penktadienis, gegužės 7 d.
Gyvenimas
Pasiilgusiems tėvynės skonių: autentiškas barankų receptas
Smurgainių kepėjai lietuviai barankas specialiai ruošdavo mugėms. Jos nuo vokiškų riestainių (krendelių, bretzelių, kurių gamybos receptus į Lietuvą atsivežė čia atsikraustę žydai-aškenaziai) skiriasi ne tik receptūra, gamybos būdu, bet ir išvaizda, nes yra apvalios be riestainiams būdingų užraitymų ir išsikišimų (be rankų). Skiriasi net skoniu ir kvapu.
Gyvenimas
Pasiilgusiems tėvynės skonių: virtų bulvių aukštaičių kaimiški didžkukuliai su varške ir grietinės sviesto padažu, receptas atsiradęs pokario Aukštaitijoje
Šis receptas atsirado pokario Aukštaitijoje Dembavos kaime prie Panevėžio ir plačiai išplito po Aukštaitiją, o paskui ir Lietuvą.
Gyvenimas
Pasiilgusiems tėvynės skonių: kaimiški tarkuotų bulvių cepelinai su morkų įdaru ir spirgais
Ar kada ragavote cepelinų su morkų įdaru? Jei ne - pažadame, skonis jus labai maloniai nustebins. Tad štai - kaimiški tarkuotų bulvių cepelinai su morkų įdaru ir spirgais – farmacininkės ir kulinarės Valerijos Gedžienės iš Gargždų 1960 metų receptas. Jos bulvinių valgių receptai buvo išspausdinti žurnaluose „Kooperatininkas“ ir „Tarybinė moteris“ ir todėl metų bėgyje išplito po visą Lietuvą.
Pasaulio lietuviai
Europos kalbų šventėje Jerevane bei Europos kalbų mugėje Ispanijoje pristatyta lietuvių kalba ir virtuvė
Rugsėjo 26 dieną, Europos kalbų dienos proga, Lietuvos ambasada Armėnijoje kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis dalyvavo “EUNIC Armenia” kultūros tinklo organizuotoje Europos kalbų dienos šventėje.
Pasaulio lietuviai
Londono lietuvės namai – visas pasaulis: kelionių akimirkos primena atvirukus
Karolina Valeikaitė, instagrame geriau žinoma @outsideboxx vardu, savo sekėjus lepina žadą atimančiomis nuotraukomis – Tailandas, Santorinas, Italija ir kitos užburiančios pasaulio vietos užfiksuotos keliaujant drauge su vaikinu Marcu Coppola.
Anglijoje
Londone 110 val. per savaitę dirbusi lietuvė dabar gyvena svajonių gyvenimą (foto)
Jungtinės Karalystės spauda rašo apie lietuvę 24-erių Karoliną Valeikaitę, kurios gyvenimo jaunai merginai pavydi daugelis.
ŽYMA
LIETUVIŠKA VIRTUVĖ