sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Aktualijos
Saugumo tarnyba: terorizmo pavojus didžiausias nei kadanors anksčiau
Retai viešai pasisakantis Didžiosios Britanijos žvalgybos tarnybos MI5 direktorius Andrew Parkeris perspėjo, kad terorizmo pavojus šalyje auga nerimą keliančiu greičiu ir šiuo metu yra didesnis nei kada nors anksčiau per visą jo 34 metų karjerą.
Aktualijos
Diplomatai prašo nebevadinti Baltijos valstybių buvusiomis sovietinėmis respublikomis
Praėjus 27 metams po Baltijos šalių nepriklausomybės paskelbimo, Vakarų žiniasklaida vis dar pabrėžia, jog šios valstybės kadaise buvo Sovietų Sąjungos sudėtyje. Šalių ambasadoriai Prancūzijoje nori taisyti šią padėtį.
Pasaulis
Rusija su Lietuva nori ne kariauti, o draugauti
Lietuva ir kitos kaimyninės šalys paskutiniu metu NATO padedamos intensyviai ginkluojasi. Didelės investicijos gynybai argumentuojamos tuo, kad šalia esanti agresyvi kaimynė Rusija gali panaudoti jėga ir užimti Baltijos valstybes.
Lietuva
Saugumo ataskaita: Lietuvą užimtų per 24 valandas
VSD ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento paskelbtame kasmetiniame grėsmių vertinime nurodoma, kad šalies vakarinėje dalyje ir Karaliaučiaus krašte karines pajėgas sustiprinusi Rusija šiuo metu sugebėtų per 24–48 valandas pradėti kovos veiksmus prieš Baltijos valstybes.
Pasaulis
D. Britanija: UEFA 2016 renginiai – teroristų taikinys
Likus vos kelioms dienoms iki Europos futbolo čempionato UEFA 2016 pradžios įtampa dėl saugumo auga neįtikėtinais tempais.
Pasaulis
Įspėjimas: teroristai ieško kelių į Europą
Belgijos saugumo pareigūnai pareiškė, kad ISIS teroristai siekia sugrįžtį į Europą ir senojo žemyno valstybėse yra pasirengę įvykdyti ne vieną teroro išpuolį. Tokių nerimą keliančių ženklų daugėja.
Lietuva
Vilniaus simbolio – Gedimino kalno – dienos suskaičiuotos?
Vilniečius ir miesto svečius šiurpina griūvantis Gedmino kalnas. Kalno šlaitai kiekvieną dieną perspėja apie galimą tragišką baigtį. Kol vieni specialistai tariasi, ką daryti, kiti perspėjo, kad užteks gausesnio lietaus ir kalnas ims griūti tiesiogine prasme.
Pramogos
Škotijos mečetės valdantieji: mums kilusi didelė grėsmė
Policija ėmėsi tyrimo po to, kai didžiausios Škotijos mečetės – „Glasgow Centre Mosque“ – valdantieji vienas po kito atsistatydino iš einamųjų pareigų.
Aktualijos
Terorizmo grėsmė JK: evakuacijos viena po kitos
Šeštadienio vakarą vienas didžiausių šalies prekybos centrų „Bluewater" buvo evakuotas po to, kai jo viduje, netoli parduotuvės „Marks & Spenser", buvo aptiktas įtartinas paketas. Šimtams pirkėjų buvo įsakyta kuo skubiau palikti pastatą.
Pramogos
Atvėsus orams Angliją puola agresyvios bitės
Sodo ekspertai įspėjo, kad šiais metais Britanija susiduria su ypatingai dideliu vapsvų ir skraidančių skruzdėlių antplūdžiu, mat joms buvo suteiktos idealios veisimosi sąlygos. Įspėjama, kad temperatūrai nukritus, vabzdžiai tampa daug agresyvesni.
Aktualijos
Absurdas: aštuonmetis britas – grėsmė JAV saugumui
Aštuonmečiui britui buvo neleista sėsti į Las Vegaso kryptimi skrendantį lėktuvą, nes vaikas, pasirodo, Amerikoje laikomas grėsme nacionaliniam saugumui.
ŽYMA
LE MONDE