ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Aktualijos
Trys dešimtys asmenų išvaduoti iš vergovės
Didžiosios Britanijos policija per reidus penkiose automobilių plovyklose dėl pažeidimų, susijusių su šiuolaikine vergove, areštavo 15 asmenų ir išvadavo 36 aukas.
Aktualijos
Migrantai keliavę į JK autobuso variklio skyriuje pateko tiesiai liūtui į nasrus
Apmaudžiau nebūna, taip būtų galima pavadinti nelegalių migrantų iš Sudano kelionę į Jungtinę Karalystę (JK).
Aktualijos
Potvynio ir nuošliaužų Siera Leonės sostinėje aukų skaičius tebeauga
Siera Leonės sostinėje Fritaune per didžiulį potvynį ir purvo nuošliaužas pirmadienį žuvusių žmonių skaičius išaugo iki 312. Dar daugiau nei 2 tūkst. gyventojų liko be pastogės.
Pasaulis
Norvegai deportuoja rumunus, lenkus ir lietuvius
Norvegijos valdžia praėjusiais metais neįgyvendino savo ambicingų planų. Buvo numatyta iš šalies deportuoti 9 tūkst. pabėgėlių, tačiau išsiųstųjų skaičius buvo šiek tiek mažesnis.
Pasaulis
Meksikos galvos skausmas: būsimo masinės deportacijos iš JAV
Meksika JAV prezidento Donald’o Trump’o pažadus apie masines meksikiečių iš JAV deportacijas atgal į tėvynę priėmė ne juokais. Netoli sienos su JAV esančių regionų valdžia su nerimu laukia Valstijų žingsnių.
Pasaulis
Vokietija maitina pusė milijono nedeportuojamų imigrantų
Net pusė milijono atvykėlių, kurie negavo pabėgėlio statuso pasiliko Vokietijoje. Pusė milijono – tai yra net trys ketvirtadaliai arba 549,209 į Vokietiją atvykusių imigrantų per pastaruosius šešis metus. Didžioji jų dalis – iš Turkijos (virš 77 tūkst.).
Lietuva
Lietuvoje – nelegalų gaudynės
Savaitgalis pasieniečiams buvo neramus. Didelės pareigūnų pajėgos Varėnos miškuose, netoli sienos su Baltarusija, gaudė nelegaliai sieną kirtusius užsieniečius. Paaiškėjo, kad tai nelegalai iš Vietnamo.
Pasaulis
Pabėgėliai sprunka iš Latvijos: tai skurdi šalis
Iš karo nusiaubtų šalių atvykę prieglobsčio prašytojai neužsibuvo ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje. Pabėgėliai palieka šalį, nes Latvija itin skurdi valstybė, kurioje jiems nepavyksta išgyventi.
Pasaulis
Norvegija pažabojo pabėgėlius
Norvegija skelbiasi pažabojusi pabėgėlių krizę. Specialistų teigimu, į šalį pabėgėliai ir nelegaliai, kurie vėliau prašo minėto statuso nebeplūsta todėl, kad Norvegija ir kitos Europos šalys suvaržė judėjimą ir sugriežtino sienų kontrolę.
Pasaulis
Emigrantai Graikiją išmainė į Italiją
Graikija – viena populiariausių atostogų krypčių Europoje. Tiesa, kurį laiką poilsiautojus nuo minties ilsėtis didesnėje ar mažesnėje saloje galėjo atgrasyti ten masiškai plūstantys imigrantai.
Lietuva
Graikais apsimetę irakiečiai sučiupti Lietuvoje
Graikais apsimetinėję trys irakiečiai įkliuvo Vilniaus oro uosto pasieniečiams, kai su suklastotais dokumentais bandė išskristi iš Lietuvos į Londoną. Vyrai susimovė gavę specialius klausimynus graikų kalba.
Aktualijos
Po didžiulio migrantų šturmo uždarytas Eurotunelis
Jungtinę Karalystę (JK) ir Prancūziją jungiantis požeminis Eurotunelis ankstų šeštadienio rytą buvo uždarytas dėl daugiau nei šimto migrantų šturmo, - pranešė naujienų portalas standard.co.uk.
Aktualijos
Nelegaliai dirbantiems imigrantams gresia kalėjimas
Vyriausybė atskleidė naujausius planus, kaip kovos su nelegaliai šalyje dirbančiais imigrantais. Darbo vietoje sugautiems reikiamų dokumentų neturintys asmenims grės net iki 6 mėn. kalėjimo bausmės, - pranešė itv.com naujienų portalas.
Aktualijos
Sulaikytas lenkas bandęs pervežti 18-ką nelegalų
Hertfordshiro policija pranešė sulaikiusi tolimųjų reisų vairuotoją iš Lenkijos, kuris sunkvežimio priekaboje į Jungtinę Karalystę slapta bandė pervežti net 18-ką nelegalių imigrantų.
Aktualijos
Būsto nuoma Anglijoje: apgyvendinus nelegalus gresia kalėjimas
Pagal naujas imigracijos įstatymo (angl. Immigration Bill) pataisas, nuomojamus būstus administruojantys asmenys arba jų savininkai (angl. Landlords) privalės prisiimti atsakomybę už teisę Jungtinėje Karalystėje (JK) gyventi praradusių imigrantų iškeldinimą.
Aktualijos
Iš atostogų priekaboje nežinant parsivežė nelegalą
Prancūzijoje atostogas praleidusi pagyvenusių britų pora grįžusi namo savo kemperyje rado netikėtą suvenyrą. Šeimyniniame automobilyje ant ratų buvo pasislėpęs nelegalus imigrantas, kuris be bilieto norėjo slapčia patekti į Jungtinę Karalystę (JK).
Lietuva
Lietuva sutiko pagelbėti pabėgėliams iš Afrikos
Lietuva prisidės sprendžiant pabėgėlių krizę Viduržemio jūrų valstybėse. Politikai pritarė siūlymui priimti iki 250 pabėgėlių, kurie galėtų atvykti į Lietuvą iki 2018 metų birželio 30 dienos. Ministrų kabineto nariai sutarė, kad kol kas tai tik politinis sprendimas. Kur bus ieškoma pinigų kelių šimtų žmonių išlaikymui, spręs vėliau.
Pasaulis
Milano autobusų vairuotojų maišto priežastis – imigrantai
Įtampa Europoje dėl emigrantų iš Afrikos sparčiai auga. Tūkstančiai žmonių laivais kasdien bando pasiekti pietinius Europos šalių krantus ir pabėgti nuo karo negandų ar tiesiog skurdo. Vieniems jų – pasiseka, kitiems – gyvenimas baigiasi jūroje, nes perpildyti laivai skęsta Viduržemio jūroje, nusinešdami tūkstančius žmonių gyvybių.
ŽYMA
LIŪČIŲ SEZONAS