trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Pramogos
Londone siūlomos ramybės oazės pervargusiems
Beprotiško gyvenimo tempo išvarginti Londono gyventojai pagaliau gali sau leisti puikią alternatyvą kavos pertraukėlėms – miego ar meditacijos pertraukėlę.
Sveikata
Opaligę sukelia ne tik maistas ir stresas
Gydytoja gastroenterologė griauna mitus, kad greitas gyvenimo būdas – viena pagrindinių skrandžio opos, arba opaligės, priežasčių. Priešingai nei įprasta manyti, stresas ir netinkama mityba šios lėtinės ir kartotis linkusios ligos nesukelia.
Sveikata
Sapnai, bylojantys įtampą kasdienybėje
Po nemažai streso kėlusios dienos daugeliui bent naktį norėtųsi atrasti ramybę. Deja, neseniai Jungtinėje Karalystėje atlikto tyrimo duomenimis, dieną patirtas stresas gali vėl mus aplankyti – tik jau per sapnus, žurnale „Live Science“ straipsnį pradeda mokslo ir technologijų temomis rašanti žurnalistė Tereza Pultarova.
Sveikata
Atsargiai – pilvo skausmus sukelia ne tik persivalgymas
Artėjant gražiausioms metų šventėms malonius lūkesčius, bendravimo džiaugsmą retkarčiais palydi ir sveikatos sutrikimai. Pasak gydytojos gastroenterologės Saulės Brašiškienės, šventinis periodas žmonėms kelia papildomą stresą – o šis savo ruožtu suaktyvina kai kurias ligas.
Gyvenimas
Stresas. Kaip su juo susitvarkyti
Gimęs kūdikis jau yra įmestas į atšiaurų išorinį pasaulį ir jis susiduria su pakitusiomis aplinkos sąlygomis. tai pirmas jo gyvenime stresas, su kuriuo jam teks susidoroti. Gimsta kūdikiai kovotojai, sugniaužtais kumšteliais ir hypertonusu visame kūne, gimsta kūdikiai apatiški, vangūs, kurie neima krūties ir neturi gyvybinių jėgų reikalauti sau emocinio ir fizinio maisto.
Sveikata
Stop! Galbūt per daug dirbate
Energingi, veiklūs žmonės skuba kopti karjeros laiptais, daug ir intensyviai dirba, dažnai net ir atostogų sąskaita. Darbas jiems tampa svarbesnis už poilsį, šeimą, draugus, tačiau per didelis krūvis, nuolatinė emocinė įtampa, stresas gali sutrikdyti psichinę sveikatą.
Sveikata
Stresoreksija? Negali būti!
Šiuolaikinės moterys didžiuojasi, jog sugeba sėkmingai suderinti karjerą ir šeimą ir dar pasirūpinti savimi. Tačiau visos šios pastangos gali labai neigiamai atsiliepti sveikatai.
Verslas
Skaičiuoja liūties nuostolius
Didžiausia šalyje ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ iki 11 valandos ryto po vakarykštės itin stiprios liūties jau sulaukė 110 pranešimų iš klientų apie patirtą žalą jų turtui.
Gyvenimas
Atsikračius emocinių šiukšlių pagerėja fizinė sveikata
Kai jūsų paklausia: „kaip reikalai?“, dažnai net negalvojęs atsakote, kad viskas puiku. Taip elgiasi dauguma žmonių. Tačiau paradoksas – būtent tuo momentu jūs nemeluojate ir nuoširdžiai tikite, kad jūsų gyvenime iš tiesų viskas gerai.
Sveikata
Paprasti ir veiksmingi streso mažinimo būdai
Gyvenime visiems netrūksta streso, ir visgi įmanoma sumažinti jo lygį, įvedus keletą pokyčių, rašo huffingtonpost.com.
Sveikata
Kaip susijęs stresas darbe ir mirties laikas
Naujausi tyrimai rodo, kad stresinis darbas gali lemti ankstyvą mirtį. Arba ją atitolinti.
Sveikata
Greitas maistas ir stresas nedraugauja
Pirmasis patarimas, kurį dietologai duoda metantiesiems svorį, – vengti bet kokio streso.
Sveikata
Kaip apsaugoti širdį išgyvenant stresą?
Beprotiškas mūsų gyvenimo tempas priveda prie to, kad širdis „susidėvi“ gerokai pirma laiko. Ir jeigu apsisaugoti nuo neigiamų emocijų daugumai žmonių „užduotis neįmanoma“, tai bent jau „pamaitinti“ širdies audinį tikrai nesunkiai galime kiekvienas.
Sveikata
Stresas. Kaip jį suvaldyti?
Filosofas, edukologas, keliautojas, lektorius, vedinis atsrologas ir chiromantas Egidijus Gubinas pataria, kaip susitvarkyti su dažnu kasdienybės palydovu stresu.
Sveikata
Po 40-ies reikia dirbti tris dienas per savaitę
Beveik 7 tūkstančiai žmonių, vyrų ir moterų, dalyvavimo tyrime, kurį atliko Melburno taikomosios ekonomikos ir sociologijos instituto specialistai. Savanoriams buvo per 40, mat mokslininkai norėjo išsiaiškinti, kaip našiai galima dirbti sulaukus tokio amžiaus, praneša z-news.xyz.
Gyvenimas
Kiek ištveriate be telefono?
Jeigu laukiate draugo, kolegos ar net eilėje pas gydytoją, kaip ilgai ištversite nepatikrinę savo telefono? Dvi minutes? Tris?
Gyvenimas
Kodėl vyras tampa silpnu?
Praktiškai kiekvienas vyras kasdien patiria įtampą, stresą ir nerimą dėl įvairiausių priežasčių. Norėdami to atsikratyti vyrai įprastai daro tai, kas tik problemas pagilina, bet tikrosios priežasties nepašalina.
Gyvenimas
Išmokyk širdį realizmo
Dabar žmogus tikrai labai jautrus ir trapus padaras. Dėl to turbūt kaltas nepaprastas gyvenimo tempas, gausybė dirgiklių, neaprėpiamas informacijos srautas nuolatinė psichoemocinė įtampa ir triukšmas. Visa tai mus padarė net pernelyg jautrius užgauliam žodžiui, netgi paprasčiausiam netaktui.
Aktualijos
Atskleistos pavojingiausios sveikatai profesijos
Mokslininkai teigė, jog paprasti darbai, kaip pavyzdžiui padavėjo (-os), kelia kur kas daugiau streso nei gydytojo (-ės) ar architekto (-ės). Dirbant atrodo, paprastus daug intelekto nereikalaujančius darbus, didesnė tikimybė patirti infarktą, - pranešė naujienų portalas telegraph.co.uk.
Gyvenimas
Dešimt streso priežasčių ir patarimai, kaip jį įveikti
Stresą dažniausiai sukelia kitų žmonių lūkesčiai mūsų atžvilgiu, nors kartais ir mes patys save pernelyg spaudžiame. Bet kuriuo atveju, jei streso problemos nesprendžiamos, ilgainiui tai gali turėti labai rimtų pasekmių: nebemokame kovoti su emocijomis ir nebegalime efektyviai dirbti/gyventi.
ŽYMA
LIŪTIS