penktadienis, gegužės 7 d.
Verslas
Mokesčiai
Prezidentas siūlo labiau apmokestinti dideles individualios veiklos bei kapitalo pajamas
Prezidentas Gitanas Nausėda siūlo pelno mokesčio paskatą sparčiau atlyginimų fondą didinsiančioms įmonėms ir didinti 35 tūkst. eurų viršijančių individualios veiklos metinių pajamų apmokestinimą. Labiau būtų apmokestintos ir 35 tūkst. eurų viršijančios pajamos iš kapitalo prieaugio bei dividendai.
Pasaulis
Socialinė politika
Portugalijai nusibodo užsienio pensininkai, ruošiasi panaikinti lengvatas
Portugalijos valdančioji socialistų partija pirmadienį pasiūlė apmokestinti naujai iš Europos atvykstančius pensininkus iki 10 procentų nuo jų metinių pajamų ir panaikinti dideles mokesčių lengvatas, kurios buvo teikiamos pastarąjį dešimtmetį.
Lietuva
Džiugi žinia grįžtantiems į tėvynę: mažas pajamas gaunantiems žmonėms – daugiau finansinių lengvatų
Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui sudaryti galimybes, kad mažas pajamas gaunantys žmonės kompensuojamuosius vaistus bei jiems reikiamas medicinos pagalbos priemones (MPP) galėtų gauti nemokamai ir už tai nereikėtų primokėti nė cento.
Anglijoje
Dėl „Brexit“ Didžioji Britanija turėtų susiimti
Europos Komisijos pirmininkas Jeanas Claude‘as Junckeris sekmadienį atmetė kaltinimus neva Europos Sąjunga siekia slapto tikslo išlaikyti britus bloko sudėtyje ir Didžiąją Britaniją paragino „susiimti“ dėl „Brexit“.
Anglijoje
Britai pasirašė peticiją, kuria parlamentarams siūlo atšaukti Kalėdų atostogas
Daugiau nei 3000 žmonių pasirašė peticiją, kuria siūlo parlamentarams atšaukti dviejų savaičių trukmės Kalėdų atostogas, kuomet dar nėra susitarta dėl galutinio „Brexit“ plano.
Aktualijos
Migrantai iš ES, prieš įsidarbindami JK, privalės turėti 30 000 svarų sterlingų
Kitą savaitę Britanijos valdžia planuoja paviešinti pranešimą, kuriame bus skelbiama, jog Europos Sąjungos migrantai, panorę po „Brexit“ atvykti dirbti į Britaniją, iš anksto turės turėti darbą, kurio atlyginimas sieks 30 000 svarų sterlingų pre metus.
Anglijoje
Premjerė įspėja apie antro „Brexit“ referendumo organizavimo žalą
Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May pirmadienį įspės parlamentarus nepalaikyti idėjos organizuoti antrą referendumą dėl „Brexit“, nes tai, anot jos, padarytų „nepataisomos žalos“ šalies politikai.
Anglijoje
T. May paragino susiskaldžiusį parlamentą ieškoti konsensuso dėl „Brexit“
Viena Didžiosios Britanijos vyriausybės narė šeštadienį paragino susipriešinusius šalies įstatymų leidėjus „parengti konsensusą“ dėl „Brexit“, kad būtų išvengta potencialiai žalingo Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos be jokios sutarties scenarijaus.
Anglijoje
Th. May siekia kompromiso, kad išgelbėtų „Brexit“ sutartį
Patyrusi partiečių smūgį, bet nenugalėta Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May ketvirtadienį susitiko su ES lyderiais, kad pamėgintų įtikinti juos padaryti nuolaidų, galinčių išgelbėti „Brexit“ susitarimą, bet pripažino nesitikinti staigaus proveržio.
Anglijoje
Bus balsuojama dėl nepasitikėjimo May
Įtakingas Didžiosios Britanijos Konservatorių partijos pareigūnas trečiadienį pareiškė, kad vėliau šiandien torių parlamentarai balsuos dėl nepasitikėjimo savo lydere ir šalies premjere Theresa May dėl nepopuliarios „Brexit“ sutarties, kurią ji praeitą mėnesį sudarė su Europos Sąjungos lyderiais.
Anglijoje
JK premjerė „visais įmanomais būdais“ kovos už partijos pasitikėjimą
Britų premjerė Theresa May trečiadienį pareiškė, kad mėgins atlaikyti balsavimą dėl nepasitikėjimo „visais įmanomais būdais“ ir pridūrė, jog drastiški pokyčiai dabartinėje šalies politikoje gali sabotuoti „Brexit“ procesą. .
Anglijoje
Britanija turi teisę vienašališkai stabdyti „Brexit“
Jungtinė Karalystė turi teisę vienašališkai atšaukti savo pranešimą apie ketinimą išstoti iš Europos Sąjungos ir tokiu būdu sustabdyti „Brexit“ procesą, pirmadienį paskelbė Europos Teisingumo Teismas (ETT).
Anglijoje
Kieno rankose „Brexit“ sutarties likimas?
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May ketvirtadienį pareiškė, kad dabar nuo šalies įstatymų leidėjų valios priklauso, ar Jungtinė Karalystė ateinantį kovą išstos iš Europos Sąjungos be jokios sutarties, nors tokio scenarijaus poveikis gali būti pragaištingas.
Anglijoje
ES siūlo Britanijai beprecedentę partnerystę
Jei Didžioji Britanija laikysis suderėto „Brexit“ susitarimo, Europos Sąjunga yra pasirengusi pasiūlyti jai „beprecedentę partnerystę“, ketvirtadienį pareiškė bloko vyriausiasis derybininkas Michelis Barnieris.
Anglijoje
Nežinoma teritorija: kas atsitiks, jei nebus pritarta „Brexit“ susitarimui?
Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės Theresos May laukia sunki kova siekiant savo šalies parlamento pritarimo neseniai su Briuseliu pasiektam „Brexit“ susitarimui. Pastarasis britų parlamentui bus pateiktas gruodį.
Aktualijos
Ateityje lietuviai taip paprastai į JK nebeatvyks
Nerimas dėl „Brexit“ vis dar sklando ore, nors laiko susitarimui pasiekti lieka vis mažiau. Į Lietuvą atvykusi profesorė iš Didžiosios Britanijos teigė, kad visi gyvena nežinia. Baiminamasi, jog universitetų durys užsivers kitų Europos Sąjungos šalių studentams ir dėstytojams, nebebus gaunamas finansavimas vykdomiems tyrimams. Profesorė įsitikinusi, kad atvykti ir įsidarbinti pavyks tiems, kurie turės išskirtinius įgūdžius.
Anglijoje
Londonas ir Briuselis pagaliau sutarė dėl ateities ryšių po „Brexit“
Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas ketvirtadienį pranešė, kad Europos Sąjunga ir Didžioji Britanija suderino politinę deklaraciją dėl jų ateities ryšių po „Brexit“.
Anglijoje
ES teismas nagrinės ieškinį dėl „Brexit“ nutraukimo
Europos Teisingumo Teismas (ETT) šio mėnesio pabaigoje pradės nagrinėti ieškinį, kuriuo kampaniją prieš „Brexit“ vykdantys veikėjai mėgina priversti britų vyriausybę išdėstyti, kaip Jungtinė Karalystė galėtų atšaukti savo sprendimą išstoti iš Europos Sąjungos.
Anglijoje
T. May vyks į Briuselį derybų dėl tolesnių ryšių su ES
Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May sekmadienį sakė ateinančią savaitę vyksianti į Briuselį tartis dėl Jungtinės Karalystės tolesnių ryšių su Europos Sąjunga ir perspėjo, kad potencialus jos nuvertimas šioms deryboms neišeitų į naudą.
Anglijoje
Britų vyriausybė: JK ir ES pasiekė susitarimą dėl „Brexit“
Didžioji Britanija ir Europos Sąjunga pasiekė susitarimą dėl „Brexit“, kurį JK vyriausybė svarstys specialiame posėdyje, antradienį pranešė britų premjerės Theresos May (Terezos Mei) biuras.
ŽYMA
LENGVATOS