šeštadienis, balandžio 10 d.
Lietuva
Koronaviruso pasekmės darosi baisesnės nei pats koronavirusas
Pagrindinė aktualija – COVID-19 – tokia aktuali, kad visiškai nebematome kitų problemų ir ligų. Ypač aktualios išlieka širdies ir kraujagyslių
Sveikata
Smegenų aneurizma: pavojinga liga, kurios dauguma net nežino
Net trys iš penkių (60 proc.) šalies gyventojų nežino, kas yra smegenų aneurizma, nors tai vieną didžiausių rizikų gyvybei keliančių
Pasaulio lietuviai
Atveria žmogaus organizmo paslaptis
Panevėžietis fizikas inžinierius Tadas Kartanas ieško patikrintų, bet nestandartinių sprendimų medicinos, biotechnologijų, gamybos bei komunikacijos technologijų srityse.  Doktorantūros metu aiškinęsis, kas
Gyvenimas
Nepatogi tema: lytiškai plintančios ligos
Aistringas meilės nuotykis be apsisaugojimo priemonių gali turėti liūdnų pasekmių.Tačiau visi moralai po atlikto veiksmo nebetenka prasmės, tad reikia nesidrovėti
Sveikata
Lietuvoje – didžiausias ES mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų
Iš maždaug 4,5 mln. užfiksuotų mirčių ES 2016 m. daugiau nei 540 tūkst. buvo dėl širdies ir kraujagyslių ligų, tarp
Sveikata
Kaip masinis miškų kirtimas gali prisidėti prie dar daugiau infekcinių ligų
Pasaulio miškai veikia tarsi skydai, apsaugantys žmones nuo koronavirusų ir kitų ligų. Jų naikinimas gali sukelti dar didesnes ir sunkiai
Sveikata
Šiltėjant klimatui didėja rizika užsikrėsti kirmėliniais susirgimais
Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro gydytojos epidemiologės Aušros Bartulienės, subrendę kirmėlių kiaušinėliai dirvožemyje gali ilgai išsilaikyti gyvybingi.
Pasaulis
Kinijoje dėl koronaviruso dezinfekuojami ir naikinami grynieji pinigai
Kinijos centrinis bankas ėmėsi įgyvendinti naują kovos su koronavirusu strategiją – giluminį galimai užkrėstų grynųjų pinigų valymą bei utilizavimą.
Pasaulis
Žemynas, kurį ką tik pasiekė koronavirusas, ruošiasi blogiausiam: reakcija gali būti neadekvati
Sparčiai plintantis koronavirusas sukėlė sumaištį daugelyje išsivysčiusių pasaulio šalių, tačiau Afrikoje – žemyne, kuris yra mažiausiai pasirengęs kovoti su epidemija – kol kas patvirtintas vienas susirgimo atvejis. Sveikatos apsaugos tarnybos vis dar ruošiasi blogiausiam.
Pasaulis
Po beprecedenčių priemonių dėl koronaviruso – pavojinga situacija: aukų skaičius pasiekė 1 770
Kinijoje per naujojo koronaviruso epidemiją mirusių žmonių skaičius pasiekė 1 770, mirus dar 105 asmenims, pirmadienį pranešė Nacionalinė sveikatos komisija.
Pasaulis
Koronavirusas: kas žinoma apie jo aukas
Pirmoji naujo, Kinijoje atsiradusio koronaviruso auka pasižymėjo ypatybėmis, kurios buvo būdingos ir daugumai vėliau nuo jo mirusių žmonių: tai buvo vyresnis nei 60 metų silpnos sveikatos žmogus.
Pasaulis
Atnaujinta kelionių rekomendacija dėl padėties Kinijoje: stebėti situaciją, padėčiai blogėjant nelikti šalyje
Pasaulio sveikatos organizacijai paskelbus ekstremalią situaciją dėl naujojo koronaviruso protrūkio Užsienio reikalų ministerija atnaujino kelionių rekomendaciją dėl padėties Kinijoje.
Pasaulis
Koronavirusas Kinijoje: sprendžiama, ar skelbti ekstremalią situaciją
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ELPKC) praneša, kad 2019 m. naujojo koronaviruso 2019-nCoV) protrūkis, kilęs Uhano mieste, ir toliau plečiasi. Šiandien vyksta PSO sušauktas posėdis, kuriame bus nuspręsta, ar susidariusi padėtis dėl 2019-nCoV atitinka pasaulinio lygio ekstremalią situaciją, ir pateiktos rekomendacijos dėl situacijos valdymo.
Pasaulis
Naujojo koronaviruso sukeltų atvejų geografinis išplitimas
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, nuo 2019 m. gruodžio 31 d. iki 2020 m. sausio 21 d. pranešta apie 295 laboratorijoje patvirtintus naujojo koronaviruso 2019-nCoV infekcijos atvejus, įskaitant keturis mirties atvejus: 291 atvejis buvo iš Kinijos: 270 - Uhane, 14 - Guangdonge, 5 - Pekine ir 2 - Šanchajuje, o keturi atvejai užregistruoti ne Kinijoje: Tailande (2), Japonijoje (1) ir Pietų Korėjoje (1).
Pasaulis
Naujojo viruso aukų skaičius didėja, jis gali mutuoti, perspėja Kinija
Kinija trečiadienį perspėjo, kad naujasis į SARS panašus virusas galėtų mutuoti ir plisti, aukų skaičiui padidėjus iki devynių, o užsikrėtimo atvejų skaičiui – iki 440 visoje šalyje.
Sveikata
Daugėja sergančių skarlatina: pagrindinė apsaugos priemonė – higiena
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) praneša, kad šaltuoju metų laiku padidėja sergamumas įvairiomis užkrečiamosiomis ligomis – viena iš jų skarlatina.
Sveikata
Šilta žiema – ne priežastis trauktis gripui
Didžiausias sergamumas Europoje – šiltose šalyse
Pasaulis
Paukščių gripas plinta į Slovakiją, Vengriją, Rumuniją
Estijos veterinarijos ir maisto departamento duomenimis, Lenkijoje pastarosiomis savaitėmis plintančio labai patogeniško paukščių gripo H5N8 žydiniai užfiksuoti jau ir Slovakijoje, Vengrijoje, Rumunijoje.
ŽYMA
LIGOS