šeštadienis, spalio 24 d.
Anglijoje
Vytenis Andriukaitis apie referendumą: „išgyvename susvetimėjimo krizę”
Artėjant referendumui dėl pilietybės išsaugojimo vis daugiau žymių žmonių pasisako šia tema ir su ja susijusiais klausimais. Naujienų portalui Tiesa.com duotame interviu Vytenis Andriukaitis kalba apie užsienio lietuvių bendruomenes, artėjantį referendumą ir iškilusią pasitikėjimo krizę.
Anglijoje
„Jeigu laikai save pilietišku, tai pirmiausia turi eiti balsuoti” - sako gatvėje sutikti žmonės
Portalo tiesa.com žurnalistai išėjo į Vilniaus gatves, siekdami sužinoti praeivių nuomonę su pilietybės išsaugojimu susijusiais klausimais. Vienas jų - kas yra pilietiškumas? Tai - tokia plati sąvoka, bet, rodos, visi sutinka, kad balsavimas svarstant valstybei svarbius klausimus be abejonės į ją įeina.
Anglijoje
Praeivių istorijos: emigracija, asmeninės patirtys ir pilietybės išsaugojimas
Tiesa, kad kone kas antras gatvėje sutiktas praeivis bus spėjęs pagyventi užsienyje, o jau kiekvienas tikrai pažįsta bent po kelis užsienyje gyvenančius lietuvius. Kam tai - vaikai, kam draugai ar anūkai.
Anglijoje
Kuo skiriasi dviguba pilietybė ir pilietybės išsaugojimas?
Nenumaldomai artėjant gegužės 12 d. vyksiančiam referendumui, tai – vienas esminių klausimų, kuris vis dar neduoda ramybės visuomenės nariams, turėsiantiems atiduoti savo balsą. Kas konkrečiai šiuo referendumu bus sprendžiama bei kokie pakitimai lauktų daugumai nubalsavus teigiamai?
Anglijoje
Gegužės mėnesio rinkimai Lietuvoje: atsakymai į svarbiausius klausimus
Visi Jungtinėje Karalystėje gyvenantys ar laikinai esantys, vyresni nei 18 metų ir balsavimo teisę turintys Lietuvos Respublikos piliečiai turi teisę ir yra kviečiami balsuoti šiais metais gegužės mėnesį vykstančiuose rinkimuose. Lietuvos užsienio reikalų ministerija išplatino atsakymus į dažniausiai pasitaikančius JK lietuvių klausimus apie dalyvavimą rinkimuose.
ŽYMA
LIETUVOS PILIETYBĖS IŠSAUGOJIMAS