šeštadienis, spalio 24 d.
Pasaulis
Drąsi mergina paskutinę minutę užkirto kelią deportacijai
Europoje prieglobsčio prašantį pabėgėlį iš Afganistano nuo deportacijos į gimtąją šalį išgelbėjo drąsi studentė – jai pavyko sustabdyti lėktuvą, kuriuo svetimšalis skraidintas atgal.
Gyvenimas
Vaikų sutramdymas pagal švedišką auklėjimą
Švedų psichiatras, rašytojas Devidas Eberhardas sako, kad liberalus auklėjimas kenkia ir vaikams, ir tėvams. Vokiečių leidinio „Die Zeit“ darbuotoja Žaneta Oto kalbasi su juo Stokholme.
Pasaulis
Vagys apšvarino važiuojantį sunkvežimį
Ilgapirščiai sugebėjo įsibrauti į 80 km/h greičiu važiuojančio ir brangų krovinį gabenančio sunkvežimio priekabą, į ją patekę iš paskui važiuojančio automobilio.
Aktualijos
Laiškas iš JAV Kongreso: raginama stabdyti Sporto rūmų rekonstrukciją
12 Jungtinių Amerikos Valstijų Kongreso narių pasirašė laišką, raginantį stabdyti Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos projektą.
Pasaulis
Išrinkta geriausia pasaulio šalis gyventi imigrantams
Išrinktos draugiškiausios imigrantams pasaulio šalys. Pirmoje vietoje atsidūrė Švedija. Jungtinė Karalystė užėmė daug žemensnę poziciją.
Pramogos
Stingas padovanojo laimėtus muzikos premijos pinigus
Britų roko žvaigždė Stingas patvirtino, kad prestižinės Švedijos muzikos premijos pinigus skyrė ne pelno siekiančiam projektui, kurio dėka jauniems pabėgėliams Švedijoje padedama integruotis šalyje per muziką.
Pasaulis
Švedijoje padaugėjo į smurtą linkusių islamo ekstremistų
Švedijoje į smurtą linkusių islamo ekstremistų skaičius per pastaruosius septynerius metus išaugo nuo 200 iki „tūkstančių“, penktadienį pranešė žvalgybos agentūra „Sapo“, pabrėždama, kad tik nedidelė jų dalis yra laikoma potencialiais teroristais.
Pasaulis
Stokholmo išpuolis: paaiškėjo teroristo kilmė
Penktadienį Švedijos sostinėje Stokholme į minią žmonių įvažiavus sunkvežimiui, policija atskleidžia pirmuosius duomenis apie įtariamąjį išpuolį įgyvendinusį teroristą.
Pasaulis
Stokholmo teroras: į minią rėžėsi sunkvežimis
Penktadienį Švedijos sostinėje į minią žmonių įvažiavo sunkvežimis, yra aukų. Viešai paskelbta, jog tai – su teroru susijęs įvykis.
Pasaulis
Švedijos darbuotojams siūloma mokėti už „sekso petraukėles”
Vienas iš Švedijos politikų pateikė pasiūlymą, kaip, jo nuomone, būtų galima gerinti šalies darbuotojų savijautą ir skatinti darbingumą. Anot Per-Erik Muskos, darbdaviai turėtų apmokėti darbuotojams už „sekso petraukėles”.
Lietuva
Mirtis emigracijoje: į Lietuvą parsiuntė ne tą kūną
Švedijoje dirbusio ir mirusio lietuvio gedintys artimieji prieš laidotuves karste iš užsienio aptiko visiškai nepažįstamo vyro palaikus.
Pramogos
Geriausia Švedijos atlikėja prabilo žemaitiškai
Trečiadienį Švedijos muzikos apdovanojimų „Grammis 2016“ laureate paskelbta lietuviško kraujo turinti reperė Silvana Imam. Atsiimdama apdovanojimą ji prieš didžiulę auditoriją prakalbo žemaitiškai.
Pasaulis
Švedų kantrybė trūksta: prieš imigrantus paleisti kumščiai
Grupė kaukėtų vyrų Švedijos sostinėje ragino tautiečius priešintis imigrantams bei mušė į juos panašius praeivius.
Pasaulio lietuviai
Lietuviai sėkmę Švedijoje prisiviliojo sunkiu darbu
Niekada neišsižadėk svajonės ir daug dirbk – tokie yra pagrindiniai Švedijoje gyvenančių Vaido ir Dainos Taurinskų sėkmės recepto ingredientai. Automobilių dažytojas ir vadybos studentė į Skandinavijos šalį atvyko prieš gerą dešimtmetį ir buvo eiliniai ūkio darbininkai, o šiandien jau yra pelningo verslo savininkai, savo sumanymą sugebėję įgyvendinti be jokių įsipareigojimų finansų įstaigoms.
Aktualijos
Švedai nustebino Europą
Europos jaunimo (iki 21-erių metų) futbolo čempionato nugalėtojais tapo švedai. Finale Švedijos rinktinė po 11 metrų baudinių serijos palaužė Portugalijos komandos pasipriešinimą 4:3 (0:0, 0:0). Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi be įvarčių 0:0 (0:0).
Pasaulis
Švedus pašiurpino žiaurus lietuvių nusikaltimas (atnaujinta)
Lietuvius nuo praėjusio savaitgalio ne geriausiu žodžiu mini švedai. Du iš Radviliškio rajono kilę vyrai įtariami nužudę 17-niolikmetę Lisą Holms. Švedijos policija tris, giminystės ryšiais susijusius, įtariamuosius lietuvius sulaikė, o vėliau teismas leido juos suimti, nedideliame Šiovdės miestelyje praėjus savaitei nuo įvykdyto nusikaltimo.
ŽYMA
LIETUVOS ŽYDŲ BENDRUOMENĖ