, galerijų skaičius, o ir senieji stengiasi atsinaujinti, pasipildyti sales. Sumaniai parengtos ekspozicijos prikausto tiek vaikų, tiek suaugusiųjų dėmesį.
Pramogos
Gandai apie V. Bareikio ir I. Stonkuvienės santykius aštrėja: pora kartu išvyko į JAV
Jau kurį laiką pramogų pasaulyje aidi kalbos apie su žmona Jurga Šeduikyte besiskiriančio dainininko Vido Bareikio ir televizijos laidų vedėjos Indrės Stonkuvienės užmegztus santykius. Šie gandai dar labiau paaštrėjo šių metų pabaigoje – Vidas kartu su sūnumi ir Indre išvyko į kelionę už Atlanto.
Pramogos
Palmiros stiliaus horoskopas: kaip rengtis 2020-aisiais, kad sektųsi visus metus?
Pasak bene garsiausios šalies astrologės, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkės Palmiros Kelertienės, mūsų sėkmę gali lemti ne tik pasirinkti akmenys ar spalvos, bet ir aprangos stilius. „Tai, ką mes nešiojame, irgi gali būti mūsų sėkmės katalizatoriumi“, – sako ji. Kaip rengtis, į kokį aprangos stilių labiau orientuotis 2020 m. bei kitus individualius patarimus kiekvienam zodiako ženklui rasite specialioje Palmiros ir Kauno „Akropolio“ parengtoje artėjančių metų apžvalgoje.
Pramogos
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kviečia teikti kūrinius Vaikų literatūros premijai gauti
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija iki gruodžio 31 dienos kviečia teikti kūrinius, vaikų literatūros kritikos darbus, projektus, skatinančius skaitymą, Vaikų literatūros premijai gauti.
Lietuva
Kalėdų mugės lankytojus Bukarešte traukė Lietuvos stendas
Gruodžio 6 dieną Lietuva tradiciškai dalyvavo kasmetinėje Tarptautinės moterų asociacijos organizuojamoje kalėdinėje labdaros mugėje Bukarešte (Rumunijoje).
Pasaulio lietuviai
Prahoje vyko lietuviški kultūros renginiai
Gruodžio 6-8 dienomis Prahoje (Čekijoje) vyko įvairūs vietos bendruomenei skirti kultūriniai renginiai.
Pramogos
Minske pristatyta grafikės Kristinos Norvilaitės kūryba
Lapkričio 15 dieną Baltarusijos šiuolaikinio meno galerijoje Minske atidaryta žinomos Lietuvos grafikės Kristinos Norvilaitės-Geniušienės darbų paroda „Viską tau pasakysiu“.
Pramogos
Didžiausioje Kroatijos knygų mugėje pristatomi ir lietuvių autorių kūriniai
Lapkričio 12 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė dalyvavo didžiausios šalyje kasmetinės knygų mugės „Interliber“ atidaryme Zagrebe. Ambasadorė aplankė lietuvių autorių knygas pristatančių leidyklų stendus, domėjosi jų leidybiniais planais.
Pasaulis
Baisiausias pasaulio apsėstas namas: toks šiurpus, kad jūsų neįleis be gydytojo raštelio, o ištvėrusieji apdovanojami £15,600
Įvykiai, vykstantys McKamey Manor tokie šiurpūs, kad vaiduoklių landynę lankantys žmonės turi pasirašyti 40 puslapių storio sutartį, išvaduojančią draudimo agentūras ir kitas institucijas nuo atsakomybės.
Pramogos
Spalio 22-25 dienomis Edinburge ir Glazge vyks „Lietuvos dienos Škotijoje”
Spalio 22-25 dienomis Edinburge ir Glazge vyks nemokamų renginių ciklas „Lietuvos dienos Škotijoje”.
Pramogos
Startuoja dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“
Spalio 10 dieną startuoja tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“.
Pramogos
6 Zodiako ženklai, sugebantys išlikti pozityvūs sudėtingose situacijose
Išsaugoti gerą nuotaiką, susidūrus su sunkumais ir nesėkmėmis, tikrai nėra lengva. Geriausiai susidoroti su stresu sekasi tik kai kuriems Zodiako ženklams.
Pasaulio lietuviai
Lietuvos teatro spektaklis „Didvyrių aikštė“ sužavėjo baltarusius
Baltarusijoje kasmet vykstančio teatro festivalio „TEART“ tarptautinės programos akcentu tapo Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Didvyrių aikštė“.
Pasaulio lietuviai
Baltarusijoje – dailininko Ramūno Čeponio kūrybos pristatymas
Spalio 3 dieną Baltarusijos meno rūmuose Lietuvos ambasada Baltarusijoje pristatė žinomo Lietuvos tapytojo ir grafiko Ramūno Čeponio tapybos darbų parodą „Abstraktus protas“.
Pramogos
Lietingam savaitgaliui: slapti Netflix kodai, leisiantys rasti naujas filmų bei serialų kategorijas
Visai neseniai paaiškėjo, kad platformoje Netflix galima naudoti kodus, kuriuos suvedę į paieškos laukelį galėsite rasti filmus, suskirstytus į daug preciziškesnes, naujas kategorijas.
Pramogos
Akylūs internautai Meghan Markle vizito į Afriką metu pastebėjo neįprastą detalę: buvusi aktorė toliau nenustoja vaidinusi?
Šiuo metu Meghan Markle su princu Harry ir jųdviejų sūnumi Archie vieši Pietų Afrikoje. Žinodama, kad kiekviename žingsnyje ją seks fotografai, Sasekso kunigaikštienė gerai apgalvojo kiekvieną detalę. Akyliausi gerbėjai pastebėjo kai ką neįprasto, o ekspertai teigia, jog buvusi aktorė verčiasi per galvą, kad tik pagerintų savo viešąjį įvaizdį.
ŽYMA
LAISVALAIKIS