ketvirtadienis, rugsėjo 24 d.
Lietuva
Britas iš Lietuvos bandė išvežti pabėgėlius
Lietuvos pasieniečiai sulaikė Jungtinės Karalystės pilietį, kuris nelegaliai gabeno Lietuvoje prieglobsčio pasiprašiusią keturių asmenų irakiečių šeimą.
Aktualijos
Policija suėmė 10 įtariamų kontrabandininkų, gabenusių migrantus į JK
Belgijos policija surengė stambią operaciją prieš nelegaliai žmones į Britaniją gabenusią gaują, suėmė 10 įtariamų kontrabandininkų ir rado 27 nelegalius migrantus, ketvirtadienį pranešė pareigūnai.
Pasaulis
Drąsi mergina paskutinę minutę užkirto kelią deportacijai
Europoje prieglobsčio prašantį pabėgėlį iš Afganistano nuo deportacijos į gimtąją šalį išgelbėjo drąsi studentė – jai pavyko sustabdyti lėktuvą, kuriuo svetimšalis skraidintas atgal.
Pasaulis
Pabėgėliai Europoje: vieni gelbėja, kiti atsikrato
Europoje vėl įsiplieskiant naujai migrantų krizei kelios žemyno valstybės nutarė nepriimti nelauktų atvykėlių, nors šie ir toliau čia plūsta.
Aktualijos
Pabėgėlę iš namų išvarė agresyvūs jaunuoliai
Nuo karo negandų bėgantys ir Jungtinėje Karalystėje prieglobsčio ieškantys svetimšaliai ir šioje šalyje nesijaučia saugūs: čia jiems grėsmę kelia nedraugiški ir agresyvūs vietiniai.
Lietuva
Lietuva neįvykdė savo įsipareigojimų
Lietuvai nepavyko įgyvendinti įsipareigojimo iki šių metų priimti daugiau kaip tūkstantį prieglobsčio prašytojų iš konfliktų krečiamų Artimųjų Rytų ir Afrikos valstybių. Šiuo metu pabėgėlių perkėlimo į Lietuvą procesas apskritai yra sustojęs, šeštadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.
Pasaulis
Paaugliu apsimetęs pabėgėlis žiauriai išprievartavo ir nužudė merginą
Ketvirtadienį pabėgėlis iš Afganistano buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos už 19-metės studentės užpuolimą, išprievartavimą ir nužudymą. Vyras teigia, kad jam tėra 17 metų, tačiau tyrėjai turi rimtą pagrindą tuo abejoti.
Pasaulis
A. Jolie apsilankė pabėgėlių stovykloje Jordanijoje
Aktorė Angelina Jolie sekmadienį apsilankė sirų pabėgėlių stovykloje Jordanijoje ir paragino rasti politinį septintus metus Siriją krečiančio pilietinio karo sprendinį.
Aktualijos
Britanija ir Prancūzija pasirašė naują susitarimą dėl migrantų
Didžioji Britanija ir Prancūzija ketvirtadienį pasirašė naują susitarimą sienų saugumui sustiprinti.
Aktualijos
Britanija ruošiasi paskelbti naują susitarimą dėl migrantų
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May šią savaitę rengiasi paskelbti naują susitarimą dėl migrantų, besitikinčių pasiekti saloje įsikūrusią valstybę, trečiadienį informavo Eliziejaus rūmai.
Pramogos
Karlo Lagerfeldo pasisakymas apie imigrantus sukėlė visuomenės pasipiktinimą
Mados kūrėjas Karlas Lagerfeldas sukėlė pasipiktinimą, kai savaitgalį dalyvaudamas vienoje laidoje užsipuolė Vokietijos kanclerę Angelą Merkel už valstybės sienų atidarymą migrantams ir nederamai prisiminė Holokaustą.
Aktualijos
2018 m. biudžeto projektas: planuojamas perteklius, kaupsime rezervą
Ketvirtadienį 2018 metų valstybės biudžeto projektas pristatomas Seime. Jame daugiausia lėšų numatyta socialinei apsaugai ir sveikatai, švietimui, bendroms valstybės paslaugoms finansuoti, ekonomikos augimo spartinimu ir gynybai.
Aktualijos
Partijos tarybos sprendimu socialdemokratai traukiasi iš koalicijos
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį nusprendė trauktis iš valdančiosios koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).
Pasaulis
Pabėgėlių neįsileidusioms šalims – ES antausis
Trečiadienį aukščiausią galią Europoje turintis teismas atmetė kelių Europos Sąjungos valstybių reikalavimus nepriimti pabėgėlių, kuriuos delegavo bendrija.
Aktualijos
Laiškas iš JAV Kongreso: raginama stabdyti Sporto rūmų rekonstrukciją
12 Jungtinių Amerikos Valstijų Kongreso narių pasirašė laišką, raginantį stabdyti Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos projektą.
Pasaulis
Migrantai paskandinti tyčia
Iki 50 migrantų iš Somalio ir Etiopijos buvo sąmoningai paskandinti, kontrabandininkui privertus juos šokti į jūrą prie Jemeno pakrantės.
Pramogos
Stingas padovanojo laimėtus muzikos premijos pinigus
Britų roko žvaigždė Stingas patvirtino, kad prestižinės Švedijos muzikos premijos pinigus skyrė ne pelno siekiančiam projektui, kurio dėka jauniems pabėgėliams Švedijoje padedama integruotis šalyje per muziką.
Pasaulis
Italija kratosi jūroje išgelbėtų migrantų
Italija ketina nebeįsileisti į savo uostus pagalbos organizacijų laivų, kuriuose atplukdomi Viduržemio jūroje išgelbėti pabėgėliai.
Pramogos
Angelina Jolie pasmerkė pabėgėlių prievartavimus
Aktorė ir Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių agentūros specialioji pasiuntinė Angelina Jolie pasmerkė nebaudžiamumą už išžaginimus konfliktų zonose ir blogą elgesį su pažeidžiamomis moterimis ir vaikais.
Aktualijos
JK galėtų priimti dešimt kartų daugiau pabėgėlių vaikų
Jungtinės Karalystės (JK) Vidaus reikalų ministerija kaltinama melavusi apie šalies galimybes priimti pabėgėlių vaikus, nelydimus suaugusių šeimos narių.
ŽYMA
LIETUVOS VYRIAUSYBĖ