sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Aktualijos
R.Šimašius: mieste bus 22 tūkstančiai paramos prašytojų
Savivaldybę užplūs dvigubai daugiau paramos gavėjų, sako Vilniaus meras liberalas Remigijus Šimašius. Tai esą lems valdančiųjų sprendimas panaikinti PVM lengvatą šildymui. Mero teigimu, savivaldybė tokiems pokyčiams nėra pasiruošusi.
Lietuva
Ukrainiečiai plūsta į Lietuvą
Ukrainiečiai plūsta iš karo apimtų šalies regionų ieškodami saugesnės pastogės. Šiemet pirmąjį pusmetį gyventi Lietuvoje norėjo dvigubai daugiau ukrainiečių nei pernai, padaugėjo ir šalimi besidominčių rusų, pranešė portalas Delfi.lt.
Pasaulis
Dėl konfliktų ir neramumų namus buvo priversti palikti 50 mln. žmonių
Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių agentūros metinėje ataskaitoje teigiama, kad praėjusių metų pabaigoje dėl konfliktų daugiau nei 50 mln. žmonių buvo priversti palikti namus. Tai didžiausia pabėgėlių banga nuo Antrojo pasaulinio karo, skelbia \"Reuters\".
Pasaulis
Ispanai kovoja su afrikiečiais nelegalais
Ispanijos policija sulaikė daugiau nei pusantro tūkstančio žmonių iš Maroko, kurie planavo nelegaliai kirsti Europos Sąjungos (ES). Tai didžiausia žmonių grupė Ceuta mieste, kurie kada nors iki šiol bandė tokiu būdu patekti į Ispaniją.
Pasaulis
Vokietijos imigrantai neužplūdo
Senosios Europos Sąjungos (ES) šalys su baime laukė šių metų pradžios. Tarp tokių buvo ir Vokietija, kurioje tvyrojo baimė, kad nuo šių metų sausio 1-osios dienos į šalį plūstels didelė bangą rumunų. Tačiau vokiečių, kaip ir britų nerimas, neturėjo rimto pagrindo.
Aktualijos
Užsienyje balsuojančių lietuvių registracija prasidėjo
Užsienio reikalų ministerija informuoja, kad Lietuvos Respublikos rinkėjai, gyvenantys užsienio valstybėse ar rinkimų dienomis jose būsiantys, jau gali registruotis balsavimui Respublikos Prezidento rinkimuose, vyksiančiuose gegužės 11 dieną, ir rinkimuose į Europos Parlamentą gegužės 25 dieną.
Pasaulis
Norvegija užsiima masine deportacija
Praėjusiais metais iš Norvegijos buvo deportuota rekordiškai daug užsieniečių. Kaip pranešė thelocal.no portalas, prie to labiausiai prisidėjo policija, kuri tokiu būdu ėmėsi kovoti su nusikalstamumu. Anksčiau nusikaltėliai likdavo šalyje ir atlikdavo bausmę, o vėliau išėję į laisvę pasilikdavo šalyje ir dažnai vėl nusikalsdavo.
Aktualijos
Norvegijos darbdaviai pirmenybę teikia vietiniams
Norvegija – viena patraukliausių darbo rinkų emigrantams visoje Skandinavijoje, bet tai nereiškia, kad darbą šioje šalyje susirasti paprasta. Remiantis Bergeno universiteto atlikta studija, norvegai darbdaviai yra nacionalistai ir dažnai pirmenybę teikia savo tautiečiams, net jeigu užsieniečiai ir gerokai profesionalesni.
Aktualijos
Britai emigruoja su džiaugsmu
Pirmą kartą terminas „bendrasis šalies laimės indeksas“ (angl. gross national happiness) sociologų buvo paminėtas dar 1972 metais. Nuo to laiko jis laikomas vienu iš svarbiausių ir geriausiai mums suvokiamų visuotinių gyvenimo kokybę nusakančių terminų.
Pramogos
Nauja emigracijos kryptis – Kinija?
Tikriausiai daugelis esame girdėję apie augančias, arba kylančias ekonomikas (angl. emerging markets). Kai kam galbūt tenka susidurti su šiuo terminu darbe ar bendraujant su kolegomis. Galbūt net patys to nežinodami dirbate įmonėje, kuri gamina ir tiekia produkciją, paslaugas ar prekes neįtikėtinu tempu augančioms Azijos šalių rinkoms.
Aktualijos
Rytų Europiečiai Norvegijos nepamiršo
Imigracijos srautai į Norvegiją vis dar dideli ir jie nuolat auga. Per pastarąjį pusmetį čia daugiausiai žmonių, norinčių dirbti ir gyventi šioje Skandinavijos šalyje, atvyko iš Rytų Europos.
ŽYMA
LENGVATA ŠILDYMUI