trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Sveikata
Kaip masinis miškų kirtimas gali prisidėti prie dar daugiau infekcinių ligų
Pasaulio miškai veikia tarsi skydai, apsaugantys žmones nuo koronavirusų ir kitų ligų. Jų naikinimas gali sukelti dar didesnes ir sunkiai
Sveikata
Šiltėjant klimatui didėja rizika užsikrėsti kirmėliniais susirgimais
Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro gydytojos epidemiologės Aušros Bartulienės, subrendę kirmėlių kiaušinėliai dirvožemyje gali ilgai išsilaikyti gyvybingi.
Pasaulis
Kinijoje dėl koronaviruso dezinfekuojami ir naikinami grynieji pinigai
Kinijos centrinis bankas ėmėsi įgyvendinti naują kovos su koronavirusu strategiją – giluminį galimai užkrėstų grynųjų pinigų valymą bei utilizavimą.
Pasaulis
Žemynas, kurį ką tik pasiekė koronavirusas, ruošiasi blogiausiam: reakcija gali būti neadekvati
Sparčiai plintantis koronavirusas sukėlė sumaištį daugelyje išsivysčiusių pasaulio šalių, tačiau Afrikoje – žemyne, kuris yra mažiausiai pasirengęs kovoti su epidemija – kol kas patvirtintas vienas susirgimo atvejis. Sveikatos apsaugos tarnybos vis dar ruošiasi blogiausiam.
Pasaulis
Po beprecedenčių priemonių dėl koronaviruso – pavojinga situacija: aukų skaičius pasiekė 1 770
Kinijoje per naujojo koronaviruso epidemiją mirusių žmonių skaičius pasiekė 1 770, mirus dar 105 asmenims, pirmadienį pranešė Nacionalinė sveikatos komisija.
Pasaulis
Koronavirusas: kas žinoma apie jo aukas
Pirmoji naujo, Kinijoje atsiradusio koronaviruso auka pasižymėjo ypatybėmis, kurios buvo būdingos ir daugumai vėliau nuo jo mirusių žmonių: tai buvo vyresnis nei 60 metų silpnos sveikatos žmogus.
Pasaulis
Atnaujinta kelionių rekomendacija dėl padėties Kinijoje: stebėti situaciją, padėčiai blogėjant nelikti šalyje
Pasaulio sveikatos organizacijai paskelbus ekstremalią situaciją dėl naujojo koronaviruso protrūkio Užsienio reikalų ministerija atnaujino kelionių rekomendaciją dėl padėties Kinijoje.
Pasaulis
Koronavirusas Kinijoje: sprendžiama, ar skelbti ekstremalią situaciją
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ELPKC) praneša, kad 2019 m. naujojo koronaviruso 2019-nCoV) protrūkis, kilęs Uhano mieste, ir toliau plečiasi. Šiandien vyksta PSO sušauktas posėdis, kuriame bus nuspręsta, ar susidariusi padėtis dėl 2019-nCoV atitinka pasaulinio lygio ekstremalią situaciją, ir pateiktos rekomendacijos dėl situacijos valdymo.
Pasaulis
Naujojo koronaviruso sukeltų atvejų geografinis išplitimas
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, nuo 2019 m. gruodžio 31 d. iki 2020 m. sausio 21 d. pranešta apie 295 laboratorijoje patvirtintus naujojo koronaviruso 2019-nCoV infekcijos atvejus, įskaitant keturis mirties atvejus: 291 atvejis buvo iš Kinijos: 270 - Uhane, 14 - Guangdonge, 5 - Pekine ir 2 - Šanchajuje, o keturi atvejai užregistruoti ne Kinijoje: Tailande (2), Japonijoje (1) ir Pietų Korėjoje (1).
Pasaulis
Naujojo viruso aukų skaičius didėja, jis gali mutuoti, perspėja Kinija
Kinija trečiadienį perspėjo, kad naujasis į SARS panašus virusas galėtų mutuoti ir plisti, aukų skaičiui padidėjus iki devynių, o užsikrėtimo atvejų skaičiui – iki 440 visoje šalyje.
Sveikata
Daugėja sergančių skarlatina: pagrindinė apsaugos priemonė – higiena
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) praneša, kad šaltuoju metų laiku padidėja sergamumas įvairiomis užkrečiamosiomis ligomis – viena iš jų skarlatina.
Sveikata
Šilta žiema – ne priežastis trauktis gripui
Didžiausias sergamumas Europoje – šiltose šalyse
Pasaulis
Paukščių gripas plinta į Slovakiją, Vengriją, Rumuniją
Estijos veterinarijos ir maisto departamento duomenimis, Lenkijoje pastarosiomis savaitėmis plintančio labai patogeniško paukščių gripo H5N8 žydiniai užfiksuoti jau ir Slovakijoje, Vengrijoje, Rumunijoje.
Pasaulis
Čekijoje aptiktas paukščių gripo virusas
Viename Čekijos ūkyje buvo patvirtinta itin patogeniška paukščių gripo atmaina, šeštadienį pareiškė šalies pareigūnai.
Sveikata
Naujas koronavirusas Kinijoje - koks pavojus mums?
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (toliau – ELPKC) praneša, kad Kinijos Wuhano savivaldybėje nuo 2019 m. gruodžio 31 d. iki 2020 m. sausio 5 d. užregistruoti 59 plaučių uždegimo atvejai, kuriuos galimai sukėlė dar nežinomas naujas koronavirusas.
Pasaulis
Pneumonijos protrūkį Kinijoje galimai sukėlė naujas koronavirusas
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro medžiaga, informuoja apie Wuhane (Kinijoje) registruojamą pneumonijos, kurią galimai sukėlė naujas koronavirusas, protrūkį. Šiuo metu yra užregistruoti 59 ligos atvejai.
Sveikata
Skiepai nuo gripo mažina mirties riziką
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad šaltuoju metų laiku prasideda gripo sezonas. Didžiausias sergamumas paprastai būna sausio–kovo mėnesiais. Kiekvienais metais Lietuvoje gripu suserga nuo 40 iki 60 tūkstančių gyventojų. Ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis gripo sezono metu perserga net iki 800 000 gyventojų. Dažniau serga vaikai.
Sveikata
Denge karštligės atvejis Kaune: patarimai keliaujantiems po egzotines šalis
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad per mėnesį iš Kauno asmens sveikatos priežiūros įstaigos gauta informacija apie du Denge karštligės atvejus, vienas iš jų jau patvirtintas, o dėl kito laukiama tyrimo rezultatų.
Lietuva
Lietuvoje – pirmoji šį sezoną gripo mirtis
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, nuo gripo Panevėžio apskrityje (Kupiškio rajone) mirė vyras. Tai pirmasis mirties nuo gripo atveji šį gripo sezoną. Vyras blogai pasijuto po švenčių, o į medikus kreipėsi sausio 2 dieną.
ŽYMA
LIGOS