ketvirtadienis, spalio 22 d.
Pasaulis
V. Žirinovskis: jei komunistai už Leniną nenori gauti milijardo, tuomet jo kūną reikia kremuoti
Rusijos liberaldemoktratų partijos įkūrėjas ir lyderis Vladimiras Žirinovskis mano, kad jei komunistai nenori parduoti Vladimiro Lenino kūno amerikiečių menininkui Davidui
Pasaulis
Vokietijoje po teisinio ginčo atidengta Lenino statula
Viename vakariniame Vokietijos mieste šeštadienį buvo atidengtas kontroversiškas naujas sovietų lyderio Lenino paminklas, pasaulyje vykstant audringiems ginčams dėl prieštaringai vertinamų
Pasaulis
Brangiausias ir pigiausias pragyvenimas Europoje (kainų palyginimas)
Prieš dešimtmetį pasaulį sudrebino finansų krizė, po kurios visos šalys atsitiesė skirtingu tempu - tačiau Lietuvoje atlyginimus ir kainas gerokai supurtė ir euro įvedimas 2015-ais metais. EBPO duomenimis, per dešimtmetį nuo krizės Lietuvoje realusis vidutinis atlyginimas augo labiausiai, lyginant su kitomis organizacijos šalimis - net 40 proc. Tuo tarpu „Eurostat” duomenimis, maisto kainos po euro įvedimo šalyje tepakilo 5,3 proc.
Aktualijos
Netikėtai nukrito būsto kainos
Būsto kainos Didžiojoje Britanijoje rugsėjį, palyginti su ankstesniu šių metų mėnesiu, krito 1,4 proc., teigia konsultacijų įmonė „Halifax“, kuri yra banko „Lloyds Banking Group“ hipotekų padalinys.
Pramogos
Kyla kainos: JK pasiekta rekordiškai aukšta infliacija
Jungtinėje Karalystėje užfiksuota per pastarajį pusmetį aukščiausia infliacija.
Pramogos
Milijonai JK gyventojų permoka už telefonus
Nepriklausomi finansų patarėjai pranešė, kad milijonai Jungtinės Karalystės gyventojų už mobiliojo ryšio telefonus moka daugiau nei turėtų.
Lietuva
Kainų skirtumai Lietuvoje ir ES, ar lietuviai perka brangiau?
Ne maisto prekių Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos valstybėse kainų tyrimą atlikusi Teisingumo ministerija bei Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) sako, kad skirtumai nėra labai drastiški.
Lietuva
Patvirtino: kainos Lietuvoje yra didesnės
Teisingumo ministerija ir Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) atliko tyrimą apie drabužių, avalynės, buitinės technikos kainas Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos valstybėse.
Lietuva
Dar labiau brangs kasdienių maisto produktų kainos
Trečdaliu didesnės nei pernai grūdų supirkimo kainos netruks atsirišti iki produktų lentynų – brangti turėtų miltai, duona, taip pat mėsa, paukštiena, kiaušiniai, rašo „Lietuvos rytas“.
Pramogos
Jungtinėje Karalystėje užfiksuotas maisto kainų kritimas
12-os mėnesių infliacija Jungtinėje Karalystėje birželio mėnesį sudarė 2,4 proc. bei išsilaikė tokiame pačiame lygyje kaip ir gegužę, paskelbė nacionalinis šalies statistikos departamentas ONS.
Anglijoje
Gyvenimas JK po „Brexit" pabrangs mažiausiai 3 proc.
Naujausias tyrimas atskleidė, kad Jungtinei Karalystei (JK) pasitraukus iš Europos Sąjungos (ES), labiausiai nukentės šalies miestų ir rajonų gyventojai. Tačiau ir londoniečiai neišvengs neigiamo „Brexit" poveikio.
Pramogos
Infliacija JK - žemiausia per metus
Naujausi duomenys rodo, kad Jungtnėje Karalystėje visuotinis kainų lygis, sukeliantis šalies valiutos nuvertėjimą, šiuo metu yra žemiausias per metus ir siekia 2,5 proc.
Lietuva
Atlyginimai Lietuvoje augs sparčiau nei kainos
Trečiadienį Finansų ministerija pristatė šalies makroekonomikos prognozes. Kaip pabrėžė finansų ministras Vilius Šapoka, nuo šių prognozių įprastai priklauso tiek planuojamas šalies biudžetas, tiek planuojami mokestiniai pakeitimai bei šalies fiskalinė politika.
Lietuva
Abejoja kainų mažinimo receptu
Lietuvoje iki 9 proc. sumažinus pridėtinės vertės mokestį (PVM) maisto produktams, jie turėtų tiek pat atpigti, sako mėsos ir pieno perdirbimo įmones vienijančių asociacijų vadovai. Tačiau jie pabrėžia, kad galutinės kainos priklausytų nuo prekybininkų, nes PVM „atsiranda lentynoje“.
Pramogos
Anglus apstulbino kainos ir sąlygos Kaliningrade (nuotraukos)
Ateinančią vasarą Rusijoje vyksiančiame pasaulio futbolo čempionate dalyvausiančią Anglijos rinktinę turėtų sekti nemaža armija sirgalių, kuriuos jau dabar pribloškė apgyvendinimo kainų ir teikiamų paslaugų kokybės santykis.
Lietuva
Ž.Pavilionis prakalbo apie kainas Lietuvoje: „Godumo marža yra milžiniška“
Seimo narys ir buvęs Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Amerikos Valstijose Žygimantas Pavilionis pasibaisėjo kainomis mūsų šalyje. Politikas įsitikinęs, kad dėl didelių kainų nereikėtų kaltinti mažos rinkos, dėl visko kaltas godumas.
Aktualijos
Išmoktas bejėgiškumas
Milžinas molinėmis kojomis Lietuvą turėjo palikti jau daugiau kaip prieš ketvirtį amžiaus. Tačiau jo pėdsakai žmonių sąmonėje dar gyvi, o Spalio revoliucijos atgarsius jaučia net jos nemačiusios kartos.
Pramogos
Brangiausiai ir pigiausiai Kalėdas švenčiančios šalys (išlaidų statistika)
Kalėdos yra neabejotinai vienos iš brangiausiai kainuojančių metų dienų daugeliui šeimų visame pasaulyje. Prieš artėjančias šventes finansų ekspertai iš „Revolut“, Europoje lyderiaujančios skaitmeninės bankų alternatyvos, atskleidė, kiek iš tikrųjų kainuoja kai kurie kasmetiniai Kalėdų pirkiniai, tokie kaip maistas, Kalėdų eglutės, dovanos ar kelionės.
Lietuva
Lietuva tapo lydere kainų augime
Vartojimo prekių ir paslaugų kainos Lietuvoje per metus augo sparčiausiai Baltijos valstybėse.
Pramogos
Ekspertų išvada: D. Britanijoje nenumaldomai didės kainos
Ekonomikos ekspertai iš Didžiosios Britanijos mažmeninės prekybos įmonių konsorciumo (BRC) prognozuoja, kad Europos Sąjungos (ES) piliečiams netekus teisės laisvai judėti ir dirbti šalyje, nenumaldomai padidės kainos.
ŽYMA
LENINAS