šeštadienis, sausio 16 d.
Lietuva
Ar Lietuvos valdžios institucijos rusifikuoja lenkų mažumą?
Nepaisant to, kad Lietuvos lenkų šalyje gyvena mažaug 31 tūkst. daugiau nei rusų, pagrindiniai ministerijų pranešimai vis dar nėra verčiami
Aktualijos
„Vilniaus kraštas 2040“
G. Nausėda su lenkų bendruomene aptarė jos ateities viziją
Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį su lenkų diskusijų klubo valdybos nariais ir lenkų kilmės Lietuvos mokslininkais aptarė jų parengtą strategiją „Vilniaus kraštas 2040“.
Lietuva
Lietuvos lenkų rinkimų akcija Seimo rinkimų rezultatus prašo pripažinti negaliojančiais
Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) prašydama negaliojančiais pripažinti Seimo rinkimų rezultatus daugiamandatėje
Lietuva
Lenkų rinkimų akcija pirmą kartą nuo 2008-ųjų neįveikė 5 proc. barjero
Šiuo metu valdančiojoje koalicijoje esanti Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) neperkopė rinkimų barjero, rodo negalutiniai Vyriausiosios rinkimų komisijos
IQ Tema
Įšaldytas konfliktas: šį klausimą jau seniai buvo galima išspręsti ir pamiršti
Lenkų tautinė mažuma turi priekaištų Lietuvai, tačiau jų problemos politikams rūpi tik prieš rinkimus
IQ Tema
Kodėl verta dar kartą pabandyti atnaujinti gerus santykius su Lenkija
Lietuvai geri santykiai su Lenkija reikalingi kur kas labiau nei Lenkijai su Lietuva. Tad ir su šia kaimyne niekada nebus nuobodu.
IQ Tema
Kaip Jurgelis (ne)daro: imigracijos iššūkiai, iš kurių galima pasimokyti
Turtingos Vakarų valstybės su imigracija susiduria jau ne vieną dešimtmetį. Lietuva privalo išvengti jų klaidų.
Pasaulis
Airija priėmė istorinį sprendimą, apklausos rodo, kad rinkėjai nusprendė legalizuoti abortus
Tradiciškai katalikiškoji Airija, regis, priėmė istorinį sprendimą liberalizuoti savo abortų įstatymą, kuris yra vienas griežčiausių Europoje, šeštadienį pareiškė šalies ministras pirmininkas.
Lietuva
Dviguba pilietybė galima tik pakeitus Konstituciją
Dvigubos pilietybės išplėtimas galimas tik referendumu pakeitus Konstituciją, penktadienį paskelbė Konstitucinis Teismas (KT).
Pasaulis
Šveicarijoje vyks referendumas dėl veido dangalų draudimo
Šveicarijos vyriausybė sako rinkėjai galės nuspręsti, ar uždrausti tokius veido apdangalus, kaip kaukės arba musulmoniškos visą kūną dengiančios burkos ir hidžabai.
Pasaulis
Paaugliai filmavo skęstantį žmogų ir šaipėsi iš jo
Teisininkai bando įrodyti, kad skęstantį žmogų filmavę, jo pagalbos šauksmą ignoravę, iš nelaimėlio pasišaipę mirties liudininkai yra niekuo dėti, mat yra nepilnamečiai.
Aktualijos
Vyriausybė nori leisti originalią pavardžių rašybą, lauks Seimo pritarimo
Galimybė galutinai išspręsti pavardžių rašybos dokumentuose klausimą palikta Seimui – Vyriausybė tokiam projektui pritarė. Pagal jį, pavardę nelietuviškais rašmenimis būtų galima rašyti pagrindiniame paso puslapyje.
Lietuva
Seimas žengė draudimų keliu: griežti įstatymai jau kitąmet
Seimo dauguma užsimojo pažaboti alkoholio vartojimą ir šių gėrimų reklamą. Dalį savo planų jiems jau pavyko įgyvendinti. Po ilgų ir karštų diskusijų Seimas priėmė alkoholio prekybą, vartojimą ir reklamą griežtinančius įstatymus.
Aktualijos
Saugumo grėsmių ataskaita: mėginama naudotis totoriais ir lenkais
Rusija siekia didinti įtaką Lietuvos totorių bendruomenei ir išnaudoti ginčus dėl Lietuvos lenkų teisių, teigia žvalgybos institucijos, pirmadienį paskelbusios tradicinių grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą.
Aktualijos
JK nusižengusius vairuotojus gaudys pareigūnai nežymėtuose automobiliuose
Prasidėjus pavasariui Jungtinėje Karalystėje įsigaliojo nauja baudimo sistema vairuotojams. Telefonu besinaudojantys ir tuo pat metu vairuojantys žmonės bus baudžiami kur kas griežčiau.
Pasaulis
Baro savininkui gresia kalėjimas už „Hitlerio vyną“
Vokietijos bare stovėję vyno buteliai su Adolfo Hitlerio atvaizdu sukėlė tikrą galvos skausmą užeigos savininkui.
Aktualijos
Užslopintų jausmų proveržis
Po „Brexit“ pasipylę neapykantos nusikaltimai atvėrė ilgai besikaupusį antiimigrantiškų nuotaikų pūlinį.
Aktualijos
Savas rajonas
„Kokią mokyklą baigei“ ir „kur dirba tavo tėvai“ arba kodėl vien būti lenku Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose dar nereiškia priklausyti daugumai.
Aktualijos
Anglijos policija: pareigūnams uždrausta gaudyti motociklininkus
Pareigūnams Londono gatvėse uždrausta vaikytis motociklų ir mopedų vairuotojus, nes tai – per daug pavojinga. Baiminamasi, jog automobiliu gaudant kelių eismo taisykles pažeidusius dviračių transporto priemonių vairuotojus iškyla pavojus ne tik patiems vairuotojams, bet ir pėstiesiems.
Pasaulis
Vaiko teisių apsaugos tarnybas mitais apipina įsiskaudinę tėvai
Vaiko apsaugą įvairiose šalyse garantuojančios institucijos dažnai linksniuojamos neigiamame kontekste –dažniausiai tų, kurie su šiomis institucijomis susiduria tiesiogiai ir ne pačiomis maloniausiomis aplinkybėmis. Pastaruoju metu žiniasklaidoje ypatingai aptarinėjama Norvegijos vaiko apsaugos tarnybos „Barnevernet“ veikla. Kodėl tokio pobūdžio tarnybų darbas apipinamas mitais ir kaip iš tiesų dirba Norvegijos vaiko teisių apsaugos tarnyba, pasakoja Norvegijos ambasadorius Lietuvoje Dag Malmer Halvorsen.
ŽYMA
LENKAI